PDA

Zobacz pełną wersję : Proszę o pomoc. Multipor



JestemKobieta
14-12-2015, 12:33
Witam, jestem osobą młodą i na dodatek kobietą więc myślę że tu znajdę pomoc, rady. Kupiłam ok. 200szt multiporu 5 cm i kilkanaście 3cm na wnęki okienne.. I mam kilka pytań.. Jak mam przygotować ścianę? Zdrapałam dużą część farby (3 warstwy- prawie miesiąc ja zdzieram) ale jest jeszcze napisane że tynk trzeba też ściągnąć (?) W multipor na ścianie miałam też puścić rurki do ogrzewania podłogowego ( są to ściany dwie zewnętrzne x 2) Czy warto? Czy ma to jakikolwiek sens? Na ścianach pojawiła się wilgoć.. Jest to dom a mieszkanie znajduje się na parterze i wcześniej też była tu wilgoć nowe panele zostały zerwane i została wykopana piwnica by wilgoć zmniejszyć ale nie dało to zbyt dużych efektów ponieważ po 4 latach panele są znowu do wymiany.. :bash:
Bardzo proszę więc Panów o rady.

zeusrulez
14-12-2015, 13:02
Masz pojecie jak wczesniej wygladala podloga ?
I jak ja zmodyfikowano ?
Okna nowe ?

Pozdrawiam

JestemKobieta
14-12-2015, 13:20
Pod podłogą z tego co mi wiadomo była ziemia nie było piwnicy pod 2 pokojami. Okna 5 letnie plastiki. Piec ponadmiarowy (?) tak dziadek mi powiedział że piec jest za duży jak na taki mały dom. Są normalne kaloryfery i gdzie nie gdzie są pociągnięte rurki miedziane.

JestemKobieta
14-12-2015, 13:21
W piwnicy został wylany beton, na suficie w piwnicy aktualnie są drewniane deski.

zeusrulez
14-12-2015, 13:33
Raz jeszcze bo nie rozumiem.
W ogole nie nie bylo tam piwnicy, czy czesc budynku byla tylko podpiwniczona ?
Z czego jest zrobiony strop miedzy piwnica a Twoim mieszkaniem ?
Nawiewniki w oknach sa ?
Jaki piec ?

JestemKobieta
14-12-2015, 14:01
Pod kuchnią, toaletą, przedpokojem i małym pokojem była piwnica a pod dwoma 20m pokojami już nie i została ona zrobiona tzn ściągana była cała podłoga i była wyciągana taczkami ziemia z pod podłogi. Piwnicy pod dwoma pokojami w ogóle nie było i piwnica została powiększona o te 40m. Wydaje mi się że strop jest wylany betonem ponieważ chciałam ocieplić podłogę a się okazało że musiałabym kuć wszystko co znajduje się pod podłogą. Nawiewników w oknach nie ma i szczerze mówiąc nigdy o takim czymś nie słyszałam czy można to wmontować w okna czy trzeba wymienić całe okno? Piec mamy na węgiel.

JestemKobieta
14-12-2015, 15:46
Czy dalej co piszę jest niejasne? Jeśli tak to proszę pytać.

JestemKobieta
14-12-2015, 17:07
Piec żeliwny na węgiel, ponad miarowy. Piwnica wylana betonem i podłoga w pokojach wylana betonem.

zeusrulez
14-12-2015, 17:56
W tym momencie na szybkiego radzę rozszczelnić okna i grzać, grzać.
Po tygodniu zdaj relacje.
Te okna mają pozostać rozszczelnione przez cały czas a nie tylko na 15 minut.
Tak można zamówić montaż takich nawiewników.

zeusrulez
14-12-2015, 17:59
A powiedz mi jeszcze jedno
Te panele masz do wymiany tam gdzie zrobiono tą nową podłogę ?
Dodatkowo co to za deski o których pisałaś wcześniej na suficie w piwnicy :-?

JestemKobieta
14-12-2015, 18:01
Dobrze, dziękuje za informacje. A jak sytuacja wygląda z multiporem i pociągniętymi rurkami do ogrzewania podłogowego w nim?

JestemKobieta
14-12-2015, 18:02
Tak, panele które były kładzione 4 lata temu mam znowu do wymiany bo wilgoć weszła w podkład. Deski drewniane w piwnicy na suficie a na nie jest wylany beton.

zeusrulez
14-12-2015, 19:34
Co dali w ten nowy strop nad tą nową piwnicą ?
Jakaś izolacja ?

