PDA

Zobacz pełną wersję : Wiatro?ap optymalne wymiary!!!!!



Anitas
06-09-2004, 12:42
Jakie wymiary powinien mieć wiatrołap jeśli planuję umieścić tam zabudowaną szafę (na wierzchnie ubrania i buty) i jednocześnie w miarę swobodnie się w nim poruszać???

Wowka
06-09-2004, 12:54
Nie ma czegoś takiego jak optymalne wymiary wiatrołapu.

Mój ma 16m2 i jestem zadowolony gdyż mogę w nim umieścić szafę na ubrania, wieszak na mokre ubranie "po deszczu" stojak na parasol, duże lustro oraz fotelik dla wygodnego zawiązania butów. Ponadto w tym wiatrołapie wraz z żona możemy od progu przywitać przychodzących gości bez konieczności przepychania się i "wycierania" ramionami ścian.

Dla innych osób 1,5 m2 tez jest wystarczającym metrażem umożliwiającym kolejne otwarcie drzwi zewnętrznych i wewnętrznych bez "zakleszczanie" się klamek.

rispetto
06-09-2004, 13:01
Jakie wymiary powinien mieć wiatrołap jeśli planuję umieścić tam zabudowaną szafę (na wierzchnie ubrania i buty) i jednocześnie w miarę swobodnie się w nim poruszać???
Weź pod uwagę fakt, że może się okazać, że wiatrołap, to jedyna droga, którą będziesz wnosić meble do mieszkania :D . W "moim" poprzednim domu wiatrołap miał 1,5m x 1 m i wszystkie większe meble trzeba było "wnosić" przez balkon na pierwszym piętrze. Co za szczęście, że już tam nie mieszkam :D

arzesz
06-09-2004, 13:15
Ja mam 1,2m dług. na 1,6m szer. i jak bym drugi raz budował i miałbym możliwość powiększeniato zrobiłbym 2 dług. na 3 szer.

Honorata
06-09-2004, 13:43
ja mam w projekcie 3,3 m2 z wnęką na szafę, wiem , ze bedzie to tzw. "wąskie gardło" na najpotrzebniejsze, sezonowe ubrania i buty z małym zydelkiem coby usiąść i zawiązać buty , po wyjsciu z wiatrołapu mam od razu otwarta przestrzeń na solon itd i tam zamierzam przy wejsciu umiejscowic taki rodzaj toaletki z lustrem, szufladami na szpargały -typu klucze, rekawiczki, czapki itd.

reszta butów i okryc wierchnich znajdzie swoje miejsce w duzej garderobie

Przekorek
06-09-2004, 13:47
Po mojemu tyle, zeby 3-4 gosci sie w nim przez 1 minute zmiescilo i "rozpłaszczyło", ew rozebrało buty. Czyli z 10mkw.

robert skitek
06-09-2004, 16:10
roznie sie robi w zaleznosci jak sie chce z niego korzystac. jesli ma byc miejscem z szafa i mozliwoscią ubrania sie gosci to wiekszy. Moze tez sluzyc wylacznie jako wiatrolap, wtedy maly, a szafa i miejsce do przebierania sie z lustrem w hallu