PDA

Zobacz pełną wersję : Roboclean opinie



rafalge
20-02-2006, 14:41
Post usunięty jako niezgodny z regulaminem.

holusio
20-02-2006, 14:48
:o jestesmy z toba bracie :o

GREG.M
20-02-2006, 14:49
Witam,
W ostatnią niedzielę byłem uczestnikiem "prezentacji" super urządzenia (tak nazwała go moja żona) do sprzątania. Ciekawe czy ktoś z was ma te urządzenie i jekie są wasze opinie. No cóż muszę wybić mojej żonie to zgłowy - cena jak dla mnie jest przerażająca - 5499zł (chyba że jeszcze by gotowało... :D ) Ciekaw jestem waszych opini też na temat co wam pan pokazywał na przezentacji ( ja się dobrze ubawiłem :D - no cóż moja żona przez tydzień do mnie się nie odzywa)
Ale ci ludzie to mają gadane....

Pozdrawiam
Rafał

To, że ktoś sprzedaje takie badziewia za horrendalne pieniądze to rzecz normalna, wiadomo, każdy szuka głupszego od siebie....

Ale zastanawiają mnie ludzie którzy coś takiego kupują.
Znam przypadek zakupu zestawu do wodnego masażu, jonizacji i czegoś tam jeszcze w jednym za 3000 zł... :D

Zestaw składa się z pomki + perforowana rura od odkurzacza, która produkuje bąbelki w wannie.

Masaż mózgu by się przydał niektórym...

Mufka
20-02-2006, 14:50
daj namiary na goscia, jak bede robic porzadki wiosenne to zamowie prezentacje :wink:

holusio
20-02-2006, 14:51
:D :D :D :D :D :D :D :D

rafalge
20-02-2006, 15:00
Nadmienie że prezentacja trwała prawie 3 godziny!!!
Przepadł mecz w telewizji..... piwko z kolegą
(nie mogę się odnaleźć w świecie kurzu!! :D )

inwestor
20-02-2006, 16:52
Post usunięty jako niezgodny z regulaminem.

Mały
20-02-2006, 17:19
Jak rozumiem te "kosmiczne technologie" tzn ,że przynieśli go Marsjanie...? :D

Bikerus
20-02-2006, 17:38
Znajomi maja odkurzacz Rainbow czy Vorwerk - juz nie pamietam dokładnie nazwy. Dali za niego 4,5 tys zł.

Pozyczam go od nich 2 razy w roku, bo idealnie myje/czysci dywany ;)
Pierze się dywan na sucho takim proszkiem i dywan jak nowka sztuka.

Kasa jest kosmiczna ale w sumie sprzet działa...jak bym miał duzo $ to bym sobie takiego własnego kupił, bo w zwykłym sklepie na cos takiego nie natrafiłem.

gosciu01
21-02-2006, 22:02
:lol: :lol: :lol:

teraz już nie pamiętam dokładnie,
są firmy, które w ofercie posiadają czyszczenie dywanów w domu klienta.
Chyba 5 zł/m2 + dojazd.
W domu mam ze 30 m2 dywanów i wykładzin. czyli zabuliłbym 150 zł.

Takie pranie to maaaaaaaaksymalnie 1x w roku, pozostałe odkurzanie wystarczy zwykłym odkurzaczem.

żona zdecydowała w końcu, że trzeba kupić nowy dywan.
I tak wyszło taniej :lol:

jareko
21-02-2006, 22:24
...Kasa jest kosmiczna ale w sumie sprzet działa...jak bym miał duzo $ to bym sobie takiego własnego kupił, bo w zwykłym sklepie na cos takiego nie natrafiłem.
bo jakbys zobaczyl cene to powiedzialbys ze ktos na glowe upadl i nawet nie zainteresowalbys sie co takie cos potrafi - stad oferowane tego typu srzety sa w formie sprzedazy bezposredniej a to wberw pozorom jest drozsza od normalnej
Mam Rainbow juz 14 lat i nie zamienilbym na nic innego na Swiecie. I nie dlatego ze sam go sprzedawalem. Co on ze mna przezyl tylko ja i On wiemy. Zwykly wymieklby od razu ;) Roku by nie wytrzymal :)

brachol
21-02-2006, 22:33
jedni kupuja odkurzacze za 5000 zl a inni koldry z sumer welny za 3000 albo w promocji tylko dzisiaj za 2600 a ludzie ktorzy zyja z takich sprzetow maja calkiem spore dochody ale ja tez bym nei kupil takiego odkurzacza na szczescie moja zona daje sie szybko przekonac ze taka kase mozna wydac na cos bardziej potrzebnego 8)

wbrat
22-02-2006, 07:40
Ja na szczescie nie mam takiej kasy a odkurzacz dostaje w spadku :wink:.

A tak serio, to nigdy nie kupie nic w sprzedazy bezposredniej - po prostu nie wierze, ze w takich przypadkach stosunek cena/jakosc jest korzystny. W sklepach tez mozna znalezc sprzet z "wyzszej półki" a jak coś będzie nie tak, to przynajmniej wiadomo gdzie pójść.

ps. przy takich cenach, to tak w ogóle strzeliłbym sobie odkurzacz centralny, ale to już inna bajka.

jareko
22-02-2006, 07:45
....to nigdy nie kupie nic w sprzedazy bezposredniej - po prostu nie wierze, ze w takich przypadkach stosunek cena/jakosc jest korzystny. W sklepach tez mozna znalezc sprzet z "wyzszej półki" a jak coś będzie nie tak, to przynajmniej wiadomo gdzie pójść.....
Hmmm....i tu sie z lekka mylisz jak sadze :lol:
Po to organizuje sie siec sprzedazy bezposredniej, dosc hermetyczna, bys danego towaru w sklepie nie kupil. :lol:
Co do wyzszosci centralnego nad innymi rozwiazaniami....hmmmm.... jednak wybralbym Rainbow :) :)

Dominik!
22-02-2006, 08:05
Witam,
W ostatnią niedzielę byłem uczestnikiem "prezentacji" super urządzenia (tak nazwała go moja żona) do sprzątania. Ciekawe czy ktoś z was ma te urządzenie i jekie są wasze opinie. No cóż muszę wybić mojej żonie to zgłowy - cena jak dla mnie jest przerażająca - 5499zł (chyba że jeszcze by gotowało... :D ) Ciekaw jestem waszych opini też na temat co wam pan pokazywał na przezentacji ( ja się dobrze ubawiłem :D - no cóż moja żona przez tydzień do mnie się nie odzywa)
Ale ci ludzie to mają gadane....

Pozdrawiam
Rafał

To, że ktoś sprzedaje takie badziewia za horrendalne pieniądze to rzecz normalna, wiadomo, każdy szuka głupszego od siebie....

Ale zastanawiają mnie ludzie którzy coś takiego kupują.
Znam przypadek zakupu zestawu do wodnego masażu, jonizacji i czegoś tam jeszcze w jednym za 3000 zł... :D

Zestaw składa się z pomki + perforowana rura od odkurzacza, która produkuje bąbelki w wannie.

Masaż mózgu by się przydał niektórym...

