PDA

Zobacz pełną wersję : EPDM na dachu płaskim



guzcowaty
07-12-2015, 21:43
Witajcie!

Zamierzam pokryć dach membraną epdm w systemie balastowym. Jednak zastawia mnie klejenie membrany do attyk, które mają być ocieplone styropianem. Czy klej rozpuszczalnikowy nie przejdzie przez klej i siatkę i nie rozpuści styropianu? Czy trzeba zastosować inne rozwiązanie?

Harcownik
18-02-2021, 14:26
Nie przejdzie . U mnie dwa lata Epdm przyklejony i nic się nie dzieje nie odpada, nie puchnie nic pod spodem (nie odklejałem)

RobertJG
24-02-2021, 03:21
Witajcie!

Zamierzam pokryć dach membraną epdm w systemie balastowym. Jednak zastawia mnie klejenie membrany do attyk, które mają być ocieplone styropianem. Czy klej rozpuszczalnikowy nie przejdzie przez klej i siatkę i nie rozpuści styropianu? Czy trzeba zastosować inne rozwiązanie?

Jak dobrze rozumiem chodzi Ci o tzw. dach odwrócony, czyli, że na membranę położysz żwir lub coś podobnego ?
Jeśli tak, to nie ma nic lepszego od papy modyfikowanej SBS, wzmacnianej włókniną poliestrową.
Papą łatwo można obrabiać attyki a jej zaletą jest to, że można ją mocować mechanicznie bez obaw, że będzie przeciekała.

agb
24-02-2021, 09:09
Jak dobrze rozumiem chodzi Ci o tzw. dach odwrócony, czyli, że na membranę położysz żwir lub coś podobnego ?

To nie jest dach odwrócony.

RobertJG
28-02-2021, 06:27
To nie jest dach odwrócony.

Jaki to zatem jest dach ?

agb
28-02-2021, 11:18
Jaki to zatem jest dach ?

Dach płaski nie odwrócony. Zwykły.

RobertJG
06-03-2021, 16:15
Dach płaski nie odwrócony. Zwykły.

Buhaha...Widać masz "pojęcie" o dachach. Bez odbioru.

agb
06-03-2021, 21:39
Buhaha...Widać masz "pojęcie" o dachach. Bez odbioru.

Racja, lepiej się już nie odzywaj w temacie, o którym nie masz pojęcia. Czas ten wykorzystaj na edukację o układach dachów płaskich.

donvitobandito
13-03-2021, 21:26
Buhaha...Widać masz "pojęcie" o dachach. Bez odbioru.

Kolega miał rację. To zwykły dach.