PDA

Zobacz pełną wersję : niedroga przecinarka do drewna?



marstan
14-12-2015, 12:01
Witam, nie jestem pewny czy zakładam temat we właściwym dziale, ale żaden inny mi nie pasował bardziej niż "zrób to sam".
Otóż od jakiegoś czasu dorabiam sobie, robiąc meble na wymiar dla znajomych, w moim przydomowym warsztaciku. Mam coraz więcej zamówień, i mój wysłużony proxxon, powoli nie daje sobie rady z nawałem pracy. Potrzebna mi więc jakaś większa i bardziej wydajna maszyna. Niestety kwota jaką chcę przeznaczyć na zakup nowej przecinarki (ok 2000 pln netto), nie wystarcza na sprzęt z górnej półki, a nie chciał bym się wpakować w chińszczyznę. Myślę więc może nad zakupem czegoś używanego, ale to z drugiej strony też ryzyko – bo przecież nieawaryjnego sprzętu raczej nikt się nie będzie pozbywał. Macie dla mnie jakieś sugestie?

MarekWrocław
14-12-2015, 13:43
Niestety kwota jaką chcę przeznaczyć na zakup nowej przecinarki (ok 2000 pln netto), nie wystarcza na sprzęt z górnej półki, a nie chciał bym się wpakować w chińszczyznę.

Za ok 2k zł netto można kupić markowy sprzęt dla amatorów / pół-profesjonalistów. Pierwsze co przychodzi mi na myśl, to chociażby bernardo TK 200 RS dostaniesz od 2200 zł netto, ale jak dobrze poszukasz to znajdziesz też inne modele.

BTW może administracja forum zainteresuje się wreszcie irytującymi bannerami reklamowymi od rtw agd, które wyskakują na cały ekran przy próbie odpowiedzi i nie ma możliwości ich wyłączenia chyba, że się rozdzielczość ekranu zmniejszy!

perm
14-12-2015, 15:18
Przecinarka? Chodzi ci o piłę poprzeczną czy uniwersalną? Jest dział o elektronarzędziach, coś tam pewnie dla siebie znajdziesz.

paw.szikur
18-12-2015, 15:15
Modelu TK200 akurat nie miałem okazji testować, ale ogólnie maszyny od Bernardo mają swoją renomę. Nie jest to oczywiście sprzęt z najwyższej półki, ale stosunek ceny do jakości oferowanych urządzeń mają chyba obecnie najlepszy na rynku. Prawdę mówiąc ciężko jest znaleźć podobny sprzęt w tak niskiej cenie. Nawet Chińskie produkty sprzedawane na Allegro potrafią kosztować więcej, a w ich przypadku można się czasem naprawdę na minę nadziać…Ja tam bym się jakoś szczególnie nie rozwodził, i po prostu zainwestował w tego typu sprzęt.

jm.yarec
07-01-2016, 21:13
wpis - usunięto -