A może oni po prostu są na tyle mądrzy, że są w stanie osiągnąć takie dochody, że dla nich to niewiele?
A z takich co wytykają im wyrzucanie kasy w błoto (w dość niekulturalny sposób) się po prostu śmieją?

wbrat
22-02-2006, 08:24
Hmmm....i tu sie z lekka mylisz jak sadze :lol:
Po to organizuje sie siec sprzedazy bezposredniej, dosc hermetyczna, bys danego towaru w sklepie nie kupil. :lol:
Co do wyzszosci centralnego nad innymi rozwiazaniami....hmmmm.... jednak wybralbym Rainbow :) :)

Moze nie sprecyzowalem: wiem, ze tego konkretnego sprzetu nie kupie w sklepie, ale kupie inny o podobnych parametrach (cos jak Oriflame w kosmetykach - tej firmy w sklepie nie upatrzysz, co nie znaczy ze dobrych kosmetykow w sklepach nie ma).

A co do wyzszosci centralnego nad innymi - mysle, ze tak naprawde to nie mozna tego porownac, bo niby wszystko to odkurzacze, ale zalety tych rozwiazan polegaja na zupelnie czyms innym. Dlatego napisalem, ze to inna bajka :wink:.

markus_gdynia
22-02-2006, 08:31
Strasznie był zdeterminowany do tego stopnia że nawet chciał dac na to cos pożyczkę. Momentami to robiło mi sie go żal że tak musi sie płaszczyć i poniżać aby zapewnić swojej rodzinie utrzymanie. No ale niestety kto ma miekkie serce ten musi mieć twarda du...ę. Pozdrawiam

Ja bym takich pochopnych wniosków nie wyciągał.
Po pierwsze skoro chciał pożyczyć, to znaczy że nie spał na lekcjach i przyswoił sobie starą zasadę marketingu bezpośredniego "pozwól klientowi przyzwyczaić sie do towaru a trudno będzie mu się z nim rozstać".
Po drugie - gdybyś poszedł z nim do kasy, gdy odbiera prowizję to być zobaczył że warto sie płaszczyć :lol:

inwestor
22-02-2006, 09:21
Strasznie był zdeterminowany do tego stopnia że nawet chciał dac na to cos pożyczkę. Momentami to robiło mi sie go żal że tak musi sie płaszczyć i poniżać aby zapewnić swojej rodzinie utrzymanie. No ale niestety kto ma miekkie serce ten musi mieć twarda du...ę. Pozdrawiam

Ja bym takich pochopnych wniosków nie wyciągał.
Po pierwsze skoro chciał pożyczyć, to znaczy że nie spał na lekcjach i przyswoił sobie starą zasadę marketingu bezpośredniego "pozwól klientowi przyzwyczaić sie do towaru a trudno będzie mu się z nim rozstać".
Po drugie - gdybyś poszedł z nim do kasy, gdy odbiera prowizję to być zobaczył że warto sie płaszczyć :lol:

Może nieprecyzyjnie napisałem - chciał od ręki podpisać umowę kredytową. Nie wyjąć żywą gotówę z własnego portfela i dać. Jedyny warunek to była wpłata własna 500zł. Czyli już za 500zł. to cacko techniki kosmicznej rodem ze świata SF mogło już pozostać u mnie. A ja pogardziłem taką jedyna okazją :cry: . Do tej pory jestem w depresji że przepuściłem taką okazję :wink: . Już w czasie prezentacji oczami wyobraźni widziałem jak szykuję z granitu w salonie na honorowym miejscu ołtarzyk gdzie będzie stał ON i lśnił. :wink: :D
Pozdrawiam

BOGUS66
22-02-2006, 10:11
Strasznie był zdeterminowany do tego stopnia że nawet chciał dac na to cos pożyczkę. Momentami to robiło mi sie go żal że tak musi sie płaszczyć i poniżać aby zapewnić swojej rodzinie utrzymanie. No ale niestety kto ma miekkie serce ten musi mieć twarda du...ę. Pozdrawiam

Ja bym takich pochopnych wniosków nie wyciągał.
Po pierwsze skoro chciał pożyczyć, to znaczy że nie spał na lekcjach i przyswoił sobie starą zasadę marketingu bezpośredniego "pozwól klientowi przyzwyczaić sie do towaru a trudno będzie mu się z nim rozstać".
Po drugie - gdybyś poszedł z nim do kasy, gdy odbiera prowizję to być zobaczył że warto sie płaszczyć :lol:

Może nieprecyzyjnie napisałem - chciał od ręki podpisać umowę kredytową. Nie wyjąć żywą gotówę z własnego portfela i dać. Jedyny warunek to była wpłata własna 500zł. Czyli już za 500zł. to cacko techniki kosmicznej rodem ze świata SF mogło już pozostać u mnie. A ja pogardziłem taką jedyna okazją :cry: . Do tej pory jestem w depresji że przepuściłem taką okazję :wink: . Już w czasie prezentacji oczami wyobraźni widziałem jak szykuję z granitu w salonie na honorowym miejscu ołtarzyk gdzie będzie stał ON i lśnił. :wink: :D
Pozdrawiam
hmm dlaczego z granitu?
tak ubogo?
a marmury to co?
a złocenia?
i koniecznie pancerna, szklana komora - żeby się nie kurzył.

Szklana pułapka 4 ?

inwestor
22-02-2006, 10:30
BOGUS66
Jak to granity ubogo :o to marmury są ubogie. Marmur brudzi się nasiąka wodą słabe to to i kruche. Pomniki i ołtarze tylko z granitów i bazaltów :wink: A tak swoją drogą to niezła myśl to co napisałes. Słyszałem że mają likwidować mauzoleum Lenina na Placu Czewonym w Moskwie. Tam to dopiero klasa 8) a jaka aparatura podtrzymująca długowieczność. Mozna by może tanio odkupić 8) Tylko choroba nie mam tego Kirby'ego ani Rainbowa ani innego Robocleana nie miałbym co wstawić na ten piedestał. :cry: Teraz to juz dopiero będę miał doła. :wink:
Pozdrawiam

BOGUS66
22-02-2006, 10:52
BOGUS66
Jak to granity ubogo :o to marmury są ubogie. Marmur brudzi się nasiąka wodą słabe to to i kruche. Pomniki i ołtarze tylko z granitów i bazaltów :wink: A tak swoją drogą to niezła myśl to co napisałes. Słyszałem że mają likwidować mauzoleum Lenina na Placu Czewonym w Moskwie. Tam to dopiero klasa 8) a jaka aparatura podtrzymująca długowieczność. Mozna by może tanio odkupić 8) Tylko choroba nie mam tego Kirby'ego ani Rainbowa ani innego Robocleana nie miałbym co wstawić na ten piedestał. :cry: Teraz to juz dopiero będę miał doła. :wink:
Pozdrawiam
Przepraszam za tę "ubogość" granitów ale sądziłem, że marmur z Carrary jest droższy, no cóż uczy się człek całe życie.
A co do mauzoleum to świetna myśl, zaraz sprawdzę na allegro czy już nie sprzedają.
Co do doła to wiesz jak jest, od czegoś trzeba zacząć, bo jaką masz pewność, że jak już kupisz TEN odkurzacz będzie Cię stać na marmury?
Pozdrawiam

Mały
22-02-2006, 17:15
....to nigdy nie kupie nic w sprzedazy bezposredniej - po prostu nie wierze, ze w takich przypadkach stosunek cena/jakosc jest korzystny. W sklepach tez mozna znalezc sprzet z "wyzszej półki" a jak coś będzie nie tak, to przynajmniej wiadomo gdzie pójść.....
Hmmm....i tu sie z lekka mylisz jak sadze :lol:
Po to organizuje sie siec sprzedazy bezposredniej, dosc hermetyczna, bys danego towaru w sklepie nie kupil. :lol:
Co do wyzszosci centralnego nad innymi rozwiazaniami....hmmmm.... jednak wybralbym Rainbow :) :)
Sorki Jareko , ale targać takie ciężkie bydle jak Rainbowa po schodach do przyjemności nie należy. Miałem Zeptera i ...nigdy sie nie dam naciągnąć na cos takiego(nie był mój).

