PDA

Zobacz pełną wersję : Ogniwo czy Dragon?



rafal355
16-12-2015, 21:24
Witam!

Przepraszam, jeśli pisze wątek w złym miejscu, ale potrzebuje szybkiej pomocy. Piec zwykły (bez podajnika) właśnie zepsuł się...

Który piec z podajnikiem lepiej kupić - Dragon Duo 15 kw czy Ogniwo Eko-Plus 10 kw?

Dom ma 76 m kw. + bojler 140 m. Dom nieocieplony.

Interesuje mnie to pod względem ceny - Dragon jest tańszy, a poza tym ma jakby 4 "półki", a Ogniwo ma tylko jedna "półkę" i spaliny idą w dół, a potem w górę. Nie wiem czy to takie dobre...

Poza tym czytałem o przypadkach rdzewienia pieców Ogniwo i złego odnoszenia się firmy do klientów w jednym z rankingów. A strona Dragona ma 25 tys. informacji więcej od wielu innych. I wygląda na bardzo nowoczesną. I jest z "legendarnego" Pleszewa.

I co kupić?

Z góry dziękuję za odpowiedzi. Piec muszę kupić w ciągu kilku dni.

Rafał

kaszpir007
16-12-2015, 21:55
Witam!

Przepraszam, jeśli pisze wątek w złym miejscu, ale potrzebuje szybkiej pomocy. Piec zwykły (bez podajnika) właśnie zepsuł się...

Który piec z podajnikiem lepiej kupić - Dragon Duo 15 kw czy Ogniwo Eko-Plus 10 kw?

Dom ma 76 m kw. + bojler 140 m. Dom nieocieplony.

Interesuje mnie to pod względem ceny - Dragon jest tańszy, a poza tym ma jakby 4 "półki", a Ogniwo ma tylko jedna "półkę" i spaliny idą w dół, a potem w górę. Nie wiem czy to takie dobre...

Poza tym czytałem o przypadkach rdzewienia pieców Ogniwo i złego odnoszenia się firmy do klientów w jednym z rankingów. A strona Dragona ma 25 tys. informacji więcej od wielu innych. I wygląda na bardzo nowoczesną. I jest z "legendarnego" Pleszewa.

I co kupić?

Z góry dziękuję za odpowiedzi. Piec muszę kupić w ciągu kilku dni.

Rafał

Co to znaczy z "legendarnego Pleszewa" ?

Z tego co doczytałem kiedyś z powodu bezrobocia (czy coś podobnego) zaczęli ludzie produkować kotły a jako że się sprzedawały to sąsiedzi też zaczęli i zrobiło się "zagłębie" kotłowe ;-)

Jak wszędzie są zapewne kotły wysokiej jakości i jest zapewne też badziew ...

Osobiście wolałbym Ogniwo. Firma znana i duża , z dobrą siecią sprzedaży , produkty z certyfikatami , dobry sterownik w zestawie.
Możesz też pomyśleć o np. kotle Skamp 12KW , choć i może starczył by kocioł 7KW też od Skampa.
Na pewno będzie taniej niż Ogniwo i też dobrze wykonany i z dobrymi sterowniami ..

Tyle że Skamp to produkt z małej fabryki i są długie terminy oczekiwania ....
Ogniwo powstaje w dużej fabryce i sądzę że można od ręki kupić ...

Dragona nie znam ani nie słyszałem o czymś takim ...
Podstawa kotła to dobry palnik , dobra konstrukcja i dobry sterownik.
Zarówno Ogniwo jak i Skamp posiada te cechy ...

rafal355
19-12-2015, 17:04
Dziękuję za szybka odpowiedź :)