PDA

Zobacz pełną wersję : Dach z drewna?!



cyranka
16-12-2015, 14:35
Witam wszystkich,

mam w planach wykonanie pewnej inwestycji. Chcę ok. 300 m2 pokryć gontem drewnianym, chodzi o to, aby nadać budynkowi odpowiedni wygląd. Czy mógłby mi ktoś wskaząc (siedzę w necie, lae nie mogę znaleźć niczego) jaki jest średni ksozt za gont bitumiczny i gdzie mogę taki znaleźć w okolicach Warszawy? Mam też pytanie do osób, które miały styczność z gontem drewnianym - czy impregnacja takiego pokrycia musi się odbywać bardzo często? Czy jest to generalnie drogi interes?

DziadekT
16-12-2015, 14:51
To jaki ma być ten gont, drewniany, czy bitumiczny? To bardzo duża różnica pod każdym względem. W mojej okolicy są domy pokryte gontem drewnianym. Wyglądają pięknie. Nie sądzę, żeby dachy były czymś impregnowane (chodzę tamtędy prawie codziennie, a nie widziałem takich prac), ale na większości tych domów wymieniono w całości gont na nowy, po jakichś 8-10 latach użytkowania. Na pewno trwałość zależy od gatunku użytego drewna, nie pytałem jakie było zastosowane w tym przypadku.

Użyj wyszukiwarki tego Forum, pamiętam, że ktoś pisał o kosztach pokrycia gontem drewnianym

piatkowski
21-12-2015, 12:37
Swojego czasu interesowałem się tym tematem. Powiem Ci od razu, że położenie gontu drewnianego to duże koszty i wcale nie tak łatwo kupić gdzieś w hurtowni. Rozumiem, ze chcesz mieć dach stylizowany. Proponuję poszukać jakiejś blachodachówki z posypką. Są takie imitujące pokrycia właśnie z gontu. Efekt naprawde super, na pierwszy rzut oka nikt nie pozna. Poszukaj w necie zdjęć, to sama się przekonadsz.

Hanss
22-12-2015, 14:16
Jest coś takiego jak: Panele dachowe Regle