PDA

Zobacz pełną wersję : Kocio DEFRO EKO PZ 15 KW proszę o poradę.



matek10
13-12-2015, 21:43
Od dwóch tygodni jestem właścicielem pieca Defro. Zauważyłem że piec spieka ekogroszek. Popiołu jest bardzo mało tylko przeważa spieczony węgiel ( wypalony lecz wyglądający jak posklejana szlaka )
Sterownik jest ustawiony na funkcję auto nie ustawiałem żadnych parametrów ręcznie oprócz temp. kotła i CWU. Sterownik Smart II posiada funkcję PID i sam dobiera wszystkie ustawienia na podstawie odczytu temp spalin, powrotu, podajnika itp. Zależało mi na takim bo nie chciałem bawić się w żadne ustawienia i robić doktoratu z technologii spalania .
Co może być przyczyną w.w sytuacji i jak to poprawić. Jedynie co mogę wyregulować to ciąg kominowy i położenie obciążników czyli śrub na klapce dmuchawy czyli ilość powietrza.
Proszę o pomoc.

kaszpir007
13-12-2015, 21:56
Spróbować zmniejszyć siłę nadmuchu lub nie przejmować się bo dużo węgli ma takie właściwości ..
Najważniejsze aby nie było w popielniku niespalonego opału ...

matek10
13-12-2015, 22:31
słyszałem ze przy paleniu automatycznym z pidem klapka dmuchawy powinna byc całkiem otwarta czy to prawda i czy coś to pomoże.

matek10
23-12-2015, 19:25
Kocio DEFRO EKO PZ 15 KW proszę o poradę

Mam jeszcze jedno pytanie. Co macie w funkcjach zaawansowanych-ochrona powrotu ustawione. U mnie sytuacja wygląda tak że nie mam pompy mieszającej tylko cyrkulacyjną, co i cwu. Zawór trójdrogowy a nie cztero i jeszcze regulowany ręcznie. Jak włączę ochronę pompą cwu to bardzo podbija wodę w zasobniku cwu jak dam cyrkulacyjną to nic to nie daje.
Temp na kotle ustawiam na 56 z tego względu że jakbym dał więcej to po przejsciu o ok godz 7.00 z trybu zima na lato ( tak mam nastawiony programator) kocioł podbija bardzo temperaturę ( woda w zasobniku nagrzana a grzejniki odłączają się- ciepło nie ma gzie się podziac.)
Przy przejściu znowu z trybu lato na zima powrót momentalnie spada do ok 30 oC. a w piecu zaczyna coś delikatnie stukać ( pewnie dlatego że jest duża różnica temperatur na piecu i powrocie ).
Jak ta u Was wygląda sytuacja z tym powrotem i jak go chronicie.