PDA

Zobacz pełną wersję : konsystencja farby akrylowej Dulux



Magus
06-09-2004, 08:09
Hejka :)

Moze gupie pytanie, ale jaka powinna byckonsystencja farby akrylowej (do wnetrz) Dulux? Pytam, bo w weekend otworzylem wiaderko z farba i ... w srodku byla taka galaretowata masa, bynajmniej nie ciekla ... Ale jak sie to cos wsadzilo w wiaderko i potraktowalo walkiem to dalo sie malowac. Na wiaderu pisze, ze jest to super gesta farba, ale zeby az "zel" ? hmmm... dla tego pytam, czy to normalny stan skupienia tej farby?

pozdro
Magus

Daniel Starzec
06-09-2004, 08:14
Spokojnie .Taka właśnie powinna być konsystencjatej farby.
Tylko gęsta farba jest w stanie pokryć za jednym malowaniem.

Magus
06-09-2004, 08:23
ufff... juz yslalem, ze cos nietak. Wczesniel malowalem Levisem kuchnie i byla plynna. Gesta, ale plynna..

Co do Duluxa - nie jest to Once ... i to widac, ze bede musial druga warstwe polozyc. Niestety nowe sciany, wiec pija jak smok, pomimo zagruntowania (grunt dulux'a pod ta farbe) :(

Z innych ciekawostek. Po zagruntowaniu i polozeniu 2 warst levisa na sufit, po wyschnieciu, zaczalem malowac sciany. A wiec tasma malarska na sufit przy krawedzi i malowanko .... wszystko pieknie, ale potem jak odlepialem tasme to odeszla miescami z farba :( czeka mnie ponowne malowanie sufitu ... - nie wiem, ale chyba farba powinna sie lepiej trzymac, zwlaszcza zagruntowanej powierzchni... chyba, ze Levis jest taki do D... albo tasma ma za mocny klej ...

Magus

ewusia
06-09-2004, 08:31
Wracając do Duluxa - możesz i drugą warstwą nie pokryć ścian. Syn malował 3 x i też nic. Reklamował farbę, przyjechał przedstawiciel Duluxa i stwierdził że nieprawidłowy wałek :o był używany i taki efekt zostanie . Dodam że w informacji na puszce nie było mowy o specjalnym wałku :evil: Reklamacji oczywiście nie uznano.

Grzes z Krakowa
06-09-2004, 08:32
Odnosnie tasmy odrywajacej farbe.
Poprostu chciales za szybko pomalowac wszystko :)
Poczekaj az faba dobrze przyschnie np 1 dzien.
Ja malowalem najpierw wszystkie sufity + 20 cm sciany od sufitu a nastepnego dnia przyklejalem dopiero tasme i elegancko odeszla nie zrywajac niczego.

Grzes z Krakowa
06-09-2004, 08:36
Czy wyszpachlowane sciany nalezy zagruntowac np Uni gruntem przed malowaniem??
Ja tak zrobilem za namowa znajomych w dwoch pomieszczeniach i teraz troche zaluje bo musialem 3 razy malowac zeby pokryla farba rowno.
Na tomiast tam gdzie nie bylo gruntowane to sufit wystarczylo raz pomalowac a sciany przy bladym kolorze raz natomiast przy intensywniejszym 2 razy.

Malowalem zwykla Śniezka. Mialem tez jedna 10l Cieszynke i to byl blad. Chyba trafilem na jakis felerny egzemplarz. Farba miala mnostwo farchocli(grudek zle rozmieszanego jakiegos skladnika) i jak sie malowalo to musialem szpachelka zbierac.

rogi
06-09-2004, 08:57
dulux biała jest moim zdaniem do niczego. Szczególnie ciężko maluje się nią kartongips. Koniecznie trzeba go zagruntować rozcieńczoną farbą (20% wody). Dużo lepiej malowało mi się polonit pilak, czy bondeksem. Jeżeli chodzi o kolor to polecam bazę bekersa lateksową - po prostu bajka. Te zwykłe akrylowe Bekersa są też ok.

Magus
06-09-2004, 09:35
Przed malowaniem scian w kuchni odczekalem 48h - coby wlasnie niekleic tasmy na swieza farbe ... kicha...

Z innych doswiadczen to Akrylit-W (bialy) na sufit, po zagruntowaniu rozcienczona farba, pokrylo idealnie po 2 razach, a na karton gips siada od razu - grunt rozcienczona farba + 1 warstwa i jest rewelacja! Polecam goraco.

Natomiast kolorowy dulux, na zagruntowana sciane (tynk, bez gladzi gipsowej), po jednej warstwie przeswieca tynk :( Mam nadzieje, ze 2-ga warstwa wystarczy, bo jak nie ...

pozdro
Magus

PS. Moze rzeczywiscie sproboje bez gruntowania ....

Magus
06-09-2004, 09:40
Wracając do Duluxa - możesz i drugą warstwą nie pokryć ścian. Syn malował 3 x i też nic. Reklamował farbę, przyjechał przedstawiciel Duluxa i stwierdził że nieprawidłowy wałek :o był używany i taki efekt zostanie . Dodam że w informacji na puszce nie było mowy o specjalnym wałku :evil: Reklamacji oczywiście nie uznano.

Ja maluje walkiem z mikrofibry (jakos tak to sie chyba nazywa) - polecony przez przedstawiciela Dulux'a na pokazie w Castoramie. Rzeczywiscie maluje sie nim swietnie. Farba ladnie sie naklada i pozostawia deliktna fakturke - rewelka. Jeszcze zeby farba zostawala na scianie, a nie znikala w niej to byloby calkiem cudnie :)

pozdro
Magus

Olka
06-09-2004, 12:24
Malowałam Duluxem akrylowym

Pokryło po malowaniu 2 krotnym. (sciana zagruntowana z podkładem z farby emulsyjnej białej).


Wracając do Duluxa - możesz i drugą warstwą nie pokryć ścian. Syn malował 3 x i też nic. Reklamował farbę, przyjechał przedstawiciel Duluxa i stwierdził że nieprawidłowy wałek był używany i taki efekt zostanie . Dodam że w informacji na puszce nie było mowy o specjalnym wałku Reklamacji oczywiście nie uznano.

jest na opakowaniu napisane, że nie może byc to wałek z tworzywa sztucznego w 100% i nie może byc flokowy.

Najlepiej się maluje wałkami z naturalnego tworzywa (sznurek itp.).

Dulux jest ok, ale lepszy jest Beckers.

Paty
06-09-2004, 13:22
Malowalismy ścianę tam gdzie ma stanąć kominek farbą Tikurilla.
Puszka miała pokryć dwukrotnie malowaną powierzchnię , ledwie starczyło na raz, trzeba było dokupić drugą.
Ściana była malowana gruntem i jeden raz farbą Dekoral,którą pomalowana jest reszta ścian.
Mam tynki cementowo- wapienne nie szpachlowane, w żadnym pomieszczeniu po uprzednim zagruntowaniu nie wystarczyło dwukrotne malowanie, w niektórych miejscach malowane jest nawet cztery razy.
Paty.

Magus
07-09-2004, 11:13
No i cud ...

przyszedlem na nastepny dzien po malowaniu i ... kolor "wrocil: na sciane! Dziwne, ale wyglada na to, ze zaraz po pomalowaniu (swieza farba) kolor jest, potem znika, jak troche przeschnie. A jak wyschnie totalnie to znowu sie pojawia ... :)

Wyglada na to, ze bede musial polozyc jeszcze jedna, ale cienka warstwe farby i bedzie gites!

pozdro
Magus