PDA

Zobacz pełną wersję : Jakie s? najlepsze bramy przesuwne w ogrodzeniu



leho
06-09-2004, 11:33
Będę miał ogrodzenie z siatki i potrzebuję bramę wjazdową przesuwną, możecie mi coś polecić?

Tomasz M.
06-09-2004, 12:02
Chyba większość producentów bram garażowych (np. Hormann, Wisniowski) robi też przesuwne. Nie jest to specjalnie skomplikowana technika i wielu pomniejszych ("lokalnych" ) producentów robi także niezłe bramy. Ja np. poważnie zastanawiam się nad jednym spod Zalesia G. - sprawdzony przez sąsiada. Do tego montuje się tylko jakiś w miarę renomowany napęd ze sterowaniem, np. Nice i masz wszystko co trzeba. Jeśli chcesz masz mieć automatykę w bramie garażowej i wjazdowej, warto mieć tego samego producenta, żeby łatwo było wszystkim kierować z jednego pilota.

Tom_Poznan
06-09-2004, 13:43
Jeżeli przesuwna to tylko samonośna!!
Nie jeździ po szynie tylko w powietrzu nie powodując utrudnień.
Polecam! Wiśniowski chyba takie robi, cena u HÖRMANN-a jest zabójcza!
Pozdrawiam

Daniel Starzec
06-09-2004, 17:03
Zgadzam sie .Samonosne są lepsze od rolkowych.Odpada odsnieżanie szyny.

pattaya
06-09-2004, 18:57
Tak chłopaki,ale samonośna ma przeciwwagę.Ja chcę mieć bramę ok.4m szerokości,a zaczynać się będzie 4,5-4,70 od rogu działki.No i jak założyć samonośną?

Tomasz M.
06-09-2004, 19:03
Ja mam podobnie, więc muszę zrobić bramę odsuwającą się w drugą stronę, tzn. zasłaniającą furtkę. Dla bezpieczeństwa potrzebna będzie jakaś automatyka blokująca otwarcie bramy gdy jest otwarta furtka.

Zbigniew Rudnicki
06-09-2004, 19:48
Kupiłem bramę samonośną w Ostrowi Mazowieckiej www.rolstal.pl , szerokości 3,7m , pod sztachety drewniane.
Z transportem do W-wy 1700 zł.
Brama jest porządna, masywna. Dała mi się zamontować samodzielnie (+2 robotników ogólnobudowlanych) bez problemu.
Bramy które oglądałem w innych firmach były albo drogie, albo tandetne.
Brama nie może być lekka - bo to oznacza, że użyto cienkie kształtowniki.
Może się z biegiem czasu wykrzywić, a także szybko skorodować.
Zespoły rolkowe najlepiej 5-rolkowe.
Przy montażu trzeba starannie wypoziomować, ale brama powinna zamykać się trochę pod górkę (około 1cm), tak aby po kilku latach zbliżyła się do poziomu.

KrzysiekMarusza
06-09-2004, 20:02
Skąd jesteś leho ?
Ja zamówiłem bramę samonośną w Imielinie (Śląskie) - dokłądnie robią
na wymiar i montują. Z przywozem i montażem bez sztachet - 2600 zł

pozdr - Krzysiek

Tom_Poznan
06-09-2004, 22:25
Tak jak piszecie brama samonośna to mniej problemów (w porównaniu z bramą szynową) lecz więcej porzebnego miejsca na bramę (w szczególności w pozycji otwartej). Przeciwwaga to ok. 30 - 50% szerokości światła przejazdu np. przy bramie o szerokości 4,00 m całkowita długość bramy (światło + przeciwwaga) wyniesie 5,20 - 6,00 m, czyli brama po otwarciu potrzebuje tyle miejsca z boku. Tak jak to już pisali moi poprzednicy można pogodzić kolizję furtki z bramą tzn. furtka musi być poza zasięgiem przeciwwagi w pozycji zamkniętej bramy tj. w naszym przykładzie min. odległość furtki od bramy musi być większa od przeciwwagi (1,2 - 2,0m). Bardzo rzadko (prawie nigdy) nie otwiera się w tej samej chwili bramy i furtki - żadna to kolizja. Zabezpieczenia stosowane w takiej sytuacji przy automatyzacji bramy są dwa: (proste) furtka zamyka się tak że otwieranie bramy ją zamknie (chodzi o kierunek otwierania i zamykania furtki) zabezpiecza to przed uszkodzeniem furtki, bramy i innych; (bardziej skomplikowany) o ile nie można pogodzić kierunków zamykania - wykorzystanie elektrozaczepu furtki starowaniem bramy (o ile furtka nie jest zamknięta brama nie ruszy).
Na koniec ostrzegam wszystkich przed zmniejszaniem wielkości przeciwwagi (spotkałem sie z takimi) - zwiększa to siły na wózkach prowadzących bramę a co za tym idzie brama "chodzi ciężko" i daje "popalić" mięśnią lub napędowi.
Pozdrawiam