Dominik!
22-02-2006, 17:30
Sorki Jareko , ale targać takie ciężkie bydle jak Rainbowa po schodach do przyjemności nie należy. Miałem Zeptera i ...nigdy sie nie dam naciągnąć na cos takiego(nie był mój).
Odkurzacz Zeptera?

22-02-2006, 17:35
Ja rowniez wole Rainbow , niz centralny. Faktycznie , troche jest ciezki przy noszeniu go po schodach , ale to chyba jego jedyna wada. W przyszlym roku zaczynam budowe domu parterowego , wiec dzwiganie mi odejdzie.

Mały
22-02-2006, 17:43
Sorki Jareko , ale targać takie ciężkie bydle jak Rainbowa po schodach do przyjemności nie należy. Miałem Zeptera i ...nigdy sie nie dam naciągnąć na cos takiego(nie był mój).
Odkurzacz Zeptera?
Tak - wodny Zeptera.

Ojciec skąpego Wiewióra
22-02-2006, 18:04
Mam reinbow’a i centralny. T/z tęczowego miałem, bo dałem teściowej, a co! niech trochę się pomęczy:). Centralny to inna bajka, nie ma, co porównywać. Kto ma wie o czym mówię.

nom
22-02-2006, 19:21
Ja używam od 1985 roku radziecki odkurzacz buran i jak na razie nie chce się zpsuć. :-)
Ale jak się zepsuje to kupię jeden z modeli dyson. :-)

jareko
22-02-2006, 19:42
nom - spoko - nie zpesuje sie
To technologia kosmiczna gniotsia nie łamiotsia :)))))
Nie chce tu wychwalac Rainbow.
Ten kto mial i uzywal wie o czym mowie.
Ten kto nie mial zawsze powie ze to gniot.
Dzwiganie po schodach? Zlazy czy masz bidon 2 czy 5 litrow ale faktycznie - lekkie to to nie jest.
Czy lepszy centralny? Widzialem Centralny w akcji choc sam nie uzywalem. Ja wybralbym jednak Rb.
Majac dywany i alergika w domu wogole bym sie nie zastanawial - za tym przemawia moje 4 letnie doswiadczenie w sprzedazy i utrzymujace sie po dzis dzien przyjacielskie kontakty z kilkunastoma alergicznymi klientami ktorym niejako pomoglem :lol: pozbawiajac ich kasy hehehe ale dajac cos w zamian :)
A zreszta - po co sie rozpisywac :)
Rb jest The Best i basta ;)

Sp5es
22-02-2006, 19:42
Zadałem sobie trud dogłębnego przeanalizowania tematu, przed wizytą podobnego "misia" z Rainbow. I tego wyrobu się tyczy wypowiedź

Analiza :

- 60% ceny to prowizje dla sprzedawców systemu sieciowego. (szacunek)
- sprzęt jest dobry, ale napewno nie tak dobry jak cena, chyba że bez tych prowizji
- fizyka dla wszystkich jest jednakowa - podciśnienia mniejszego niż - ca. 1000 hPa nie potrafi zrobić nikt, również kosmicznie.
- czy odkurzacz zostawia 5 mm Hg podciśnienia, czy 20 mm - podłoga jest tak samo czysta. (wartości zgadywane)
- za duże podciśnienie to przyleganie ssawki do podłoża i niemożnośc oderwania - a więc - z czuciem
- jak potrzeba więcej wydajności (wydatek zasysanego powietrza) kup odkurzacz silnikiem o większej mocy. Oferuje każdy.
- turboszczotka do dywanów - super patent, działa rewelacja - można ją także kupić w Zelmerze za 120 pln dopłatą (cena z przed paru lat, może się nieco różnić)
- filtry hypoalergiczne w lepszych odkurzaczach - oferuje każdy markowy producent w wyższych klasach sprzętu.
- węże " kosmiczne" po których można stąpać i nic się nie dzieje - jak wlezę na wąż i go zagniotę, idę do sklepu i za 20 pln kupuję następny, może nawet i drugi na zapas.... Mogę jeszcze podeptać następne dwa razy.
- nawilżanie powietrza - obliczenia równowagi wilgotnościowej wykazują, że taki Raibow winien pracować ok. 2h, aby uzyskać właśćiwą wilgotność powietrza - zużycie energii 700w x 2h !!! Koszty !! Hurgot ok chyba 50-60 dB, nie sposób wytrzymać w pomieszczeniu dłużej niz 10 min.
- poszukuję tych nawilżających w ten sposób
- jak żona zobaczyła zupę kurzu w wodzie - to mało nie zemdlała. W workach przynajmniej nie musi tego samego oglądać. Ale fakt, nie potrzeba worków - 2 pln / 2 miesiące... Taniej
- co sprzątanie trzeba się paprać w tej zupie.
- roztocza jakie potencjalnie pozostaną na tej mokrej brei, w wyniku niedoczyszczenia pojemnika są później idealnie rozsiewane z "nawilżanym powietrzem" . Super alergen.
- prelegent, jak chciał porównać wygląd powietrza wylotowego jego i mojego sprzętu,a wyciągnęłęm mu wtedy najlepszego Zelmera ... zwątpił i zrezygnował.


Wnioski

- kup dobry odkurzacz np. najlepszy Zelmer jaki jest - zapłacisz ok. 650 pln (stare ceny, sytuacja z przed 2-3 lat)
- efekty dostecznie porównywalne, łącznie z filtrami HEPA (hypoalergiczne)
- koniecznie kupić turboszczotkę
- kasę zostawić polskiej firmie , nie Amerykanom. To przecież Amerykanie kupują Zelmery... czytaj afery Wieczerzaka.
- do nawilżania powietrza kup dedykowany sprzęt, średnio 250 pln, luksus 600 pln. Bedzię chodził o 30dB ciszej, 3 razy oszczędniej, oparte na dużo lepszej metodzie przemywania powierza wraz z nawilżaniem, a nie tylko nawilżaniem - w tych dojrzalszych rozwiązaniach
- Wynajmij Ukrainkę raz w tygodniu do tego odkurzacza na 2 h = 80 pln / mies
- za resztę zabrac rodzinę na wakacje do Egiptu, albo kupić nowy telewizor
- koszt ten sam....

Podsumowanie

- jak ktoś ma kasę niech to kupi, za dobre samopoczucie trzeba też zapłacić. Dla niektórych Pań, bardzo, bardzo ważne.
- wyrób jest wysokiej jakości, ale totalnie przedrożony
- ma kupę poważnych wad, sprzedawanych w profesjonalnym marketingu jako rzekoma zaleta
- argumentacja polega na marketingowych chwytach nie popartych żadnymi konkretami z fizyki
- jak się za nie wziąć - król jest nagi
- kupić sprzęt jak napisałem powyżej i tak będzie perfekt, a zostanie sporo kaski na inne fajne sprawy.
- zachwyt wynalazkiem szybko spowszednieje, szybciej niż się wydaje.
- dostatecznie podobne wyniki czystości powietrza można zyskać na wielowarstwowych filtrach HEPA, za wielokrotnie mniejsze pieniądze - ale bez wątpienia zaleta.
- odkurza b.dobrze. Złośliwie dodaję, za parę tysięcy PLN , jeszcze by brakowało by źle odkurzał....

