PDA

Zobacz pełną wersję : Wygłuszenie stropu drewnianego wełna 10 cm



Idol
15-12-2015, 19:10
Witam
Chciałem się zapytać odnośnie wygłuszenia stropu drewnianego nad którym będzie poddasze użytkowe .
Mianowicie strop drewniany wykonany jest z legarów 15 cm na nich znajduję odeskowanie.
Poczytałem troche ale mam kilka pytań. Generalnie zakupiłem wełne mineralną wygłuszająca ursa 10 cm.
1.Czy powinienem ją połozyć dociskając do odeskowania i zostawić 5 cm pustą przestrzeń miedzy wełna a płytą KG na suficie, czy może 5 cm zostawić miedzy deskami a wełna?
2.planuje na deski dać 12 mm płytę OSB, czy jeszcze wygłuszać dodatkowo jakimś filcem lub innym materiałem pomiędzy deskami a płytą OSB ?
3. jak kłaść płyty OSB jedną przy drugiej, czy może zachować małe odstępy między nimi, jeśli tak to jakie ?
4. Jaki odstęp dać od ścian płyt osb ?
Dziękuje z góry za odpowiedź

krzysztof1966
15-12-2015, 21:45
Witam, a co będzie na poddaszu?

Idol
15-12-2015, 21:58
Witam, a co będzie na poddaszu?
Poddasze użytkowe ogrzewane, sypialnia,pokój dziecka i garderoba

Idol
15-12-2015, 21:59
Chyba ,że chodzi o finalną podłogę- to będą panele

cezary.pl
16-12-2015, 17:27
Lepiej i jeśli można to, na legary pod deski dać pasy filcu, ale podejrzewam że deski już leżą.
Na deski pod płytę OSB gąbka jak pod panele.
Wieszaki do konstrukcji dla płyt g/k, pewnie przykręcane do legarów przymocowałbym z przekładką z gumowej uszczelki.
Profile przyścienne też przez uszczelkę piankową gumową.

Pozdrawiam
Cezary

zeusrulez
16-12-2015, 19:33
Nic nie wygluszysz welna. Tajemnica jest : MASA !!!!!
Zwroc ta welne do marketu.
Wpisz w google slepy pulap i tak masz zrobic ten strop.
Czym zasypac ? Np. perlitem.

Pozdrawiam

wojtusp
16-12-2015, 23:34
Potwierdzam. Aby ograniczyć hałas od chodzenia, strop powinien zostać dociążony.

Idol
20-12-2015, 23:18
Wełna już założona, czy obciążane stropu płyta osb położona na deski wystarczy ? Czy może jeszcze dodatkowo jakiś filc albo inny materiał wygłuszający zastosować na deski pod płyte osb, jak tak to jaki ?

NAMOW
24-12-2015, 07:20
Lepszym rozwiązaniem będzie zastosowanie pomiędzy deskami a płytą osb twardej wygłuszającej wełny mineralnej lub płyt styropianowych.Filc powinieneś zastosować jako przekładkę pod deskami a nie na nich.Co do płyt osb to najlepiej zastosować takie z wpustem i piórem, które umożliwiają ich wzajemne sklejanie( na tzw. cegiełkę). Pamiętaj również o tym by pozostawić szczelinę pomiędzy płytami a ścianami murowanymi.

zeusrulez
24-12-2015, 17:31
Wełna już założona, czy obciążane stropu płyta osb położona na deski wystarczy ? Czy może jeszcze dodatkowo jakiś filc albo inny materiał wygłuszający zastosować na deski pod płyte osb, jak tak to jaki ?

To wszystko polsrodki ktore i tak nic nie wnosza. Wymyslono jakies plywajace podlogi i Bog wie co . . .

Pozdrawiam