PDA

Zobacz pełną wersję : Jaka piła ukośnica / czy moze pilarka tarczowa



mihuhu
18-12-2015, 12:37
Cześć, jednak sam sobie nie poradzę i potrzebuje waszej pomocy i doświadczenia.

Szukam maszyn, która pomoże mi zrealizować kilka zadan w najbliższych miesiącach i pewnie wiele zadań w tych odległych.


Lubię drewno wiec trochę akcentów drewnianych będzie. A majsterkowanie i "dłubanie" stało sie niezłym hooby.


Mam do zrobienia:

Strych na poddaszu. Do położenia 10 legarów i na to deski 15m
2 tarasy (legary, deski) łącznie z 40metrow
Deski na jednej ze ścian w pokoju
Deski na ścianę na elewacji
Podbitki wkoło domu
Blat roboczy
Regal i stolik i półki na książki
Pergole i może wiatę
I takie kwietniki o nierównomiernych bokach




Szukam do tych prac ukośnicy. Sadze ze to będzie najlepsze narzędzie. Czy moze wyrzynarka (wątpię) albo rozważam jeszcze pilarkę .

Lubię sprzęt dobry. Nie przepadam pożyczać od sąsiadów. Wole wydać raz a dobrze.

Co sadzicie o HOLZMANN KAP 305 LJ?
Na alle do 23 grudnia sa raty 0 procent wiec moze warto. W Juli jest Meec czerwony w promocji zamiast 1099 to za 699, ale nie wzbudził mojego zaufania
Nie za duża? Chyba wole (za)duza niż obracać drewno na druga stronę i dopiłowywać.

Czy może szkoda tyle kasy (bo w końcu zakładu stolarskiego nie mam) i wystarczy pilarka elektryczna z możliwością ustawienia kąta.

Michal w kropce.

mariober
18-12-2015, 19:26
każdy sprzęt ma 2 lata gwarancji jak zajedziesz to dostaniesz drugi , dlatego możesz kupić tanią piłę ,ukośnica zdecydowanie ci się przyda - ja polecam makita lub bosch niebieski ale tam ceny wysokie !

wiesiek6308
18-12-2015, 21:04
Tobie jest niezbędna ukośnica bo oscylarką nie zrobisz za dużej dokładności. Powiem Ci tak. 3 lata wstecz miałem awarię mojej podstawowej a wręcz flagowej ukośnicy ( Hitachi). Oddałem do serwisu ale musiałem gonić robotę. Na szybkiego w Castoramie ( bo miałem bardzo blisko placu budowy) kupiłem Mac Alister z dużą piłą ( przecina nawet 95 mm grubości) z posuwem. Fakt kosztowała coś około tysiaka ale trzymała wszystkie kąty. Tą ukośnica zrobiłem już masę roboty i nadal ona biega. A w związku z tym, że jest lżejsza od flagowej ( Hitachi) jest bardziej wykorzystywana. Pomyśl może o tym chociaż już dzisiejsze produkcje sa chyba inne.

kemot_p
02-12-2018, 17:12
Odgrzebię temat. Poszukuję do amatorskich prac wokół domu narzędzia do cięcia drewna, głównie desek, kantówek (również pod kątem). Które rozwiązanie będzie bardziej uniwersalne - pilarka tarczowa czy wyrzynarka? Jaką moc urządzenia powinienem zakładać? A może macie jakiś faworytów wśród producentów/modelu?

edde
02-12-2018, 21:03
zagłębiarka z listwą (prowadnicą)do cięć wzdłużnych, ukośnica do poprzecznych tylko nie wiem czy jest sens finansowy, ja używam zaglębiarek bosch gkt55, mafel mt55, festool ts55rebQ, kolega natomiast do zastosowań amatorskich i póprofesjonalnych kupił w lidlu zagłębiarkę parkside w kmpl z szynami za 350złi sobie chwali, ukośnicę mam dewalt dw777 (na tarczy 216)
wyrzynarka to zgrubne cięcie raczej, mało dokładne, choć czasem przydatne a nawet niezastapione bywa ;) sieciową mam makitę i leciwego skilla a akumulatorową dewalt dcs31
i jeśli chodzi o zakup, budżet to mam takie zdanie że często zamiast nowego badziewia lepiej poszukać używanej markówki w dobrym stanie

Pod
03-12-2018, 07:06
Niestety nie da się wszystiego zrobić jednym urządzeniem. Trzeba mieć minimum dwa do podstawowych prac. U mnie przy budowie tarasu niezastąpiona było ukośnica (mialem wiele skosów), tak samo przy budowaniu konstrukcji na domek z drewna. Ale bez pilarki tarczowej też nie wyobrażam sobie budowy tarasu -choćby po to żeby przyciąc na końcu cała krawędź tarasu jednym cięciem.
Ukośnice miałem pożyczoną a pilarkę swoją. Niestety ukośnica nadaje sie tylko do cięcia poprzecznego - max 10cm jesli chcesz jakiś skos robić. Wszystkie płyty meblowe i dłuzsze cięcia to musisz mieć pilarke albo piłe typu krajzega.

firewall
03-12-2018, 07:48
zagłębiarka z listwą (prowadnicą)do cięć wzdłużnych, ukośnica do poprzecznych tylko nie wiem czy jest sens finansowy, ja używam zaglębiarek bosch gkt55, mafel mt55, festool ts55rebQ, kolega natomiast do zastosowań amatorskich i póprofesjonalnych kupił w lidlu zagłębiarkę parkside w kmpl z szynami za 350złi

