PDA

Zobacz pełną wersję : Jak dobrać kocioł CO ?



fisiek05
11-12-2015, 12:23
Witam.
Planuje remont starego domu w którym zainstalowana jest gazowa instalacja grzewcza. Chciał bym również wpiąć się w tą instalacje kotłem na ekogroszek.
Powierzchnia do ogrzania 140 m. Jaki dobrać kocioł i boiler, jakie firmy produkują dobry sprzęt za przystępną cenę ?

Liwko
11-12-2015, 12:26
Skoro planujesz remont, to pomyśl raczej o dociepleniu a nie pakowaniu się w węgiel!

fisiek05
11-12-2015, 12:33
Jasne dom będzie ocieplony ale chciał bym mieć dwa źródła ogrzewania.

Liwko
11-12-2015, 12:41
Jasne dom będzie ocieplony ale chciał bym mieć dwa źródła ogrzewania.

Po co? Ile będzie cię kosztował ten dodatkowy system mniej więcej?

klaudiusz_x
11-12-2015, 12:42
Jasne dom będzie ocieplony ale chciał bym mieć dwa źródła ogrzewania.

Po co drugie źródło?
U mnie, tz tam gdzie mieszkam, od 20 lat gazu nie było tylko jeden raz, wymieniali rurę po powodzi.

Osobiście nie widzę sensu ładowania kasy w drugi kocioł. Lepiej pojechać na wakacje za te pieniądze.

fisiek05
11-12-2015, 12:51
Po co? Ile będzie cię kosztował ten dodatkowy system mniej więcej?

Właśnie chcę się zorientować w godnych polecenia firmach i ich produktów i ceny ich wyrobów.

Liwko
11-12-2015, 12:53
Właśnie chcę się zorientować w godnych polecenia firmach i ich produktów i ceny ich wyrobów.

Okolice 6-7 tysięcy. Tylko nadal nie rozumiem po co?

Jurgonka
11-12-2015, 12:56
Przychodzi ktoś nowy na forum i pyta o samochód sportowy. Geniusze odpowiadają: wystarczy rower, a ja nie mam sportowego i jestem szczęśliwy, po co ci sportowy jak mnie starcza rower itd itd. A może macie racje po co mu samochód sportowy, niech się tłumaczy. My pokażemy wyższości, nazwiemy go nieukiem i za pomocy kalkulatora wykażemy , że jest idiotą. Niech wykaże kiedy mu się zwróci itd itd Samochód sportowy jest nieekologiczny i niebezpieczny dla dzieci bawiących się na drodze.

klaudiusz_x
11-12-2015, 12:58
Kompletny kocioł + cała reszta oprzyrządowania, to wydatek przekraczający 10tys zł.
Może nawet 13tys wykonane zgodnie z zaleceniami producenta kotła.
10 tys. można wydać na znacznie ciekawsze rzeczy.

Liwko
11-12-2015, 13:00
Przychodzi ktoś nowy na forum i pyta o samochód sportowy. Geniusze odpowiadają: wystarczy rower, a ja nie mam sportowego i jestem szczęśliwy, po co ci sportowy jak mnie starcza rower itd itd. A może macie racje po co mu samochód sportowy, niech się tłumaczy. My pokażemy wyższości, nazwiemy go nieukiem i za pomocy kalkulatora wykażemy , że jest idiotą. Niech wykaże kiedy mu się zwróci itd itd Samochód sportowy jest nieekologiczny i niebezpieczny dla dzieci bawiących się na drodze.

Nie wiesz czasem z jakiej liny najlepiej zrobię dla siebie szubienicę. Którą byś polecił?

klaudiusz_x
11-12-2015, 13:02
Przychodzi ktoś nowy na forum i pyta o samochód sportowy. Geniusze odpowiadają: wystarczy rower, a ja nie mam sportowego i jestem szczęśliwy, po co ci sportowy jak mnie starcza rower itd itd. A może macie racje po co mu samochód sportowy, niech się tłumaczy. My pokażemy wyższości, nazwiemy go nieukiem i za pomocy kalkulatora wykażemy , że jest idiotą. Niech wykaże kiedy mu się zwróci itd itd Samochód sportowy jest nieekologiczny i niebezpieczny dla dzieci bawiących się na drodze.

Wprost?
Po co?
Zamontuj sobie gaz w domu,

Jchciał bym mieć dwa źródła ogrzewania.

A co do kotła.
Proszę podać zużycie gazu w największe mrozy (po ociepleniu). Wtedy bez problemu wyliczy wielkość kotła.

klaudiusz_x
11-12-2015, 13:56
Zapomniałem dodać iż kupowanie i montaż marketowego kotła z podajnikiem mija się z celem.
Kup dobry, bez rusztu wodnego.
Masz sprzedawców tu na forum.
Zapytaj o kompletny montaż.
Tak jak pisałem wcześniej. Dwóch moich znajomych w tym roku zapłacili po 13 tys zł za kotły 20kW z kompletnym dodatkowym osprzętem.
Kocioł kup po ociepleniu. Teraz jest to bez sensu.