PDA

Zobacz pełną wersję : kominek z płaszczem wodnym



Peter
28-07-2002, 09:56
Czy ktoś posiada instalację z kominkiem z płaszczem wodnym i c.o. Czy opłaca sie to stosować? Mam taki pomysł: jeżeli i tak planuję instalację c.o. to po co druga instalacja rozprowadzająca ciepłe powietrze. Może spiąć ciepło z kominka z tradycyjnym kotłem i ciepło wprowadzić do wodnej instalacji c.o. którą można łatwiej sterować. Czy są takie wkłady kominowe? Wkład 10-12 kW.

Peter

rosta3
28-07-2002, 13:43
z tego co wiem to są takie wkłady ponieważ ktos z mojej rodziny coś takiego ma i jest właśnie połączone z normalną instalacją "co" z tym że ten ktoś ma ogrzewanie podłogowe w dom o pow.calkowitej ok.230m .Jest to fajna rzecz ale jest to trochę drogie.Nie znam szczegółów

<font size=-1>[ Ta Wiadomość była edytowana przez: rosta3 dnia 2002-07-28 14:45 ]</font>

Jasiu
28-07-2002, 17:05
Też chodzę wokół tego tematu :smile:

Najpierw myślałem, że kominek włącza się do ogólnego obiegu c.o. i sprawa załatwiona - prosto, tanio i efektywnie :smile:

Tak jednak nie jest :sad:

Poczytaj sobie:
http://www.instalator.pl/katalog/Ogrzewanie/UrzadzeniaWyroby/Kominki/KominkiPalenZPlaszczWodSterEl/KominkiPalenZPlaszczWodSterEl.html

W sumie da się to zrobić. Ale koszt dodatkowych inwestycji zwróci się dopiero po wielu latach. Gdzieś miałem fajne opracowanie z wyliczeniem kosztów inwestycji i eksploatacji różnych systemów ogrzewania i ich kombinacji. Generalnie ostatnio przemyśliwuję nad prostym rozprowadzeniem ciepłego powietrza - efekt niewiele gorszy, a dużo mniejsze komplikacje.