Zaloguj się

Zobacz pełną wersję : Różne wysokości okien w jednym pomieszczeniu



redblack
08-12-2015, 09:48
Proszę o poradę w sprawie okien w pomieszczeniach: salon + jadalnia. Wg projektu na jednej ścianie (zach) mam wyjście na taras z oknami od podłogi a na drugiej ścianie (płd) dwa duże okna (fixy) też od podłogi. Zastanawiam się nad zmniejszeniem wysokości okien na ścianie płd, tak aby zrobić tzw. niski parapet, czyli zamiast od podłogi okna zaczynałyby się na wys. ok 45 cm od posadzki (wewnątrz). Wg opinii architekta nie będzie to wyglądało dobrze właśnie z powodu różnych poziomów, od których będą zaczynały się okna w jednym pomieszczeniu. Czy faktycznie będzie to taki problem?

Poniżej rys. poglądowy

340010

malux20
08-12-2015, 10:06
pomyśl jak ci wygodnie będzie się mieszkać-a nie tylko o wizjach architekta
ja mam na połud ścianie balkon 4,2 a na zachodniej 2,2 witryne-tak z 30 cm nad podłogą
ma to plusy i minusy
ale żeby to było brzydko-too raczej nie

Wojtek_Wisznia Mała
08-12-2015, 10:42
Mi się podoba Twoja wizja z niskim parapetem. Rozwiązanie architekta też oczywiście jest OK. Z fixamia trzeba uważać, żeby na jednej ścianie (na sąsiednich sianach też lepiej unikać) nie łączyć ich z oknami otwieranymi z uwagi na różne grubości ram.

Marcin34_Śl
08-12-2015, 17:27
Też mam taki dylemat,

bo mam mieć zamiar na jednej ścianie:
- parter: HST + FIX
- piętro - okna z ruchomym słupkiem

Radzicie zrobić FIX w skrzydle zamiast w ramie?

Co radzicie?

Wojtek_Wisznia Mała
09-12-2015, 18:00
...bo mam mieć zamiar na jednej ścianie:
- parter: HST + FIX
- piętro - okna z ruchomym słupkiem

Radzicie zrobić FIX w skrzydle zamiast w ramie?

Co radzicie?

Przy połączeniu z drzwiami tarasowymi (HST) i oknem (FIX) bym nie szalał z dodatkową ramą, zwłaszcza, że HST to też pojedyncza rama, tyle że szersza.

Co do ruchomego słupka w oknach na piętrze to pamiętaj, że takie okno jest "zimniejsze" niż to ze stałym słupkiem