PDA

Zobacz pełną wersję : Czy jest konieczny parapet nad grzejnikiem?



Sylw.
27-12-2015, 20:15
Czy nad grzejnikiem płytowym umieszczonym nie pod oknem ,ale na sąsiedniej ścianie powinien być parapet? Czy to prawda, że jak nie zainstaluje parapetu będą brudne smugi na ścianie, a ciepło nie będzie kierowało się do środka pomieszczenia tylko ku górze? Jedni mają parapety drudzy nie, a jak powinno być funkcjonalnie i poprawnie?

Slawko123
27-12-2015, 20:24
Z parapetem.
http://www.receptynadom.pl/warto-robic-parapet-grzejnikiem-okna/

Sylw.
28-12-2015, 04:28
Z parapetem.
http://www.receptynadom.pl/warto-robic-parapet-grzejnikiem-okna/

Dziękuję za zabranie głosu, treść artykułu znam. Może ktoś z Forumowiczów ma doświadczenia z posiadaniem grzejnika umieszczonego pod ścianą a nie pod oknem bez parapetu i z parapetem?

Slawko123
28-12-2015, 07:25
Z doświadczenia mogę powiedzieć, że z czasem straszny brud osiada na ścianie na grzejnikiem. Bez parapetu też, ale mniej i po bokach parapetu :)

Iscra
28-12-2015, 07:28
Zajrzałam u rodziców pod parapet nad grzejnikiem (przy ścianie, nie pod oknem). Kolor ściany - szarobrudny po kilkunastu latach od zamieszkania. Z krótkiego wywiadu wynikło, że szare smugi były już po kilku pierwszych sezonach grzewczych. Co więcej: na korytarzu początkowo parapetu nie było, mama go zażądała jak zobaczyła brudne ściany i pojawił się zaraz po odmalowaniu pomieszczenia.

mother_nature
28-12-2015, 08:16
Potwierdzam, nad kaloryferami robią się smugi. Nie zauważyłam, żeby pomieszczenie było gorzej ogrzane gdy nie ma parapetu - powietrze i tak cyrkuluje.

Sylw.
28-12-2015, 16:32
Cieszę się bardzo,że dostaję odpowiedzi.Będę musiała zainwestować w parapety jak nic.
Iscra czyli dobrze zrozumiałam, że Twoja mama zażyczyła sobie parapetu, który został zamontowany i nadal były smugi nad kaloryferem?

Sylw.
19-01-2016, 21:13
Jeśli kaloryfer płytowy jest przy ścianie, a nie pod oknem, to umieszczony nad nim parapet musi zakrywać kaloryfer w całosci, tzn byc taki głęboki lub głębszy jak odległość od ściany do zewnętrznej krawędzi kaloryfera?