Nie znam dyskutowanego w/w innego wynalazku, myślę, że nie różni się od innego oszołomstwa amerykańskich snobów. Brakuje mi tylko oklasków z taśmy podczas prezentacji. Słowo kosmiczny pozostawmy rakietom.
Odkurzanie podłogi jest...na Ziemi.
Mogę sprzątać odkurzaczem radzieckim, jeśli się nie psuje, dobrze działa, i nie pieści prądem. (może być trudno to pogodzić, akurat dla takiego fabrykatu).

Mam nadzieję, że nie zostanę zlinczowany przez posiadaczy kosmicznych cudów.

Piszę oczywiście prowokacyjnie, z przymrużeniem oka, jednakże nie bezpodstaw technicznych.

Sp5es
22-02-2006, 20:07
....to nigdy nie kupie nic w sprzedazy bezposredniej - po prostu nie wierze, ze w takich przypadkach stosunek cena/jakosc jest korzystny. W sklepach tez mozna znalezc sprzet z "wyzszej półki" a jak coś będzie nie tak, to przynajmniej wiadomo gdzie pójść.....
Hmmm....i tu sie z lekka mylisz jak sadze :lol:
Po to organizuje sie siec sprzedazy bezposredniej, dosc hermetyczna, bys danego towaru w sklepie nie kupil. :lol:
Co do wyzszosci centralnego nad innymi rozwiazaniami....hmmmm.... jednak wybralbym Rainbow :) :)


Jareko,

To nie te czasy.
Jak nawet wymyślą coś unikalnego, to 2 miesiące walą to CHińczycy , naruszająć wszelkie ochrony patentowe, oczywiście odpowiednio taniej.
Metoda nie godna pochwały, ale...

jareko
22-02-2006, 21:16
Sp5es
zadales sobie sporo trudu i czasu na powyzsze
Nie chce mi sie wytaczac kontrargumentow.
Zadam Ci tylko jedno pytanie - ono chyba zamknie dyskusje

Jak zachowuje sie worek wraz z iloscia zawartego w nim kurzu? Jego dziury zapychaja sie czy tez nie? A jak sie zapychaja to na co idzie wiekszosc mocy odkurzacza? Na zasysanie nowych zanieczyszczen czy tez przepychanie zatkanych dziur w worku by byl mozliwy jakikolwiek przeplyw powietrza? I pytan mialbym wiecej ale po co? :)
Z jednym sie zgodze - cena jest wygorowana ale to jest typowe zjawisko przy sprzedazy bezposredniej

Co do Chinczykow - fakt - oni teraz potrafia i moga realnie wszystko :)
Ale jakos sprzetu opartego na zasadzie dzialania Rb nie widzialem poki co Made in China :)

brachol
22-02-2006, 22:13
a ja mam 2 spostrzerzenia:
1. NIe tylko Rb ma filtr wodny i kilkustopniowa filtracje powietrza.
2. W firmach sprzatajacych i pioracych dywany jakos nie zauwazylem odkuracza Rb tylko innych firm a dywany czyste i tumany kurzu sie nie unosza w powietrzu wydmuchiwanym

Sp5es
22-02-2006, 22:25
Jareko,

Argument oczywiście trafny.

Opory przepływu rosną w funkcji grubości warstwy narastającego kurzu.
Ale po to te odkurzacze mają regulowaną siłę ssania. I oznacza, że pełen worek kurzu siedzi w środku, a ta cholera jak na złość i tak działa...
A jeśli nawet. Jak szaleć to szaleć. Policz nowy worek do każdego sprzątania... jak zawsze dodaj Ruską. Guarantee of satisfaction. American.

Zdążysz dobić sumaryczną ceną do RB do końca swych dni? Siła ssania w tym przypadku jest stała... ja dla Ciebie prawie wszystko...

I TEŻ znakomicie działają.

A w oczach kręcą mi się już te $$$$ ... $$$....

I od razu mnie prostuje....

Ja często zadaję sobie dość niepopularne pytanie - ile zadaną cechę jesteś gotów zapłacić. Jak różnicę 7000 - pln Rb minus 1500 ( z tymi Ruskimi), lub "oszczędnościowo" 5500 pln -1500 PLN , do owych "wypasionych " 800 pln - to proszę.
Za tą cenę nacisnę przycisk ssanie +1...

Za takie pytanie niektóre Panie gotowe zabić....

Nie chcę się spierać o stówki, ale położenie przecinków....
By nie uwięznąć w detalach.

Oczywiście za dobre samopoczucie też trzeba zapłacić. I myślę, że Rb to naprawdę skutecznie gwarantuje.W to wierzę.

Aha, dożywotnia gwarancja (czy to moja fantazja ? nie pamiętam).
Ja nie chcę darmowej gwarancji po 20 latach na 20 letni odkurzacz...

Bo już będą technologie Marsjańskie... Made in USA.

To na dobrą zabawę na noc.



A propos.
Nawilżasz powietrze Rb ? i Nawaniasz olejkami pomieszczenia ?

z prowokacyjnym pozdrowieniem.

sp5es

jareko
22-02-2006, 22:55
prowokator
Wyobraz sobie za czasem eukaliptus pachnie u mnei w domu. Co do reszty
Opory przepływu rosną w funkcji grubości warstwy narastającego kurzu. bynajmnije wcale nie rosna tak radykalnie gdyz elektronika wymusza wieksza moc silnika i przepycha ten kurz przez worek. Najdrobniejszy kurz, ten wlasnie niestety najbardziej szkodliwy dla naszego zdrowia i tego argumentu niestety nie pobijesz. Pal szesc wyniki badan - zaraz uslysze glosy ze lekarze przekupini byli. To moja obserwacja i jedno zdarzenie z moego zycia Ci opowiem Mialem pokaz u klienta u ktorego syn juz mial stan wstepnej astmy na bazie kurzu domowego (dokladniej odchodow roztocza). KLient nadziany, nie zalowal na niczym byleby dzieku pomoc. Najwieksze wynalazki kupowal, najlepsze odkurzacze na Kirby konczac. Nic - zadnej poprawy. Zaryzykowal - kupil ode mnei Rb - byl to listopad 92 - cena niewielka 27 mln - drozszy od Malucha tamtymi czasy. I po trzech miesiacach dzwoni do mnie kobitka. Lekarka prowadzaca jego syna z poradni alergologicznej Centrum Zdrowia Dziecka proszac o prezentacje Rb w CZD. Zrobilem a jakze - pogadalem tam chyba z 3 godziny, wiedzy natlukli mi do lba tyle ze hej. A wiesz co bylo powodem jej telefonu? W ciagu trzech miesiecy (!!!) od zakupu Rb duza czesc reakcji alergicznych organizmu ulegla radykalnej poprawie. Juz nie dusil sie tak jak przed zakupem, juz wychodzil normalnie do szkloy itd. Po pol roku odstawiono mu wiekszosc lekow, inhalator podreczny poszedl do kosza po czterech czy pieciu miesiacach.
Mow co chesz - do mnie sama zasada dzialania Rb przemawia tak samo jak zrozumienie zakurzania odkurzaczem ktory dziala na innej zasadzie - malego sitka segregujacego kurz - jeden do wora drugi w powietrze
Pomijam tu kwestie ceny - to zupelnie inna bajka
skupilem sie tylko na samej technice i fizyce :)
Dodam tylko ze RB juz nie handluje od lat, podzialalem sobie tylko 3 i pol roku i tylko 134 szt sprzedalem. Pamietam ze kilka lat temu wciaz na tablicy wisialem na 3 miejscu w historii biura :)