I to wszystko masz do amatorskich prac wokół domu?:jawdrop:

kemot_p
03-12-2018, 16:51
Niestety nie da się wszystiego zrobić jednym urządzeniem. Trzeba mieć minimum dwa do podstawowych prac. U mnie przy budowie tarasu niezastąpiona było ukośnica (mialem wiele skosów), tak samo przy budowaniu konstrukcji na domek z drewna. Ale bez pilarki tarczowej też nie wyobrażam sobie budowy tarasu -choćby po to żeby przyciąc na końcu cała krawędź tarasu jednym cięciem.
Ukośnice miałem pożyczoną a pilarkę swoją. Niestety ukośnica nadaje sie tylko do cięcia poprzecznego - max 10cm jesli chcesz jakiś skos robić. Wszystkie płyty meblowe i dłuzsze cięcia to musisz mieć pilarke albo piłe typu krajzega.

Myślę o czymś takim - https://phuabc.com.pl/pilarki-tarczowe-zaglebiarki-2/pilarka-tarczowa-190-30mm-1400w-makita-hs7101
Myślę, że na moje potrzeby będzie praktyczniejsza niż ukośnica. Co myślisz o jej parametrach?

grend
03-12-2018, 18:11
Myślę o czymś takim - https://phuabc.com.pl/pilarki-tarczowe-zaglebiarki-2/pilarka-tarczowa-190-30mm-1400w-makita-hs7101
Myślę, że na moje potrzeby będzie praktyczniejsza niż ukośnica. Co myślisz o jej parametrach?

Akurat pilarki pracą się nie różnią miedzy pilarkami za 200-300 pln a 1000pln.

Wszystko zalezy co chcesz robic - ja zrobiłem wszystko piłka reczna, piła spalinowa dłutem i pilnikiem. Wszystkie elementy drewna łaczone "zaciosem" że nigdzie nie widac łbów od wkretów i bez uzycia żadnych elementów stalowych do łaczenia

Wyżynarka jest dobra do płyt a nie do drewna uzywałem bosha i makity

edde
03-12-2018, 19:58
I to wszystko masz do amatorskich prac wokół domu?:jawdrop:

w zasadzie tak, i w zasadzie to nie wszystko, znalazłoby się jeszcze trochę innych zabawek na kilka takich emotow, mam mozliwość za małe pieniądze z zagranicy sobie dobre narzędzia przywieźć to przywożę, solidne, markowe, używane lecz w dobrym stanie, zagranica robię na nich zawodowo, w PL większość amatorsko w domu i przy domu
ale jak pisałem wcześniej nie trzeba koniecznie firmówek używać, tania zagłebiarka z lidla w dobrych rękach potrafi czynić cuda, i przy w miarę dokładnej robocie żadna zwykła pilarka tarczowa nie zastąpi zagłębiarki na szynie (dla niewtajemniczonych zagłębiarka to taka pilarka tarczowa z odwrotnym kierunkiem obrotu tarczy, posiadająca wahadłową mozliwość zagłębiania się tarczy w materiale oraz przystosowana do pracy na szynie prowadzącej)

edde
03-12-2018, 20:08
Myślę o czymś takim - https://phuabc.com.pl/pilarki-tarczowe-zaglebiarki-2/pilarka-tarczowa-190-30mm-1400w-makita-hs7101 (https://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=https%3A%2F%2Fphuabc.com.pl%2Fp ilarki-tarczowe-zaglebiarki-2%2Fpilarka-tarczowa-190-30mm-1400w-makita-hs7101)
Myślę, że na moje potrzeby będzie praktyczniejsza niż ukośnica. Co myślisz o jej parametrach?
jeśli się na nią zdecydujesz to do cięcia wzdłużnego polecałbym dokupić szynę prowadzącą (i chyba adapter do szyny do tego modelu), choc ja bym dysponując takim budżetem zainwestował jeśli z makity to w używaną SP6000 (600-800zł na allegro czy olx można upolować w łądne sztuki) i nową szynę 1,4m makity za 230zł

firewall
03-12-2018, 20:08
tyle tylko że wszystkie trzy służą do tego samego i mają podobne parametry. Stąd moje zdziwienie.

kemot_p
03-12-2018, 20:42
jeśli się na nią zdecydujesz to do cięcia wzdłużnego polecałbym dokupić szynę prowadzącą (i chyba adapter do szyny do tego modelu), choc ja bym dysponując takim budżetem zainwestował jeśli z makity to w używaną SP6000 (600-800zł na allegro czy olx można upolować w łądne sztuki) i nową szynę 1,4m makity za 230zł

Hmmm, mam trochę obawy - nigdy nie kupowałem elektronarzędzia używanego, nie wiadomo jaką miało historię i ile jeszcze pociągnie... ale popatrzę.

gambit565
04-12-2018, 08:39
poszukaj zaglebiarki Scheppach z szyna. W tej cenie jest to niezle elektronarzedzie i jak ma zalozona porzadna tarcze to jakosc ciecia nie ustepuje Festoolowi. Jak opanujsz technike ciecia to nawet plyte laminowana utniesz bez postrzepienia krawedzi.