PDA

Zobacz pełną wersję : Przyłącze pradu



kliminho
15-12-2015, 10:44
Czesc

Mam problem z wykonawcami przyłącza prądu. Podpisałem umowe z Tauronem i walcze już pół roku. Jakies 3 tygodnie temu zainstalowali u mnie słup ze skrzynką, ale z tego co powiedzili to nie ma tam licznika i nadal nie moge korzystać z prądu. Firma, która to wykonywała jest trudna w rozmowach - mają mnie gdzies ze wzgledu na to iż cała instalacje wewnętrzną nie oni będą wykonywać.

Proszę powiedzcie mi co mam zrobic? Dodam, że nie robiłem jeszcze zadnych instalacji, nie dociągałem prądu do domu.

rgal
15-12-2015, 11:10
No skoro skrzynka jest to juz prawie z górki. Teraz potrzebujesz elektryka który coś do tej skrzynki podłączy (przynajmniej RBtkę, a lepiej kabel do domu i w środku RBetkę), po czym trzeba iść podpisać umowę o dostawę energi i wtedy zamontują licznik i prąd będzie :) Fakturę za wykonanie przyłącza już masz?

zbich70
15-12-2015, 11:51
Firma, która to wykonywała jest trudna w rozmowach - mają mnie gdzies ze wzgledu na to iż cała instalacje wewnętrzną nie oni będą wykonywać.
Ale czego się spodziewasz? Że firma wykonująca przyłącze zrobi też instalację odbiorczą?
Nie żartuj.

Zatrudniasz elektryka. Ten wykonuje instalację, według projektu oczywiście, sprawdza ją i wystawia odpowiedni protokół.
Do Tauronu składa oświadczenie o gotowości (http://www.tauron-dystrybucja.pl/SiteCollectionDocuments/dokumenty-przylaczenia/ZI-zgloszenie-gotowosci-instalacji-do-przylaczenia.pdf) a Ty podpisujesz umowę na sprzedaż i dostawę energii. Następnie Tauron instaluje licznik i podaje napięcie do Twojej instalacji.

kliminho
06-01-2016, 14:48
Faktury za przylacze jeszcze nie dostałem.

"Ale czego się spodziewasz? Że firma wykonująca przyłącze zrobi też instalację odbiorczą?
Nie żartuj."

No nie żartuje, u mnie tak moglo byc. Ale z nich zrezygonowałem.

krzcel
07-01-2016, 08:58
A co ma faktura za przyłącze do założenia licznika przez Tauron?
I dlaczego niby miałbyś dostać tę fakturę, skoro jak piszesz w poście, firma jest podwykonawcą Tauronu.
Podpisałeś umowę z Tauronem i walczysz od pół roku - o co? Nie trzymają się zapisów umowy?



Proszę powiedzcie mi co mam zrobic?

Przeczytać umowę. Wklej na forum skan umowy z Tauronem, to ci przeczytam.

piotrek0m
07-01-2016, 09:05
Przyłącze wewnętrzne - od skrzynki do domu - wykonujesz na własny koszt, wynajętym dowolnym elektrykiem, który na koniec wystawia stosowne dokumenty i zgłasza gotowość do dostarczania prądu. Następnie podpisujesz z Tauronem umowę o dostarczanie prądu, licznik montują na 2 dzień i prąd płynie.

mecha
25-02-2016, 14:28
A kto decyduje jak będzie szedł kabel od skrzynki o domu i czy potrzebuję do tego jakiś odrębny projekt zrobiony przez jakiegoś elektryka czy jak?

elpapiotr
25-02-2016, 18:44
Rodzaj, przekrój sposób ułożenia powinien być zawarty w projekcie budynku, część elektryczna.

piotrek0m
25-02-2016, 19:05
A przebieg kabla w planie zagospodarowania, choć i tak na koniec geodeta wrysuje przewód tak jak mu wskażemy.

samda185
26-02-2016, 08:05
A ja mam w projekcie napisane w części elektrycznej, że "kabel zasilający powinien zostać opracowany w osobnym opracowaniu" czyli uprawniony elektryk musi mi zrobić projekt złącza od skrzynki, którą mam w granicy działki do domu?

elpapiotr
26-02-2016, 08:16
Dobrze by było, ale nikt nikomu tyłka nie urwie, gdy go nie będzie.
W końcu od projektowania są ludzie posiadający/pełniący samodzielne funkcje techniczne w budownictwie.
Samo wykonanie i zastosowanie złącza pomiarowego, czy też przystawki pomiarowej przy złączu kablowym wymuszają warunki techniczne przyłączenia wydane przez Dostawcę energii. Dobór kabla to następstwo tych warunków, i tutaj ustalenie długości, przekroju, ilości żył itd.
Istnieje również coś takiego, jak dokumentacja powykonawcza ...