Pozdrawiam

JestemKobieta
14-12-2015, 19:58
Do stropu nie dawali żadnej izolacji.. Same pręty i beton.

instron
14-12-2015, 22:23
Wilgoć to najlepiej osuszyć, jeśli jest na tynkach to ja bym skuł te miejsca, jeśli jeszcze ma być tam klejony multipor. Multipor można kleić na tynkach mocnych, jeśli są sypkie jakieś to je skuć i położyć nowe w celu wyrównania powierzchni. Skuć należy tynki gipsowe przed połozeniem multipora. Jeśli są tynki cementowo-wapienne i są suche to można kleić tylko specjalną do tego zaprawą lekką multipor.
Wszystko jest na tej stronie:

http://www.ocieplenieodwewnatrz.pl/pytania-o-multipor/

JestemKobieta
14-12-2015, 22:58
Mam 10 worków zaprawy lekkiej multipor ale nie potrafie rozpoznać co znajduje się pod warstwami farby jest białe i jak sie przejedzie palcem to coś a la kreda.

JestemKobieta
14-12-2015, 23:00
A i nie sypie się i jest bardzo przytwierdzone do reszty ściany ew jeśli coś to pomoże to jutro mogę wstawić zdj jak ta ściana wygląda.

instron
14-12-2015, 23:12
No dobrze by było jak byśmy wiedzieli co to za tynki. Są to drogie materiały i ja osobiście wolałbym to mieć zrobione jak należy.
Tu jest odp co do tynków gipsowych i multipora:


W przypadku przyklejania płyt Multipor do ścian otynkowanych tynkiem gipsowym, zalecamy skucie tego tynku i wyrównanie powierzchni ściany po skuciu przed przyklejaniem tynkiem cementowo-wapiennym. Zalecamy to postępowanie ze względu na ryzyko osłabienia przyczepności warstwy zaprawy cementowej Multipor do tynku gipsowego poprzez możliwość jego pęcznienia (powstawanie cząstek etryngitu).

zeusrulez
15-12-2015, 08:03
No to super jak nie ma tam izolacji . . .
Nie chce Cie martwic ale ociepleniem stropu nad ta nowa piwnica tez trzeba sie zajac.
Mam do Ciebie jeszcze jedno pytanie. Czy wystepowaly problemy z wilgocia na scianach ? Gdzies jakis grzybek ?

Pozdrawiam

JestemKobieta
15-12-2015, 12:44
Tak grzyb był w rogu na ścianach zewnętrznych i w miejscach pociągniętych rurek, para skraplała się na szybach. Jak mogę ocieplić ten strop?

JestemKobieta
15-12-2015, 20:32
Czy wystarczy np. podkleić styropian na te deski drewniane znajdujące się na suficie w piwnicy pod tymi pokojami czy to w ogóle coś da? Proszę o pomoc, nie znam się na takich rzeczach..

zeusrulez
16-12-2015, 19:12
Pomysl, ze styropianem nie jest zly.
Deski bym sciagnal. Na kazda plyte styropianu dookola warkocz pianki i krzyzyk i kleimy do stropu.
Zwroc uwage aby boki plyt styropianu byly rowniez opiankowane kiedy kleimy plyte sasiadujaca z sciana.Kazdy bok plyty rowniez powinien byc sklejony z bokiem kolejnej plyty.
Pozniej klej siatka i bielimy strop.
Dosc dobrze temu sie przygladaj i popros aby bylo zrobione tak jak Ty prosisz. No chyba, ze masz ekipe, ktorej ufasz.
Jaka grubosc: z 10 - 15 cm.
Jesli tynki zostana skute warto sciany opalic palnikiem i spryskac siarczanem miedzi do dostania na znanym portalu aukcyjnym.
Generalnie uwazam, ze moglas najpierw zapytac niz kupowac te plyty multipor. Nie, ze sa zle, mozna bylo lepiej i taniej.

Pozdrawiam

Ytong Silka Multipor
18-12-2015, 08:11
Witam, jestem osobą młodą i na dodatek kobietą więc myślę że tu znajdę pomoc, rady. Kupiłam ok. 200szt multiporu 5 cm i kilkanaście 3cm na wnęki okienne.. I mam kilka pytań.. Jak mam przygotować ścianę? Zdrapałam dużą część farby (3 warstwy- prawie miesiąc ja zdzieram) ale jest jeszcze napisane że tynk trzeba też ściągnąć (?) W multipor na ścianie miałam też puścić rurki do ogrzewania podłogowego ( są to ściany dwie zewnętrzne x 2) Czy warto? Czy ma to jakikolwiek sens? Na ścianach pojawiła się wilgoć.. Jest to dom a mieszkanie znajduje się na parterze i wcześniej też była tu wilgoć nowe panele zostały zerwane i została wykopana piwnica by wilgoć zmniejszyć ale nie dało to zbyt dużych efektów ponieważ po 4 latach panele są znowu do wymiany.. :bash:
Bardzo proszę więc Panów o rady.

