PDA

Zobacz pełną wersję : studnia chłonna czy coś innego? pomocy pilne



jacek.zoo
08-12-2015, 15:06
witam, okazało się że mam troche nóz na gardle, dzisiaj byłem w gminie i okazalo sie ze jak beda robic droge za dwa lata to bez burzówki :/ durna polska ...
i musze na cito wymyslic co zrobic z deszczówka, bo za 2 miesiace wchodza z ogrodzeniem a pozniej kostka. warunki do rozsaczania mam tragiczne, 4m litej gliny. sasiad za plotem wykopal dziure na 4,3 do piachu i zakopał jakies skrzynki rozsaczajace. tylko mysle czy to dobry pomysl. dzwonilem do jednego sprzedawcy z all i powiedzia ze to bez sensu wstawiac skrzynki na poziomie wody gruntowej bo nie bedzie działac, powiedział zebym wykopał dziure własnie do piask, na to wywrotke piasku, zagęscic, na to skrzyki rozsaczajace i zasypac ziemia. wtedy byłyby przyjmijmy 2m pod ziemia zamiast 4m. tylko martwi mnie ze nie bede mial do nich zadnego dostepu, a jak cos sie zapcha to nie usmiecha mi sie drugi raz, juz zagospodarowanej działki kopac.
ja wymysliłem cos innego, wykopac dziure do tego piachu na 4,5m, wstawic z 10 kregów do samej góry, i na górze dekiel z włazem. na sam dół wsypac z pol metra piasku albo jakiegos zwiru. co myslicie o tym? co bedzie mądrzejsze i bardziej sie sprawdzi. dach ma powierzhnie 320m2