PDA

Zobacz pełną wersję : 2 kratki wentylacyjne



przemooo33
09-12-2015, 19:09
Witam ,
odkryłem ostatnio,że mam dwie kratki wentylacyjne w garażu tak jak na zdjęciach.
Powiem szczerze ,że nie wiem dlaczego murarze zostawili mi dziurę 13cm x 26cm przez całą grubość ściany na wylot około 10 cm od posadzki.Wcześniej była tam płyta przykręcona i nie leciało zimno,płytę zdemontowałem i leci zimno do garażu.
Druga jest na innej ścianie i jest podłączona do wentylacji na dach i to rozumiem .Czy jest sens ,żeby ten otwór przy posadzce zazbroić kratką i zostawić ten otwór ? Ma to odprowadzać spaliny z dwustanowiskowego garażu ?
Może ktoś coś na ten temat doradzić ?

jeszcze na rysunku w uproszczeniu jak to wygląda -ściany przylegają doi siebie

e_gregor
10-12-2015, 20:32
A jak Ty sobie wyobrażasz wentylację przez jeden otwór? No dobra, sam oddycham jedną dziurą ;) No ale mam płuca które na przemiennie pompują powietrze w jedną i drugą stronę. Jeśli masz szczelną bramę garażową to tę kratkę na dole powinieneś zostawić otwartą.

Konto usunięte_12*
10-12-2015, 20:49
Może ktoś coś na ten temat doradzić ?
Zapewne ktoś przezorny wykonał u ciebie wentylację, jak w kotłowni (z nawiewem). Aby to ucywilizować, radziłbym zamontować tam nawiew regulowany (z możliwością całkowitego zamknięcia np. w czasie zimy). Wystarczyłby do tego celu anemostat fi160 mm (sam taki kupiłem).
Pozdrawiam