PDA

Zobacz pełną wersję : Poprawność wykonania przyłącza budowlanego ?!!?



marcinpłuciennik
16-12-2015, 16:57
Witam, w przyszłym roku planuje rozpoczac budowe domu jednorodzinnego. Wystapiłem do ZE o warunki przyłącza na prad budowlany czyli na zasilanie placu budowy. Dostałem je, a natępnie zakupiłem skrzynki kable, słup itp. Zleciłem znajomemu elektrykowi z uprawnieniami o wykonanie przyłącza zgodnie z warunkiami i teraz czekam na zamontowanie licznika od ZE. Jednak po kolejnym juz przeczytaniu warunków od ZE zaczynam miec watpliwosci czy moj elektryk wykonal wszystkie czynnosci!!!!????
Chodzi mi o to ze nie podłączył on kabla ASX do zaciskow pradowych na linii niskiego napiecia a jedynie podciagnal je tam i powiedział ze to juz ZAKLAD ENERGETYCZNY PODLACZA...
Natomiast z tego co przeczytałem w warunkach powinnien on to zrobic
340839

elpapiotr
16-12-2015, 17:05
Wystarczy udać się do właściwego RE i wątpliwości wyjaśnić.
Faktem jest, że w moim rejonie wszelkie prace wykonuje elektryk, podłączenie kabla/warkocza do sieci już Rejon Energetyczny.

zbich70
16-12-2015, 17:58
Chodzi mi o to ze nie podłączył on kabla ASX do zaciskow pradowych na linii niskiego napiecia a jedynie podciagnal je tam i powiedział ze to juz ZAKLAD ENERGETYCZNY PODLACZA...
Natomiast z tego co przeczytałem w warunkach powinnien on to zrobic
Dobrze zrobił.
To co zaznaczyłeś w warunkach przyłączenia oznacza ułożenie przewodu/kabla bez przyłączania do sieci. Czyli podwieszenie/zamocowanie przewodu AsXSn na słupie linii napowietrznej poniżej przewodów roboczych i zostawienie zapasu do przyłączenia.
Samo przyłączenie wykonuje upoważniony personel dostawcy. Wykona to albo po wyłączeniu napięcia, albo technologią PPN (prac pod napięciem).
Twój elektryk raczej nie jest do tego upoważniony.

marcinpłuciennik
16-12-2015, 18:03
Bardzo dziekuje za odpowiedz i pozdrawiam :wave: