PDA

Zobacz pełną wersję : Kocioł Żywiec 22 KW problem z ustawieniem temperatury



mariano18
28-12-2015, 09:26
Witam Serdecznie
Posiadam Kocioł Żywiec Integra Lux 22kw
Problem w tym, że min temp na kotle, paląc ekogroszkiem to 50 stopni. Nie mogę jej obniżyć np na 45 czy 40 stopni. Wiem, że jest to zalecana, ponieważ kocioł nie jest mały(taki doradził Hydraulik). Mając 50 stopni w domu robi się temp 28 stopni i nie da się wytrzymać... Aby było optymalnie tzn ok 21 topni muszę prawie wszystkie grzejniki podokręcać. Czy można zmienić temp na tym kotle ? Przeczytałem instrukcję , ale nie znalazłem odpowiedzi. Tak dla informacji, mój dom to 10/10 m. Parter to garaże, więc są tam tylko 2 grzejniki, bijler, instalacja itd. Górne piętro , w sumie 70 żeberek + ręcznikowiec i podłogówka ok 10 m2 . Pomiędzy parterem , a piętrem 2 grzejniki w sumie 20 żeberek. Moim zdaniem jest za duży piec, ale żeby nie można było zmniejszyć temp ? Trzeba tez brać pod uwagę, że teraz jest ciepło , ponad 10 stopni a w nocy max schodzi do 0 no i ściany nie są super ocieplone, ponieważ jest to stare budownictwo(pustak, styropian 5 cm i pół pustaka) . Z góry dziękuję za wszelkie sugestie.

Konto usunięte_1*
28-12-2015, 09:42
to miałeś takiego fachmana jak ja , więc kocioł za duży o połowę , ja jakoś sobie z tym radzę trzyma równo temp ale jest na granicy wygaśnięcia prawie , żar ledwo co zaczerwieniony , jak się ochłodzi to ci się poprawi , a ja czekam aż znajdzie się kupiec na mój kocioł albo się rozcieknie to zaraz kupuję max 12 kw teraz mam 20 kw a do ogrzania 100m2 parteru ,większość podłogówka oraz 2 kalafiory 1600mm oraz 1200mmx600
w planach ocieplenie strychu i zrobienie pokoi

mariano18
28-12-2015, 10:05
mi też trzyma, próbowałem zwiększyć czas przerwy podajnika na podtrzymaniudo 20 min , żeby piec bardziej wygasnął, ale nie bardzo mi to pomogło. Zastanawiam, się tylko czy nie można ingerować w ustawienia fabryczne i zmniejszyć temp na sterowniku ?

waldek 25kW
28-12-2015, 20:08
Witam!
Nie trzeba zmniejszać temperatury na piecu, ale zmniejszyć ją na zaworze czterodrożnym (np na 40 stopni). Piec rzeczywiście za duży (mam podobnie) ale da się z tym żyć!
Pozdrawiam W.K.