Fugas
07-10-2004, 15:05
Podobno są bramy aluminiowe ktore maja bardzo krótka przeciwwage.
j atez mam w swietle 4m a do ogrodzenia 4,9m.

czy ktos cos wie na temat bram aluminiowych?

Fugas

gaga2
07-10-2004, 15:08
Do Krzyśka Maruszy: gdzie konkretnie zamówiłeś tą bramę? Możesz podać nazwę firmy, adres sama sobie znajdę :)
Z góry dziękuję,
gaga2

TOMEKZ
07-10-2004, 15:26
Kupując bramę lub jakiekolwik przęsła ogodzeniowe proponuję zwócić uwagę na przygotowanie powierzchni przed malowaniem tzn.czy elementy były przed malowaniem piaskowane bądż śrutowane.
Niestety z doświadczenia wiem że większość producentów (szczególnie małych) nie stosuje w swoich produktach tego procesu.
Kupowanie bramy pomalowanej bez w/w procesów ,moim zdaniem mija się z celem ,poniważ po ok 6-7 m-cy będziemy musieli ją ponownie malować .
polecam zapłacić więcej i mieć pewność.

tomaszz
07-10-2004, 19:28
Wszystko, co chcecie,
polski producent,
10 lat gwarancji.

www.plast-met.pl

bobo30
27-01-2005, 14:46
odświeżam wątek, bo zaczynam szukać bramy przesuwnej samonośnej plus napęd - kto ma coś dobrego i niezbyt drogiego
Zbigniew Rudnicki - jak się sprawuje Twoja brama?

Zbigniew Rudnicki
27-01-2005, 18:47
Moja brama po zamontowaniu sztachet przesuwa się nadal lekko.
Dolny profil C-eowy w którym mieszczą się rolki nie został nawet posmarowany, a to ze względu na to, że pod bramą nie ma utwardzonej nawierzchni, lecz ziemia.
Przy silnych opadach deszczu do wnętrza tego ceownika przenika trochę ziemi, którą było by trudno usunąć gdyby ją wysmarować.
Do smarowania najlepszy jest smar litowy, lub grafitowo-litowy.
Natomiast widzę, że corocznej konserwacji (smarowania) wymagać będzie zamek. Ale to zpewnością dotyczy wszystkich bram.
Jeśli chodzi o napęd elektryczny to dobrą opinią cieszą się wyroby firmy NICE, która opanowała znaczną część rynku
Trzeba zwrócić uwagę na ważny parametr : prędkość przesuwania - powinna być jak największa.

leman13
27-01-2005, 18:57
Każdy producent siatki robi także bramy i furtki, więc można u nich zamówic na wymiar. pozdrawiam

_ZBYCH_
27-01-2005, 19:00
Moja brama po zamontowaniu sztachet przesuwa się nadal lekko.
Dolny profil C-eowy w którym mieszczą się rolki nie został nawet posmarowany, a to ze względu na to, że pod bramą nie ma utwardzonej nawierzchni, lecz ziemia.
Przy silnych opadach deszczu do wnętrza tego ceownika przenika trochę ziemi, którą było by trudno usunąć gdyby ją wysmarować.
Do smarowania najlepszy jest smar litowy, lub grafitowo-litowy.
Natomiast widzę, że corocznej konserwacji (smarowania) wymagać będzie zamek. Ale to zpewnością dotyczy wszystkich bram.
Jeśli chodzi o napęd elektryczny to dobrą opinią cieszą się wyroby firmy NICE, która opanowała znaczną część rynku
Trzeba zwrócić uwagę na ważny parametr : prędkość przesuwania - powinna być jak największa.
Z mojej wiedzy wynika, że dolnego profilu się nie smaruje! Piach, który się tam dostanie po połączeniu ze smarem skutecznie będzie przyspieszał zużycie bramy.
Odnośnie napędu, to najlepsze rozwiązanie ma Wisniowski, bo napęd do bram ich produkcji jest zabudowany w słupku nośnym, a tym samym złodzieje nie mają co ukraść :D (a często kradną napędy do bram :evil: ).
Do zdalnego sterowania polecam sterownik firmy NICE model SMILO. Najlepszy sterownik, jaki miałem okazję testować (super zasięg w każdych warunkach i niezawodność).

