PDA

Zobacz pełną wersję : dróżka ogrodowa z okrąglaków drewnianych



kasiontko
05-09-2004, 12:57
czy ktos z Was ma doswiadczenia dobre lub zle z takim materialem na sciezki,bardzo mi sie podobaja i sa tanie,jednak majster sie bardzo wykrzywil stwierdzajac ze jak chce co pare lat wymieniac to on moze mi zrobic tylko zebym nie miala pretensji....cos mi tu nie pachnie,przeciez cale domy robi sie z drewna wiec to jest chyba kwestia dostatecznego zabezpieczenia takiego drewna..?
ale moze sie myle....

geguś
05-09-2004, 13:30
Witam
szwagier ma coś takiego z topoli i chyba z innych drzew, nie impernował
dł. ok 15cm obsypane grysikiem z granitu białego, siedzą ok. 4 lat i spoko
może jest mu łatwiej bo pracuje w lasach to i z wymianą nie będzie miał problemu

Daniel Starzec
06-09-2004, 08:40
No okrąglaki to bardzo interesujący materiał na różnego rodzaju nawierzchnie.Można uzyskać bardzo ciekawe efekty.
Niestety nie jest to materiał na lata.Mało trwały.
Poza tym podczas deszczu robi sie śliski.

NaXoS
06-09-2004, 10:29
Chcę takie coś zrobić -tylko czym to zaimpregnować żeby było trwalsze?
Przepalony olej?? - troche mało ekologiczne ;)

NaXoS

Marbo
06-09-2004, 12:10
Ja tu czysto teoretycznie - wydaje mi się, że takie okrąglaki wytrzymają dłużej w podsypce żwirowej ( lub innych drobnych kamyczkach) niż położone na mniej przepuszczalnym gruncie (np. w trawniku).

Daniel Starzec
06-09-2004, 12:44
Jest oczywiscie odpowiednia technologia układania bruku drewnianego.
Kładzie sie go na warstwie żwiru drobnego bądz grubego piasku,żeby woda odpływała.Drewno trzeba impregnować .Najlepiej cisnieniowo albo po prostu kąpiel w np Imprex w.

LamiaReno
11-09-2004, 20:33
mam u siebie taką dróżkę z okrąglaków wszelakiej maści (sosna, buk, dąb - co udało mi się wyszperać w komórce, a teraz przymierzam sie do pociecia wisni) Efekt jest super. Materiał zaimpregnowałam w przepracowanym oleju silnikowym - tą metodą zabezpiecza sie podkłady kolejowe :D (te drewniane) i to jest jak najbardziej ekologiczne, a te wszystkie drewnochrony ... brrr!

geguś
11-09-2004, 20:45
Witam

... i to jest jak najbardziej ekologiczne, a te wszystkie drewnochrony ... brrr!

a czy konstrukcję dachu też taki olejem impregnowałaś?

12-09-2004, 13:47
Spotkałam sie z tym ,że ludzie położyli i teraz będą wymieniać na kostkę granitową. Mają drogi bruk - dębowy. Jest śliski po deszczu i raczej na płaskie buty.Ale wygląda rzeczywiście ślicznie, zwłaszcza jako kontrast na tle jasnego żwirku.

12-09-2004, 13:48
Aha, zdaje sie firma nazywa się EKO BRUK

LamiaReno
12-09-2004, 18:25
Witam

... i to jest jak najbardziej ekologiczne, a te wszystkie drewnochrony ... brrr!

a czy konstrukcję dachu też taki olejem impregnowałaś?

jak myślisz: pod wzgledem "chemicznej" szkodliwości dla człowieka co jest bardziej toksyczne: przepracowany olej silnikowy - pochodny naturalnej ropy naftowej - kopalny węglowodór,, czy najzwyklejszy drewnochron -sztucznie zpreparowany z tablicy mendelejewa?

geguś
12-09-2004, 18:42
Witam


jak myślisz: pod wzgledem "chemicznej" szkodliwości dla człowieka co jest bardziej toksyczne: przepracowany olej silnikowy - pochodny naturalnej ropy naftowej - kopalny węglowodór,, czy najzwyklejszy drewnochron -sztucznie zpreparowany z tablicy mendelejewa?

nie wiem, nie jestem chemikiem
taki olej ma w sobie spaliny, a są oleje syntetyczne, w którch też mendelejew namieszał

nie wiem i pytam, a dostając odpowiedź wiem (chyba) :D