PDA

Zobacz pełną wersję : Esperanza listwa zasilająca rainbow 5 pro



wąhol
17-12-2015, 14:16
Witam
mam mały problem i nie wiem czym to jest spowodowane więc proszę o logiczną odpowiedz.
Listwę którą zakupiłem w temacie jak mam podłączoną do prądu i wszystkie gniazdka są wyłączone w każdej dziurce probówka pokazuje ze jest faza w gniazdku jest po lewej stronie - jak zamienię fazę w gniazdku coś to zmieni?? Dodam jeszcze ze podłączyłem lampki led na małą choinkę i jak wyłączam na listwie widać jak się słabo świecą.

Slawko123
17-12-2015, 15:00
Listwę którą zakupiłem w temacie jak mam podłączoną do prądu i wszystkie gniazdka są wyłączone w każdej dziurce probówka pokazuje ze jest faza w gniazdku jest po lewej stronie - jak zamienię fazę w gniazdku coś to zmieni?? Tak, zmieni. Zmieni się Twoja wiedza co do budowy i podłączenia gniazdka, a to jest bardzo dużo.

wąhol
17-12-2015, 15:51
Tak, zmieni. Zmieni się Twoja wiedza co do budowy i podłączenia gniazdka, a to jest bardzo dużo.

Może wypowiesz się coś więcej a nie od razu pisanie jakbyś wszechwiedzący był.

Slawko123
17-12-2015, 16:05
Coś więcej? Proszę bardzo.
Absolutnie nic to nie zmieni.

wąhol
17-12-2015, 19:25
A co rozwiążę sprawę?? Chodzi tu o ledy które się słabo świecą po wyłączeniu listwy bez jej odłączania od prądy??

Slawko123
17-12-2015, 19:35
w/g mnie to coś z listwą,
A czy jak wypniesz wszystkie wtyczki z gniazdek owej listwy, to też "w każdej dziurce probówka pokazuje ze jest faza"?

Remiks
17-12-2015, 20:04
A co rozwiążę sprawę?? Chodzi tu o ledy które się słabo świecą po wyłączeniu listwy bez jej odłączania od prądy??

Z listwą jest pewnie wszystko w porządku, tak bywa z ledami gdy są wyłączniki z podświetleniem. Jeśli w domu masz gniazdo podwójne możesz sprawdzić czy odwrócenie L,N coś zmienia w podwójnych to odwrócenie jest, możesz sprawdzić "probówką". A i co do "probówki" to zwróc uwagę czy jasność świecenia jest taka sama w gniazdku i w listwie po wyłączeniu.

Slawko123
17-12-2015, 20:14
Z listwą jest pewnie wszystko w porządku, tak bywa z ledami gdy są wyłączniki z podświetleniem. Jeśli w domu masz gniazdo podwójne możesz sprawdzić czy odwrócenie L,N coś zmienia w podwójnych to odwrócenie jest, możesz sprawdzić "probówką". A i co do "probówki" to zwróc uwagę czy jasność świecenia jest taka sama w gniazdku i w listwie po wyłączeniu.też tak myślę, ale wolę sie upewnić.

Identycznie mam ze zwykłą żarówką świetlówkową(kompaktową) i włącznikiem z podświetleniem. Po wyłączeniu podświetlenie zapala się, ale dodatkowo w nocy widać baaardzo delikatne rozbłyski tejże żarówki.

wąhol
18-12-2015, 10:32
Sprawdzałem testerem napięcia i zawsze mam fazę czy jest włączone czy wyłączone dane gniazdko lub cała listwa. A jak mierzyłem miernikiem to na wyłączonym widniało 25v.

Slawko123
18-12-2015, 17:42
ale czy wyciągałeś wszystkie wtyczki?

wąhol
19-12-2015, 14:33
Do listwy nie było nic podłączone.

Slawko123
19-12-2015, 18:21
Wygląda na uszkodzona listwę. Jaka by nie była w niej elektronika to nie powinno tak być.