PDA

Zobacz pełną wersję : Podłączenie TV do amplitunera



Jakuboski
16-12-2015, 14:13
Witam. Nie znalazłem podobnego wątku dlatego zakładam swój temat. Może jest tutaj ktoś kumaty kto mi doradzi. Do rzeczy.
Posiadam:
Telewizor Samsung smart F6400
Amplituner Yamaha RX-V473
Odtwarzacz bluray Yamaha BD-S473
Jakimi przewodami najlepiej podłączyć to wszystko razem ze soba

dzabij
16-12-2015, 14:57
Jeżeli wszystkie urządzenia mają gniazda HDMI to przewodami HDMI. BR do Aplitunera a Amplituner do TV. Z przewodami nie ma co szaleć, kupić najtańsze rozsądnej marki, np. Vivanco (20-30 pln za sztukę).

dydx
01-01-2016, 14:50
Jeżeli wszystkie urządzenia mają gniazda HDMI to przewodami HDMI. BR do Aplitunera a Amplituner do TV. Z przewodami nie ma co szaleć, kupić najtańsze rozsądnej marki, np. Vivanco (20-30 pln za sztukę).

Wow, mówisz że za dwie dychy można dostać dobry HDMI? Jeszcze z pół roku temu to przyzwoite nie schodziły poniżej 50,-

bassior
01-01-2016, 17:16
kabel hdmi i tak przewodzi obraz cyfrowy - czy ten kabel kosztuje 20zl czy tez 200zł to samo przez niego przejdzie.

ja mam z alle--- wszytskie hdmi po 10-15 zł kupowalem i wszystko smiga

dzabij
03-01-2016, 11:14
Wow, mówisz że za dwie dychy można dostać dobry HDMI? Jeszcze z pół roku temu to przyzwoite nie schodziły poniżej 50,-

Zrób ślepy test - do testu kup kabelek za 20 PLN i porównaj go z tym za 50 (jak by któryś znajomy miał taki za 200 albo i więcej to też weź do testów).
Usiądź przed TV i niech ktoś zmieni kilka razy kabelek na tym samym materiale audiowizualnym (łącznie z powtórzeniami tego samego kabla). Nie podgdlądaj. Zapisuj wyniki, który kabelek grał według Ciebie najlepiej. Porównaj wyniki z kolejnością stosowanych kabli. Wyciągnij własne, uczciwe wnioski.

polecam kanał Reduktor Szumu, szczególnie odcinki o Audiovoodoo :

https://www.youtube.com/watch?v=0FiounGlidQ

adam_anton
12-05-2016, 14:21
ja się zastanawiam nad naprawdę dobrym kablem HDMI, które mam wmurować w ścianę. Myślisz że w tym wypadku też warto kupić pierwszy lepszy kabel? Nie wiem czy się nie zepsuje i będę musiał kuć ścianę...

dzabij
12-05-2016, 14:59
Jeżeli kupisz taki który nie rozpada się od razu w rękach, to po zamurowaniu w ścianę tym bardziej nic nie powinno mu się stać.

Aczkolwiek zamiast zamurowywać ja zrobił bym podtynkowe korytko elektroinstalacyjne, aby w przyszłości móc wprowadzić nowe / podmienić stare kable. Np. zmieniasz za jakiś czas telewizor, nowy ma inne gniazdo zasilania niż obecny a kabel zasilający jest wmurowany. No i co, kuć to teraz ?

adam_anton
01-06-2016, 12:13
O widzisz, fajne rozwiązanie dzięki! :)
Znalazłem taki kabelek
http://www.avstore.pl/kabel-przewod-hdmi-2-0-wireway-ww310120-20m.html
długość będzie ok i za taką cenę to mam nadzieję, że wytrzymałość kabla też powyżej normy

dawid_66
05-06-2016, 20:48
Z togo co ja wiem, to nie ma różnicy między drogim a tańszym kablem HDMI, nie decydowałbym się jednak na te najtańsze.

adam_anton
07-06-2016, 11:32
naczytałem się ostatnio na innym forum, że brak obrazu na monitorze, tv, itd ludzie sprawdzają ustawienia swojego sprzętu, a koniec końców się okazuje, że kabel był kupiony na ryneczku za 10zł ....

adam_anton
14-06-2016, 13:20
no tak, bo w większości kupujesz tanie dziadostwo i potem dziwisz się że jest coś nie tak. To tak samo jak kupić najtańsze baterie na ryneczku a potem się dziwić, że pilot się zepsuł bo baterie wylały