Tomek_J
23-02-2006, 06:26
duza czesc reakcji alergicznych organizmu ulegla radykalnej poprawie

Jak ktoś ma w rodzinie alergika w ciężkim stanie, to może i jest to uzasadniony zakup. Ale wciskanie kitów zwykłym ludziom to rzecz zdecydowanie naganna. Podobnie, jak bandycka cena tego ustrojstwa.

areq
23-02-2006, 06:50
duza czesc reakcji alergicznych organizmu ulegla radykalnej poprawie

Jak ktoś ma w rodzinie alergika w ciężkim stanie, to może i jest to uzasadniony zakup. Ale wciskanie kitów zwykłym ludziom to rzecz zdecydowanie naganna. Podobnie, jak bandycka cena tego ustrojstwa.

A kto jest w tym momencie głupszy? Klient czy sprzedawca? "Normalny" człowiek wie,że to drogo i nie kupuje,choć pokusa Go nieraz zdżera... Nienormalny klient,choć nie ma na to pieniedzy bierze jakiś kredyt Rainboła:) i spłaca...Nadziany klient kupi bez problemu,bo dla niego te 5tys. to nieraz jak splunąć..
BTW Mój syn kiedyś chorował alergia/astma ,trafiłem na dobrą lekarkę to i rainboł:) był niepotrzebny.Pytałem się kiedyś jej czy te rainboły:) to naprawdę takie dobre.Powiedziała "dobra rzecz ale droga-niech pan kupi sprzęt zelmera"-tak jak to już :Sp5es napisał "ze wszystkimi bajerami" -wyjdzie prawie na to samo,a znacznie taniej.Aha mówiła ,by zmieniać worki jak najczęściej. Nawilżacz powietrza też miałem i sprawdził się ..nieźle ,ale najlepiej sprawdziła się lekarka.Po jakimś czasie się dowiedziałem,że jedna z lepszych od spraw astmy i alergii w Polsce.

krzysztofh
23-02-2006, 06:54
Nie żeby dyskryminować mieszkańców bloków, ale chyba większość Forumowiczów albo ma albo buduje własne domy.
I na ty się skupię.

................... Rb - odkurzacz centralny .....................

1. w kwestii alergików - wydaje mi się, że jest większe prawdopodobieństwo zanieczyszczenia powierza w domu z Rb (przy słabym utrzymywaniu go w należytej czystości) niż stosowanie OC.
2. podczas odkurzania jest cicho - plus dla OC
3. spróbuj Rb odkurzyć schody bez jego dźwigania na piętro - zaleta OC
4. cena OC dobrej klasy z instalacją to ok 50% kosztów Rb

Są pewnie argumenty za Rb kontra OC, o których chciałbym sie dowiedzieć.

jareko
23-02-2006, 07:35
...Są pewnie argumenty za Rb kontra OC, o których chciałbym sie dowiedzieć.
Swoje juz powiedzialem. Mozecie sie zgodzic lub nie.
Z jednym macie racji - cena jest bandycka ale...... czy tylko Rb ma cene bandycka w stosunku do kosztow produkcji czy tez innych?
Czy zastanawiamy sie kupujac Bemke czy Merca dlaczego tyle to kosztuje? Przeciez mozna kupic Meganke za o wiele mniejsze pieniadze i tez bedzie jezdzic o Metizie nie wspomne.
Rb to pewna idea dzialania nad wyraz skuteczna. Rb to staly, niezalezny od nieczgo staly i silny przeplyw powietrza, to prawie 100% separacja zanieczyszczen od powietrza dla czastek na tyle malych ze faktycznie eliminuje nie tylko robaczki ale takze ich odchody, Rb to w trakcie eksploatacji realny (poza zuzyciem pradu) brak dodatkowych kosztow, i pomijajac bajer marketingowy o technologiach kosmicznych (tez mnei top smieszylo zawsze i tego kitu klientom nie wciskalem) faktycznie niezawodny.
Centralny tez zalety ma
Czy Rb czy centralny?
Teraz z drugiej reki Rb z gwarancja i po fabrycznym przegladzie mozna kupic za 3-4 tys. Jaki to koszt w porowaniu z Centralnym? Chyba taniej :) I w dodatku Rb z pelnym osprzetem :)

A i tak najgorsze w tym wszystkim jest to ze wogole trzeba odkurzac :(

Tomek_J
23-02-2006, 07:43
Z jednym macie racji - cena jest bandycka ale...... czy tylko Rb ma cene bandycka w stosunku do kosztow produkcji ?

Oczywiście, że nie. To wszystko to jednak kwestia stosunku ceny do korzysci. Poza tym czy widziałeś dealerów mercedesa, chodzących po domach i wciskających ludziom kity marketingowe ?

Mercedes jest marką uznaną powszechnie od dziesięcioleci. W pewien sposób sobie na nią zasłużył i w powszechnym odbiorze cena za auto jest uzasadniona. A w przypadku RB ? Bynajmniej... Co innego dorobić się pozycji, marki i w efekcie: wyższych cen za swoje produkty (produkt jest wysokiej klasy, więc jest drogi), a co innego "nakręcać markę" cenami (producent wali kosmiczną cenę, żeby wszystkim się wydawało, że produkt jest wysokiej klasy) - to swoisty autosnobizm.

jareko
23-02-2006, 07:49
....ale najlepiej sprawdziła się lekarka.Po jakimś czasie się dowiedziałem,że jedna z lepszych od spraw astmy i alergii w Polsce.
Z tym argumentem nie sposob polemizowac. Moge podeprzec sie Profesorami ktorzy reszte naszych lekarzy ucza leczyc a ktorych mialem okazje poznac wlasnie na tej prezentacji w CZD. Ale jako byly sprzedawca Rb z realna skutecznoscia ponad 50% (a t naprawde niezly wynik przy sprzedazy bezposredniej) nie jestem wiarygodny.
Alergia to super dziwna przypadlosc. Nikt z nas nie ma gwarancji ze alergikiem stac sie moze. To choroba cywilizacji atakujaca kazdy organizm niezaleznie od jego wieku. Czynnikow ja wywolujacych jest multum. Jedyna metoda skutecznego leczenia lub zabezpieczenia sie przed nia jest zminimalizowanie kontaktu z czynnikami ja wywolujacymi. A mikroklimat w mieszkaniach jest najgorszy z mozliwych. TU wlasnie wystepuja najsilniejsze alergeny, tu narazeni jestesmy na atmosfere przesycona g...nem roztocza dzialajaca wyjatkowo skutecznie na nasze drogo oddechowe i system odpornosciowy. Noca gdy spimy wdychamy tych alergenow najwiecej gdyz takiego stezenia jak w lozku nie spotkamy nigdzie indziej. Dlugo by fakty dotyczace samej choroby jak i skutecznosci ich eliminacji przytaczac.
Jak wspomnialem, mialem doczynienia z kilkunastoma alergikami ktorzy Rb kupili ode mnie, utrzymywalem z nimi i a czescia z nich utrzymuje kontak - ani jeden (leczony u roznych lekarzy - slaw swiatowych takze) nie zanegowal korzysci plynacych z zakupu Rb. Kilka zaporzyczylo sie w kredycie na kilka lat byleby go miec. To dla mnie jest najlepsza rekomendacja. Zwlaszcza ze czesc z nich majac inne cudo zza wielkiej wody - Kirby - przy braku jego skutecznosci i wysokich kosztach eksploatacji przeszlo na Rb. Jednak polaczenie separator i H2O jest nieporownywalnie skuteczniejsze niz worek nawet najgesciej tkany.
Zmykam - jade w Polske :)

Mały
23-02-2006, 07:50
W Polskę? A tak Cię zasypało że już dziœ wyjeżdżasz na spotkanie w Warszawie...?;-D

areq
23-02-2006, 08:39
:jareko Ty to naprawdę jesteś mądry gość. :respect

Andrzej Leppiej
23-02-2006, 08:55
Jareko, a może ty dalej jakieś fuchy kręcisz z Rb popołudniami ;-) he?

