PDA

Zobacz pełną wersję : okna nieotwierane w domu piętrowym a praktyka



AnkkaQ
21-12-2015, 12:14
Proszę o opinie osoby, które mają okna fixy na piętrze. Jak radzicie sobie z ich myciem? z zewnątrz rzecz jasna...będę mieć duże narożne okna, nieotwierane i sprzedawca okien sugeruje podzielenie okna i zrobienie ich otwieranych jednak ...ze względy na mycie właśnie....
Chętnie poznałabym zdanie użytkowników takich okien.
Dzięki

Elfir
21-12-2015, 13:29
Ja mam jednego fixa na piętrze, ale z dostępem z płaskiego dachu nad wejściem do domu.
Reszta okien otwierana.

M.A.G.
21-12-2015, 14:57
Ja mam na piętrze same fixy i jeden pakiet ale do wszystkich mam dostęp z dachów plaskich :) natomiast nastepnym razem chyba zrobilbym wszystkie otwierane ale nie ze względu na mycie a ze względu na to że na piętrze mamy pokoje dla gosci i jeszcze sie tacy nie trafili zeby im pasowało że okna nie mozna otworzyć. ..

nk
21-12-2015, 15:18
natomiast nastepnym razem chyba zrobilbym wszystkie otwierane ale nie ze względu na mycie a ze względu na to że na piętrze mamy pokoje dla gosci i jeszcze sie tacy nie trafili zeby im pasowało że okna nie mozna otworzyć. ..
Fakt, bariera psychologiczna jest ogromna. Dlatego (oraz ze względów bezpieczeństwa - np. ucieczka w razie pożaru) za założyłem, że w każdym pomieszczeniu, niezależnie od piętra musi być przynajmniej jedno skrzydło otwieralne.

AnkkaQ
22-12-2015, 14:08
u mnie okna będą narożne i mniejsza częśc będzie otwierana właśnie a duże ze względu na wielkość właśnie (a nie chcę ich dzielić słupkiem ) zostawiam fixy. Dach mam prawie płaski- 10st. więc może jakoś damy radę z myciem:-) dzięki za odp.

semiramida
22-12-2015, 18:14
u nas, połowa okien to fixy a druga - nie. Jeśli dane pomieszczenie ma 2 okna to jedno sie otwiera tylko. na piętrze wszystkie się otwieraja ale jest ich tam bardzo mało... U nas będzie wentylacja mechaniczna więc powinnam same fixy. nie mam odruchu wietrzenia pokoi nawet w domach bez wentylacji mechanicznej. Ale inni ludzie mają takie skoki ciśnienia że muszą koniecznie otworzyć na chwilke okno i mogę to tolerować. Tylko nie toleruję, jak w firmie zimą okna otwarte na przestrzał bo palacze pala i chca żeby mniej śmierdziało papierosami. niech na dwór z tym pójda!!

Elfir
29-12-2015, 14:48
na parterze mam same fixy. Otwierane są jedynie drzwi tarasowe.