PDA

Zobacz pełną wersję : Rzeczywista grubosc welny Rockwool, Toprock Super 15cm



Odysss
28-12-2015, 13:51
Witam,
mam pytanie do osób ocieplających poddasza wełną Rockwoola, szczególnie Toprock Super 15cm.
Zacząłem ocieplać, miałem kilka paczek z innej partii, od nich zacząłem gdyż folia na nich pękała. Wydawało się ok.
Otworzyłem paczkę ze świeżej jakby partii, wyraźnie cieńsza jest. Spróbowałem jeszcze ze dwie paczki, to samo.
Osoby które miały z tym styczność może wypowiedzą się czy to jest norma? Któryś ze sprzedawców powiedział że wełna skalna nie ściska się, ile jej jest tyle zawsze będzie. Więc chyba nie chodzi o to że jest jeszcze ściśnięta po rozpakowaniu? leżała parę dni i nic jej nie przybyło;) Najmniejsze wymiary są na początku paczki, pod koniec trochę grubsza. Na jednym zdjęciu jest porównanie wełny z innej paczki. Obie teoretycznie takie same, 15cm.
341550
341551
341552

cieszko
28-12-2015, 14:14
Miałem to samo z Rockwool Rockroll Plus 150mm. Kupiłem w Castoramie w Listopadzie. Może by spróbować reklamować?? jeżeli masz tego dużo?,mi nie zależało,na 8 rolek miałem dwie,albo trzy cieńsze.

Odysss
29-12-2015, 00:28
Eh.. gdybym kupił w markecie, to może bym nie zastanawiał nad tym, ale ja kupiłem w hurtowni i to całkiem dużej :( prawie 250m2

mariober
29-12-2015, 18:35
najprawdopodobniej jest to wina magazynowania były zbyt ściśnięte długi czas i teraz nie chcą się rozprężyć - zwykła wełna ma większą elastyczność czy to pogarsza parametry ? nie wiem !

Fo_
30-12-2015, 14:37
Złap za krawędź strzepnij i tak kilkakrotnie po obwodzie, otwórz przy tym okna, pozwól jej się napowietrzyć.
Sprawdź datę produkcji. Wełna sama w sobie nie izoluje, a zatrzymane pomiędzy jej włóknami powietrze.
Jak to nie pomoże to reklamacja. A wina to złe składowanie.

Odysss
30-12-2015, 15:23
Ok, dzięki Panowie.

panjasiu
19-04-2016, 20:34
Eh.. gdybym kupił w markecie, to może bym nie zastanawiał nad tym, ale ja kupiłem w hurtowni i to całkiem dużej :( prawie 250m2

Ja kupiłem 10 palet bezpośrednio u producenta w Cigacicach i jak przyjechała Superrock 10cm, to w każdej paczce (dosłownie w każdej) co druga płyta była wiotka, łamliwa i o 500g lżejsza, zupełnie tak, jakby Rockwool pakował taniego Rockmina na przekładkę, żeby obniżyć koszty produkcji i jak widać "zadbać o markę". Moją reklamację po trzech tygodniach czekania olali. Nawet nie domagali się próbek (dokonali oceny parametrów wełny za pomocą zdjęć i filmu, który dla nich nakręciłem - parodia). Jak ktoś chce poznać szczegóły to odsyłam do mojego wpisu tutaj:
http://forum.muratordom.pl/showthread.php?196843-czy-prawda-jest-%C5%BCe-we%C5%82na-Rockwool-MEGAROCK-siada-najwolniej&p=7127249#post7127249

Wełny Rockwool na pewno już nie kupię i odradzam.

jacek.zoo
21-04-2016, 16:11
Ja kupiłem 10 palet bezpośrednio u producenta w Cigacicach i jak przyjechała Superrock 10cm, to w każdej paczce (dosłownie w każdej) co druga płyta była wiotka, łamliwa i o 500g lżejsza, zupełnie tak, jakby Rockwool pakował taniego Rockmina na przekładkę, żeby obniżyć koszty produkcji i jak widać "zadbać o markę". Moją reklamację po trzech tygodniach czekania olali. Nawet nie domagali się próbek (dokonali oceny parametrów wełny za pomocą zdjęć i filmu, który dla nich nakręciłem - parodia). Jak ktoś chce poznać szczegóły to odsyłam do mojego wpisu tutaj:
http://forum.muratordom.pl/showthread.php?196843-czy-prawda-jest-%C5%BCe-we%C5%82na-Rockwool-MEGAROCK-siada-najwolniej&p=7127249#post7127249

Wełny Rockwool na pewno już nie kupię i odradzam.

Faktycznie jakas lipa z ta welna, ale dziwi mnie podejscie rockwoola. Kiedys byl watsk ze komus sie nie rozprezala to w ciagu dwoch dni przyjechali, przywiezli nowa a stara zabrali. U mnie na 200m2 w warstwach 10 i 15 cm, czyli w sumie 400m2 na poczatku pierwsza rolka byla zbita, druga ciensza i taka luzna jak szklana, to byl zwykly megarock. Od razu tel do skladu i mi powiedzieli ze kazda taka rolke odkladac na bok a oozniej mi wymienia na nowe rolki bo im rockwool tez wymienia bez problemu. W sumie sprawe olalem bo w sumie na tej jednej sie skonczyoo ale podjescie rockwoola i skladu z gola inne. Moze trafiles na jakiegos gamonia i dlatego tak sie skonczylo