GREG.M
23-02-2006, 09:13
Podsumowując....:

Do mycia podłóg najlepsza jest wilgtna (nie mokra) ściera z ewentualnym dodatkiem specyfiku dla danego rodaju powierzchni + dwie ręce lub szczota, które dotrą w każdy zakamarek.

Dywany najlepiej trzepać trzepaczką, 2-3 razy w roku (lub częściej w miarę potrzeb) wynosimy na zewnątrz, polewamy wodą, namydlamy, spłukujemy szlauhem, suszymy na słoneczku...

Pytanie: jaki odkurzacz jest w stanie zrobić to LEPIEJ ?! :lol:

Mam wrażenie, że w natłoku nowinek technicznych zapominamy, że proste rozwiązania są zawsze najlepsze.

Andrzej Leppiej
23-02-2006, 09:21
Greg, zakrzyczą Cię, twój post wielu od razu skojarzy się, ze jesteś albo przedstawicielem Viledy lub innej firmy od scierek, wiader, mioteł i mopów, tudzież prducentem stalowych "trzepaków" albo nawet handlowcem w Gardenie (szlaufy)!!!

Zgadzam się, że nie wszytko co reklamowane jest super, ale i nie wszytko jest złe. Podoba mi się podejście Sp5es. Wywazone, przeanalizowane, poparte argumenytami a nie marketingowymi sloganami.

Sp5es
23-02-2006, 09:39
Podsumowując....:



Dywany najlepiej trzepać trzepaczką, 2-3 razy w roku (lub częściej w miarę potrzeb) wynosimy na zewnątrz, polewamy wodą, namydlamy, spłukujemy szlauhem, suszymy na słoneczku...

Pytanie: jaki odkurzacz jest w stanie zrobić to LEPIEJ ?! :lol:



Tu chyba żeś się mocno pomylił...
Działanie turboszczotek jest lepsze niż trzepaczki.
Zapisz się do Jareko , jest to w stanie zademonstrować.

Sp5es
23-02-2006, 09:46
Jareko,

Przepraszam, nie wiedziałem, że tak celnie wkładam palec w oko...
Wiodący sprzedawca Rb!

Ja cały czas podtrzymuję , że Rb do dobry wyrób.
I tego się nie wycofuję.

Argumentacja workowa jest kolejnym elementem znakomitego marketingu.
Jak to dobrze zapomnieć, że inne , lepsze typy odkurzaczy mają filtry HEPA....

Odwołujesz się 1992 r. - wtedy tego nie było innych rozwiązań i być może wówczas dla chorej osoby rzeczywiście to było jedyne wyjście.
I w tych okolicznościach - odpowiedż , czy za zdrowie warto zapłącić cenę Rb - wtedy była TAK!
I oczywiście wierzę, że astmatykom pomogło.

Ale dziś jest NIE!

Jednoworkowy odkurzacz bez dodatkowych filtrów to prawda , że to zakurzacz. Ale nie porównywujmy gruszek z jabłkami...

Chyba mnie nie chcesz przekonać,że Rb ma ewidentnie lepsze parametry powietrza wylotowego niż z filtra HEPA?

Widzę że masz prawidłowe reakcje jako profesjonalny sprzedawca Rb. Pełna socjotechnika, 200% przekonanie sprzedającego w wyrób którym handluje, ale i selektywne operowanie argumentami, nie dopuszczając do siebie że inni potrafią to samo, lub prawie to samo , za to dużo taniej itd.
Tu jestem pełen uznania i podziwu dla wyszkolenia ludzi przez system Rb.

To oczywiście prowadzi do sukcesu, a takie niewątpliwie miałeś.

inwestor
23-02-2006, 09:50
Jak ktoś ma dziecko alergiczne i zależy mu na nim to nie powinien trzymać w domu dywanów, firan itp.. Meble zmywalne. Wszelkie czyszczenia piwinny być najlepiej na wilgotno. Do tego wystarczą zwykłe akcesoria i zaden Rainbow, Kirby, czy Robocleaner itp. nie jest potrzebny.

Pozdrawiam
P.S.
Jareko a posciel w łózku to sie pierze a nie odkurzaczem czyści.

GREG.M
23-02-2006, 09:55
Podsumowując....:



Dywany najlepiej trzepać trzepaczką, 2-3 razy w roku (lub częściej w miarę potrzeb) wynosimy na zewnątrz, polewamy wodą, namydlamy, spłukujemy szlauhem, suszymy na słoneczku...

Pytanie: jaki odkurzacz jest w stanie zrobić to LEPIEJ ?! :lol:



Tu chyba żeś się mocno pomylił...
Działanie turboszczotek jest lepsze niż trzepaczki.
Zapisz się do Jareko , jest to w stanie zademonstrować.

Kiedyś wynająłem fachowca od prania dywanów.
Powiedział, że przed praniem, tzn. przed jego przyjściem dywany muszą byś wytrzepane, żeby brudów nie było.

To w końcu jak to jest?...zapłaciłem 100 zł i jeszcze trzepać musiałem :)

Nie wiem czy miał turboszczotki, ale wyglądał profesjonalnie, tzn. dużo hałasował, stękał i dzieci mi wystraszył :o

pawel237
23-02-2006, 10:15
Kiedyś jakiś "mądry" profesor od marketingu powiedział w telewizji, że jest w stanie sprzedać za spore pieniądze psie odchody, kwestia opakowania i reklamy, a znajdą się tacy co sobie tymi odchodami twarz wysmarują :lol: :lol: :lol:

selimm
23-02-2006, 10:49
Sp5es piszesz ze za 2 h = 80 pln / mies mozna Ukrainke wynając ....masz na mysli młodą czy starą ??

Andrzej Leppiej
23-02-2006, 11:00
Sp5es piszesz ze za 2 h = 80 pln / mies mozna Ukrainke wynając ....masz na mysli młodą czy starą ??

