PDA

Zobacz pełną wersję : Dylatacja komina schiedel w ?cianie czy i jaka ?



Jeje
06-09-2004, 10:46
Uprzejmie proszę o opinie nt. czy można w ogóle zrezygnować z dylatacji komina schiedel umieszczonego w ścianie z tą ścianą,

jeżeli trzeba zrobić (2 cm) to użyć wełny czy styropianu? Wełna chłonie wilgoć z fug ?styropian jest palny i może się kruszyć? Co robić, co robić ? majster proponuje styropian, pomóżcie proszę!

Jeje
06-09-2004, 15:55
chyba nie jest to za trudne pytanie dla tego forum? powiem tylko, że każdy z 2 doradców schiedla dla W-wy ma na ten temat inne zdanie, tak samo jak w przedmiocie łączyć pionowo kominy (zestawy) zaprawą czy nie łączyć (a tylko drutem)

Dave
07-09-2004, 09:42
Nie ma takiej koniecznosci. Mozna normalnie zlaczyc ze sciana. Mam tak 2 kominy Schiedla i nic sie nie dzieje. Co innego dylatacja ze stropem.

D.

echo
07-09-2004, 09:48
Proponuję postawić Schiedla przy samej ścianie, jednak nie łączyć go ze ścianą (nie przymurowywać do ściany). Jesli chodzi o strop, to należy pozostawić w stropie otwór większy o 3 cm z każdej strony od zewn wymiarów pustaków - tak doradził mi przedstawiciel Schiedla

Jeje
07-09-2004, 10:16
W końcu nie łączyłem ze ścianą ani nie dylatowałem pomiędzy, kominy zostały "dosunięte" do scian, połączone pionowo ze sobą co trzeci pustak i zaprawą, dzięki za opinie