Dzień dobry, prosimy o kontakt z naszą infolinią: 801 122 227. Jeśli chodzi o mineralne płyty izolacyjne Multipor, to wiele informacji znajdzie Pani na stronie: http://www.ocieplenieodwewnatrz.pl/pytania-o-multipor/
Znajdziemy tam odpowiedź na podobne pytanie:
Płyty Multipor muszą być przyklejane całopowierzchniowo do równej powierzchni wykończonej tynkiem cementowym, cementowo-wapiennym. W przypadku tynków czysto wapiennych należy sprawdzić parametry techniczne konkretnego materiału, aby decydować o możliwości przyklejania na ten rodzaj mineralnego tynku płyt Multipor.

Zachęcamy do kontaktu, w przypadku bardziej skomplikowanego problemu, skontaktujemy Panią z naszym Product Managerem.

JestemKobieta
18-12-2015, 15:02
[QUOTE=zeusrulez;7022688]Pomysl, ze styropianem nie jest zly.
Deski bym sciagnal. Na kazda plyte styropianu dookola warkocz pianki i krzyzyk i kleimy do stropu.



Jeśli to zrobię to na jaki efekt mogę liczyć? Mogę dodatkowo dodać że panele będą 12mm, myślę by pod panele podłożyć podkład pianomat 4mm i folie paroizolacyjna aluminiową czy dzięki temu będę mieć choć trochę cieplejszą podłogę? Proszę o odpowiedz ponieważ sama wymiana paneli jednego pokoju będzie mnie kosztować troszkę ponad 4 tyś.

JestemKobieta
18-12-2015, 15:47
A i dodam że stare panele to 8mm na korku i zwykła folia paroizolacyjna.

JestemKobieta
23-12-2015, 10:12
??

zeusrulez
24-12-2015, 17:50
Na co mozesz liczyc, na to, ze za rok czy dwa nie bedziesz musiala znowu zmieniac paneli.
I Twoje rachunki beda na pewno mniejsze.
Mam nadzieje, ze ta piwnica nie jest ogrzewana (powinienem o to zapytac na poczatku)
Wspominalas cos o podlogowce ? Czy ona bedzie wszedzie ?
Jesli tak to nie widze sensu stosowania pianki, ktora jest izolatorem.

Pozdrawiam

JestemKobieta
04-01-2016, 21:25
Hm, piwnica nie jest ogrzewana. Rurki do podłogówki na ścianach (zewnętrznych) wewnątrz multiporu.. Czyli ocieplenie styropianem nie da mi nic a nic dla choć trochę ciepłej podłogi? Poza tym tych desek nie da się ściągnąć ponieważ na nich jest wylany beton i to co przeciekło zostało pociągnięte po suficie. Czy można na to położyć styropian?

FAFAL
06-01-2016, 13:12
Generalnie uwazam, ze moglas najpierw zapytac niz kupowac te plyty multipor. Nie, ze sa zle, mozna bylo lepiej i taniej.

Pozdrawiam

Co ma na myśli autor pisząc lepiej i taniej. Bede chciał użyć tych bloczków do ocieplenia pokoju od północnej strony budynku gdyż tez zbiera mi się delikatna pleśń w rogach pokoju. Budynek nie jest ocieplony i przez ileś tam lat na pewno nie bedzie wiec muszę się ratować multiporem.... Chyba, że jest inne rozwiązanie jakieś lepsze i tańsze jak pisze autor Pozdrawiam

zeusrulez
07-01-2016, 15:51
FAFAL

To mialem na mysli

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?180395-remont-100-letniej-chaty&p=5882573&viewfull=1#post5882573

Pozdrawiam

zeusrulez
07-01-2016, 17:31
JestemKobieta

Gdzie ja napisalem, ze nic nie da ? Jakby nic nie dalo to bym Ci nie pisal co masz robic ;)
Oczywiscie, ze bedzie cieplejsza podloga. W tym momencie masz tak zbudowany ten strop jak podloga na gruncie ale bez izolacji. Ciagle te 8 - 10 stopni od dolu.
Wszystko co moze odpasc od tych desek usunalbym i do roboty.
Tez warto poszukac tu na forum ranking pianek, ktore wykonawcy polecaja.
Gdzies widzialem . . .

Pozdrawiam

JestemKobieta
10-01-2016, 08:45
Dziękuje Panu bardzo za pomoc. Nikt w moim otoczeniu nie był w stanie mi podpowiedzieć co z tym zrobić.

Marcin34_Śl
22-09-2016, 09:52
Odświeże temat, mam wolnego 5 cm miejsca od murłaty i chciałbym nadmurować murłatę do tynkowania. Pomyślałem właśnie o Multipor 3 cm? Co myślicie? W takim przypadku dałbym MULTIPOR i już nie trzeba dawać styropiany pomiędzy murłatę i multipor?