Selimm daj znać, jak doświadczysz czy jest doświadczona. I spytaj czy nie miałaby ochcoty "posprzatac" w Klewkach ;-) Jeno ona za 2h nie dotrze wjedną stronę :cry:

jareko
23-02-2006, 13:45
W Polskę? A tak Cię zasypało że już dziœ wyjeżdżasz na spotkanie w Warszawie...?;-D
No bez przesady, z Grodziska to na zlot odsniezylbym cala trase ;) Raptem 30 kilosow ;) U klienta bylem pomiar i umowe podpisac :)
:jareko Ty to naprawdę jesteś mądry gość. :respect
hahaha a nie wiedziales o tym? ;)

Jareko, a może ty dalej jakieś fuchy kręcisz z Rb popołudniami he?
Nie, rece mi sie juz wydluzyly za bardzo od dzwigania ;) Ale kontakty pozostaly :) Chcesz kupic? ;)

...Przepraszam, nie wiedziałem, że tak celnie wkładam palec w oko... Wiodący sprzedawca Rb!
zlosliwiec ;) Co do reszty Twej wypowiedzi-nie chce polemizowac gdyz moja wiedza pozostala na poziomie 92 roku ;) Co do szkolenia w RB - mas zracje - tego nie naucza na niejednych studiach magisterskich :) ale tez trafilo na dobry egzemlarz ;)

...Jak ktoś ma dziecko alergiczne i zależy mu na nim to nie powinien trzymać w domu dywanów, firan itp.. Meble zmywalne. Wszelkie czyszczenia piwinny być najlepiej na wilgotno. Do tego wystarczą zwykłe akcesoria i zaden Rainbow, Kirby, czy Robocleaner itp. nie jest potrzebny. ...
Tak, masz racje - brak jakichkolwiek tkanin we wnetrzu, zmywalne podlogi i sciany, specjalna posciel umozliwiajaca pranie ale....to nieszczesne lozko.

Nie chce nikogo do Rb przekonywac bo cena przez sprzedaz bezposrednia zawyzona jest o ponad 60%. Nie o to chodzi. Pojawil sie temat i cos nie cos chcialem z racji swego doswiadczenia dodac do dyskusji. ALe tez smiechu przy niej bylo tez co nie co :lol: :lol: :lol:

Grzegorz63
23-02-2006, 14:06
Jak działa ta polecana wcześniej turboszczotka??? :oops:

jareko
23-02-2006, 14:12
napedzany silnikiem elektrycznym walek
Stary Rb mial najlepsze rozwiazanie - na przemian na walku wykonane z tworzywa "trzepaki" (Takie wystajace chlera jak to opisac hmmm....wystajace elementy ktore przy kazdym obrocie uderzaly w material) i szczotki.
Pozniej wymyslili cos gorszego - sama szczotke lekko tylko podtrzymana dla usztwnienia pvc
moze dzis jak znajde chec fotke zamieszcze :)

Ojciec skąpego Wiewióra
23-02-2006, 15:02
Powiem tak, gdyby nie to, że dostałem RB jako prezent ślubny, to w życiu bym go nie kupił, taki sobie kawałek plastiku, którego wartość to góra tys.

Uwielbiam takie rozprawy osób, które to widziały, nie używają a wiedzą lepiej. Centralny jest pod każdym względem lepsiejszy od tego drogiego badziewia, a zwłaszcza pod względem alergii. Nie mówiąc o cenie. No chyba, że ja jakiś inny jestem, może odbiorę teściowej i znowu będę się męczył z tym gniotem za kilka tys.

Rozłóż, wlej wodę, tachaj to po schodach, TURBO szczotka to jakiś żart (do głaskania dywanu można użyć czegoś tańszego), po całym zajściu wylej wodę, umyj zbiornik i metalowy filtr, ale broń boże nie składaj, odczekaj aż wyschnie dopiero poskładaj, ja już podziękowałem za takie super bajery, lepszy Philips z marketu za 300zł z workiem CLINIC.

jareko
23-02-2006, 15:08
http://www.jar-eko.home.pl/images/fotki_na_forum/Zdj_cie042Rb.jpg
po lewej na walku "fiszbina" do trzepania po prawej szczotka
Sorki za jakosc - z komory niestety
a tu o filtrach HEPA (http://www.kupsprzedaj.pl/ks-item,476565.asp) a gdzie indziej cena i zuzycie na rok a jeszcze gdzie indziej kilka uwag co do tych filtrow
Trzeba przeznac ze Net jak i wyszukiwarka Google to cudowny wynalazek, jednak lepszy od Rainbow :)

Dominik!
23-02-2006, 16:27
Powiem tak, gdyby nie to, że dostałem RB jako prezent ślubny, to w życiu bym go nie kupił, taki sobie kawałek plastiku, którego wartość to góra tys.

Uwielbiam takie rozprawy osób, które to widziały, nie używają a wiedzą lepiej. Centralny jest pod każdym względem lepsiejszy od tego drogiego badziewia, a zwłaszcza pod względem alergii. Nie mówiąc o cenie. No chyba, że ja jakiś inny jestem, może odbiorę teściowej i znowu będę się męczył z tym gniotem za kilka tys.

Rozłóż, wlej wodę, tachaj to po schodach, TURBO szczotka to jakiś żart (do głaskania dywanu można użyć czegoś tańszego), po całym zajściu wylej wodę, umyj zbiornik i metalowy filtr, ale broń boże nie składaj, odczekaj aż wyschnie dopiero poskładaj, ja już podziękowałem za takie super bajery, lepszy Philips z marketu za 300zł z workiem CLINIC.
Widzę, że i Ty nie za wiele wiesz o tym odkurzaczu, bo jeśli chodzi o turbo szczotkę (nazwa mi się tylko średnio podoba) to muszę stanąć w jej obronie. Działa rewelacyjnie! Prawie zapomniałem jak wygląda trzepaczka!
A co do metalowego filtra... hmmm... w tym odkurzaczu, co ja używam tego nie ma...
Ale może masz jakiś inny...

Ojciec skąpego Wiewióra
23-02-2006, 16:52
Powiem tak, gdyby nie to, że dostałem RB jako prezent ślubny, to w życiu bym go nie kupił, taki sobie kawałek plastiku, którego wartość to góra tys.

Uwielbiam takie rozprawy osób, które to widziały, nie używają a wiedzą lepiej. Centralny jest pod każdym względem lepsiejszy od tego drogiego badziewia, a zwłaszcza pod względem alergii. Nie mówiąc o cenie. No chyba, że ja jakiś inny jestem, może odbiorę teściowej i znowu będę się męczył z tym gniotem za kilka tys.

Rozłóż, wlej wodę, tachaj to po schodach, TURBO szczotka to jakiś żart (do głaskania dywanu można użyć czegoś tańszego), po całym zajściu wylej wodę, umyj zbiornik i metalowy filtr, ale broń boże nie składaj, odczekaj aż wyschnie dopiero poskładaj, ja już podziękowałem za takie super bajery, lepszy Philips z marketu za 300zł z workiem CLINIC.
Widzę, że i Ty nie za wiele wiesz o tym odkurzaczu, bo jeśli chodzi o turbo szczotkę (nazwa mi się tylko średnio podoba) to muszę stanąć w jej obronie. Działa rewelacyjnie! Prawie zapomniałem jak wygląda trzepaczka!
A co do metalowego filtra... hmmm... w tym odkurzaczu, co ja używam tego nie ma...
Ale może masz jakiś inny...

pewnie tak

Mały
23-02-2006, 16:58
http://www.allegro.pl/item87570533_odkurzacz_centralny_beam_2725_pakiet_ standard.html

Bikerus
23-02-2006, 17:35
http://www.allegro.pl/item87570533_odkurzacz_centralny_beam_2725_pakiet_ standard.html

"Silnik: Ametek 5,7" heavy duty (USA)"

Brzmi conajmniej jakby to był słynny Hemi V8 :D heheh

BTW : cos mała moc tego odkurzacza 1300 W ? Zwykłe domowe maja po 1800 W...
No ale moze tam jakies podcisnienie sie robi albo cos (nie znam sie na centralnych)
pzdr

NJerzy
23-02-2006, 22:15
Brałem kiedyś udział w końcówce prezentacji odkurzacza Kirby. Wredny właściel domu w którym odbywała się prezentacja, po 3 godzinach męki "akwizytatora" wyjął z szafy niezbyt nowego Zelmera, włożył do niego czysty worek papierowy i odkurzył kilka miejsc maltretowanych wcześniej przez Kirby. Jaki był wynik nietrudno się domyślić - ilość kurzu w worku Zelmera nie była może powalająca ale wystarczająca aby zakończyć słowotok prezentera dość skutecznie i skłonić go do natychmiastowego odwrotu.

