PDA

Zobacz pełną wersję : Prosba o przybliżoną wycene



pajonk84
07-12-2015, 16:48
Witam

Rozważam poważnie zakup domy Tymek w stanie surowym zamkniętym.
http://www.horyzont.com/projekty/255-tymek-wersja-a-z-pojedynczym-garazem.html#.VmW3tUPQNAg


Byłbym bardzo wdzięczy za przybliżoną wycenę robozicny z materiałami przy średniej jakości materiałów:

1.instalacja C.O. z piecem na paliwo stałem
2.instalacja wodno-kanalizacyjna
3. wylewki podłogowe
4.docieplenie domu z tynkiem
5.tynki z gładziami na całości
6.ocieplenie dachu


Instalacja elektryczna jest już zrobiona, jest też przyłącze kanalizacji w budynku oraz liczniki wody i prądu.

qosek
08-12-2015, 09:03
wylewki to jakies 24zł/m2 (pamiętasz, ze przed wylewkami musisz polozyc styropian na podlodze ?)

styropian (15cm, grafitowy) z montazem (listwy, kolkowanie, klej, siatka) to 90-110zł/m2

elewacja (połozenie tynku) to 30zł/m2 (10zł/m2 robocizna, 20zł/m2 materiał)

podbitka dachowa (chyba zapomniałeś o tym) - 100zł/mb (jeżeli robiona z deski), 140zł/mb (jeżeli OSB + styropian + klej + siatka + tynk) (uwage - to jest za metr BIEŻĄCY krawędzi dachu - łącznie ze ścianami szczytowymi, etc)

ocieplenie dachu ROBOCIZNA to 60zł/m2 (2 x wełna, folia, stelaż do KG, KG, szpachlowanie CALOŚCI plyty, gruntowanie). Materiału nie znam bo jeszcze nie robilem

tynki wewnetrzne (o ile dobrze pamietam) to 25zł/m2 (ja robilem gipsowe z maszyny - tynk Nida Zeta - twardy)

pajonk84
09-12-2015, 08:46
wylewki to jakies 24zł/m2 (pamiętasz, ze przed wylewkami musisz polozyc styropian na podlodze ?)

styropian (15cm, grafitowy) z montazem (listwy, kolkowanie, klej, siatka) to 90-110zł/m2

elewacja (połozenie tynku) to 30zł/m2 (10zł/m2 robocizna, 20zł/m2 materiał)

podbitka dachowa (chyba zapomniałeś o tym) - 100zł/mb (jeżeli robiona z deski), 140zł/mb (jeżeli OSB + styropian + klej + siatka + tynk) (uwage - to jest za metr BIEŻĄCY krawędzi dachu - łącznie ze ścianami szczytowymi, etc)

ocieplenie dachu ROBOCIZNA to 60zł/m2 (2 x wełna, folia, stelaż do KG, KG, szpachlowanie CALOŚCI plyty, gruntowanie). Materiału nie znam bo jeszcze nie robilem

tynki wewnetrzne (o ile dobrze pamietam) to 25zł/m2 (ja robilem gipsowe z maszyny - tynk Nida Zeta - twardy)


Dziękuje za odpowiedzi. Jak będziesz robił/wiedział resztę to daj proszę znać. Ja się na tym w ogóle nie znam dlatego pytam żeby oszacować. Podsufitka jest już zrobiona.