PDA

Zobacz pełną wersję : Pianka OK + styropian na stropodachu



bassior
13-12-2015, 22:50
czesc,

mam takie pytanie:

buduje domek - chce gowiec jak najlepiej ocieplic.

Planuje cos takiego:
-mam stropodach: na skosy lane chce dac 20cm styro + pomiedzy krokwie (i pod nie gdzie sie bedzie dało) pianke OK okolo 16-14cm.

czy taki "zabieg" ma sens - nie mowie o sensie ekonomicznym - wole pianke od wełny.

pozdrawiam,

zeusrulez
14-12-2015, 11:27
A na tym strychu ktos bedzie mieszkal ? Czy tylko choinka i narty ?
Bo jesli tylko choinka, narty i inne graty, to styropian z 30cm przyklejony na pianke do stropu i kazda plyta ze soba rowniez.
Zrob tak aby styropian ze scian polaczyl sie z tym na stropie.

Pozdrawiam

bassior
14-12-2015, 17:51
Na stropie będzie na pewno 30-40 cm styropianu. Bardzłej chodzi mi o skosy lane czy tam piankę wpakować pomiędzy krokwie.

Strych jak strych - graciarnia

inż. K. Milczarek
15-12-2015, 15:44
czesc,

mam takie pytanie:

buduje domek - chce gowiec jak najlepiej ocieplic.

Planuje cos takiego:
-mam stropodach: na skosy lane chce dac 20cm styro + pomiedzy krokwie (i pod nie gdzie sie bedzie dało) pianke OK okolo 16-14cm.

czy taki "zabieg" ma sens - nie mowie o sensie ekonomicznym - wole pianke od wełny.

pozdrawiam,

Witam serdecznie.
Bardzo chciałbym podzielić się z Panem swoją skromna znajomością poruszanych problemów fizyki budowli i nijakiego doświadczenia w ich rozwiązywaniu, ale nie bardzo mogę, albowiem mam poważne kłopoty z wyobrażeniem sobie jak wygląda Pana strop. Gdyby Pan był tak cierpliwy i opisał przekrój tej konstrukcji (najlepiej szkic przekroju) to z największą przyjemności spróbuję wyrazić swoją, o tym zestawie, opinię. Nie mogę bowiem zrozumieć Pańskiego skrótu myślowego w którym jest Pan łaskaw łączyć „skosy lane” i „+ pomiędzy krokwie”. Jak to wygląda. Gdzie łączy się beton i drewno? Czy się łączy? Przepraszam za brak wyobraźni w tym przypadku. Proszę nie czytać braku odpowiedzi, jako próbę jego odbicia. Proszę się odezwać, a z przyjemnością powiem co wiem.
Pozdrawiam k. Milczarek

drapek
15-12-2015, 20:00
Ja to rozumiem tak:
340726

Przy takim układzie będzie ok. Tylko ja bym najpierw nałożył piankę między krokwie i połączył ją z izolacją ściany. Potem zrobił dach i dopiero po jakimś czasie gdy lane skosy podeschną kleił od środka styropian.

Adaxis
04-04-2016, 13:35
Witam serdecznie.
Bardzo chciałbym podzielić się z Panem swoją skromna znajomością poruszanych problemów fizyki budowli i nijakiego doświadczenia w ich rozwiązywaniu, ale nie bardzo mogę, albowiem mam poważne kłopoty z wyobrażeniem sobie jak wygląda Pana strop. Gdyby Pan był tak cierpliwy i opisał przekrój tej konstrukcji (najlepiej szkic przekroju) to z największą przyjemności spróbuję wyrazić swoją, o tym zestawie, opinię. ....
Pozdrawiam k. Milczarek
Witam, mam podobny dylemat dla mojego poddasza użytkowego: budować skosy i sufit z żelbetonu, czy lekkie z wełny mineralnej (ew. pianki) i potem wykończyć regipsem? W mojej okolicy coraz częściej ludziska dają żelbet, jest mocniej i nic nie pęka. W przeciwnym wypadku dają po 2 płyty regipsowe na wykończenie.
Do tego dylemat dachówka czy blachodachówka? B. proszę o opinie w tym temacie. Pozdrawiam