neuron
27-01-2005, 19:09
Montaz bramy w narozniku dzialki.
Jesli brakuje dlugosci to tzreba brame i fragment zaslanianego ogrodzenia ustawic lekko z ukosa zyskujac odpowiedniu na dlugosci.
Dlugosc takiego sciecia i odpowiednie proporcje wg przepisu Pitagorasa.

bobo30
27-01-2005, 22:08
wszystko pilnie notuję :D

c-m
28-01-2005, 07:24
ZBYCH ja ci wierze, ale to najtanszy (bylem na www). Sprawdzales tez te drozsze?
I czy moze orietujesz sie jak dlugo "pozyje" ten pilot? Dzieki z gory.

pozdro c-m

_ZBYCH_
29-01-2005, 10:02
ZBYCH ja ci wierze, ale to najtanszy (bylem na www). Sprawdzales tez te drozsze?
I czy moze orietujesz sie jak dlugo "pozyje" ten pilot? Dzieki z gory.

pozdro c-m
Ale co droższe? możesz sprecyzować swoje pytanie? :wink:

rafallogi
31-01-2005, 15:42
Polecam coś, nieco innego i prawdopodobnie nie licującego z siatką w ogrodzeniu, ale może ktoś się rozmyśli.... www.stanpor.prv.pl

myciek
04-02-2005, 18:52
Odnośnie napędu, to najlepsze rozwiązanie ma Wisniowski, bo napęd do bram ich produkcji jest zabudowany w słupku nośnym, a tym samym złodzieje nie mają co ukraść

Zgadzam się, że to najlepsze rozwiązanie od strony wizualnej (zwłaszcza, że od niedawna lampę sygnalizacyjną mają wbudowaną w zwieńczeniu słupka - bardzo fajnie) i zabezpieczenia przed kradzieżą. Ale mam wrażenie (jako kilkumiesięczny użytkownik), że produkty tej firmy to mieszanka bardzo dobrych rozwiązań i szczypta tandety. Na przykład kluczowy element w sprzęgle to wielowpust wykonany w blaszce jak z puszki po konserwach. Po kilku otwarciach słupka (montaż i kodowanie kolejnych pilotów) sprzęgło się rozsypało. Nie odradzam ale sugeruję uwagę.
Druga sprawa, to rada, której sam niestety od nikogo nie usłyszałem: brama samonośna NIE powinna znajdować się tuż nad ziemią (2-3 cm) - wiatr + piaseczek po niedawnej budowie skutecznie kilkukrotnie zablokował mi bramę. Myślę, że gdyby szyna była przynajmniej 8-10 cm nad ziemią to nie byłoby takiego efektu.

Marcin Czyczerski
10-02-2005, 09:33
Witam,

też chciałbym samonośną, bo widzę, że częściej ją chwalicie, ale chłopaki od Wiśniowskiego mówią, że takiej u mnie nie da się zrobić....

Muszę mieć bramę na 6m i "mechanizm samonośności" podobno nie wytrzyma takich przeciążeń... ???

Macie podobnej długości bramy samonośne? Może inni producenci robią takie bez problemu?

Poprosze o komentarz ;-)

jak_kolwiek
10-10-2019, 13:00
Macie może do polecenia jakąś firmę, która wykonuje montaż bram wjazdowych w Warszawie? Polecono mi firmę :spam: - może macie z nimi jakieś doświadczenia i moglibyście mi doradzić?


mi zakładała ta firma:
http://www.tanieogrodzenia.com.pl/kontakt.php

wszystko ładnie chodzi.

woan
14-10-2019, 22:05
mi zakładała ta firma:
http://www.tanieogrodzenia.com.pl/kontakt.php

wszystko ładnie chodzi.

Jak chodzi tak jak ich strona to ja bym chyba podziękował

XCEL
07-11-2019, 11:36
Witam,

też chciałbym samonośną, bo widzę, że częściej ją chwalicie, ale chłopaki od Wiśniowskiego mówią, że takiej u mnie nie da się zrobić....

Muszę mieć bramę na 6m i "mechanizm samonośności" podobno nie wytrzyma takich przeciążeń... ???

Macie podobnej długości bramy samonośne? Może inni producenci robią takie bez problemu?

Poprosze o komentarz ;-)


Firma XCEL wykonuje tego typu konstrukcje do światła wjazdu 6,0 mb.