Dodam że obecność w domu Zelmera Wodnika skłania również do rejterady prezenterów Rainbow :-)
Zamiast Wodnika może byc dowolny odkurzacz "mokry" - chyba nie ma firmy bez takowego w ofercie.

PS
Pozdrawiam kolegę po lufie
:-)

Ojciec skąpego Wiewióra
24-02-2006, 08:55
Pozdrawiam kolegę po lufie
:-)

Witam Witam
świat jest mały :)

pozdro

jareko
24-02-2006, 09:10
...Dodam że obecność w domu Zelmera Wodnika skłania również do rejterady prezenterów Rainbow :-)...
A ja uwielbialem wlasnie wodniki i aqua-cos tam. Wszelkie tzw. wodne odkurzacze - o przepraszam - powiem jak dawny prezenter :) - zakurzacze :). Gdybys widzial mine gospodarzy :)

Maciek-MZM
24-02-2006, 13:16
A ja mialem odkurzacz z mozliwoscia prania moulinex. pralem dywany raz w roku. ROzbudowalem sie a odkurzacz sie popsul. Niestety naprawa - wymiana silnika 250zl. Innych czesci nie produkuja.
Kupilem Electroluxa Ultrasilencer z filtrem HEPA (mozna byc pod biezaca woda) najtanszy model - cena producenta 569. W internecie - 415. Maly i cichy. Moc 1600W. Niestety takiej mocy nie moge osiagnac poniewaz, tak silnie ssie ze nie mozna przesuwac :) Mniejsza moc jest wystarczajaca.

Oczywiscie zastanawialem sie nad jakims wypasem ale stwierdzilem ze:
- mam do odkurzania jedna wykladzine i maly dywanik
- jak bede chcial wyprac zawolam tescia on ma karchera
- ODKURZACZ MA ODKURZAC I NIC WIECEJ.

Odkurzacz centralny, odpadl bo tak jak pisalem duzo do odkurzania nie mam, a plytki czy podloge drewniana wole przeleciec mopem UltraMax Villedy.

Reasumujac: Po co przeplacac skoro nie widac roznicy? :)

Sp5es
24-02-2006, 14:14
Sp5es piszesz ze za 2 h = 80 pln / mies mozna Ukrainke wynając ....masz na mysli młodą czy starą ??

Selimm daj znać, jak doświadczysz czy jest doświadczona. I spytaj czy nie miałaby ochcoty "posprzatac" w Klewkach ;-) Jeno ona za 2h nie dotrze wjedną stronę :cry:

Eee, ...czytaj kosztorys, chodzi tylko do odkurzania...Wiek ma znaczenie drugorzędne.

I nie zapominaj doświadczeń, Pana Domu, który wybierając kandydatkę na pomoc domową, potwiedza, ze werbująca spełnia wszelkie wymagania.

Po czym zadaje pytanie:
- ile chce Pani zarabiać ?
- 1000 PLN
- To ja dam Pani z przyjemnością 1200 pln
- Nie , proszę Pana ! Z przyjemnością to 2500 !

maveric3000
05-12-2009, 13:32
ja wam powiem tyle to co oni mówia o likwidowaniu roztoczy tymi odkurzaczami to kompletna bzdura roztocza były są i będą a żeby sie ich pozbyc to należałoby taką rzecz włożyć do zamrażalnika od minimum 12 do 24 godzin, nawet jeżeli tym odkurzaczem będziecie pracować co drugi dzień po dywanach czy meblach to pozostaje problem firanek, a nie sądze żeby ktos je prał nawet raz w tygodniu, może i się te roztocza i likwiduje ale nie całkowicie.

co do nawilżania powietrz, ja od długiego czasu uzywam nawilżacza powietrza i jak chcem mieć zapach to sobie wlewam olejek do niego i też pachnie, a latem zamiast mrozic kostki lodu i wrzucac do odkurzacza zeby było chłodno to wlewam zimnej wody i włąnczam wentylator i nietrzeba klimy czy odkurzaczy

Mój ojciec ma od ponad roku ROBOCLEAN i powiedział że i tak wszystkich funkcji nie wykorzystuje i po rozmowie z nim powiedział że mając swoj dom to jest przydatni ale do bloku to trzeba sie dobrze zastanowić

W rezultacie ja kupiłem ten odkurzacz i go zwróciłem, firma robi problemy że nie można, ale jak się bieże na raty to u nich tylko sie podpisuje formularz o udzielenie kredytu a nie kredyt, więc nawet jak oni skieruja do banku wniosek to pisemnie mozna go anulować i po sprawie

Wniosek mój jest taki że lepiej kupić odkurzacz Zelmer 919 0ST za 700zł + nawilżaćz za około 250zł i tak koszt jest mniejszy a efekt ten sam

Za bardzo wygurowana cena a rewelacja to tylko na pokazie a pogodzinie od zakupu emocje opadają

A na koniec napisze wam taka ciekawostke o kosztach produktów skoro odkurzacz kosztuje 5490zł a 60% to prowizje dla sprzedających to odkurzacz kosztuje 2200zł a przecierz dają tak jak w moim przypadku markowe holenderskie garnki ( naprawde garnki są super) wartość garnków 1800zł; policzmy to to ile kosztuje taki odkurzacz?!

A jeśli chodzi o Zelmera, to jest robiony w tej samej fabryce w chinach zo produkty firmy OPTI(Optimum), osobiście kupiłem microfale z Opti za 180zł a Zelmera kosztowała 540zł. (jeśli ktoś myśli że to wymyśliłem to nie bo mój znajomy jest importerem Opti i z tąd to wiem)

Wnioski wyciagnijcie sami i pochopnie nie podejmujcie decyzji...

Jaskier
09-12-2009, 15:33
To ja może ze swojej strony rzucę, że modeli odkurzaczy wszelakich jest dużo i ciężko po prawdzie wybrać jeden model. Trzeba się zastanowić, które funkcje tak naprawdę są nam potrzebne, jak bardzo, itp. Natrafiłem niedawno na artykuł (co mnie zdziwiło) o odkurzaniu i odkurzaczach, odpowiadający na niektóre pytania dotyczące działania i wyboru odkurzaczy, polecam lekturę - http://interia360.pl/technika-i-nauka/artykul/efaq-wszystko-co-chcialbys-wiedziec-o-odkurzaniu,28668

michal.bdg
10-12-2009, 14:42
Osobiście znam urzadzenie firmy Powermed polskiego producenta. Cena zewstawu ok.5000zł. Zasada działania jak amerykański Rinbow. Polega to na zastosowaniu separatora pracującego z predkością ponad 30 tyś obr/min. Pozwala to na rozbicie cząstek wody która oczyszcza zasysane powietrze w ponad 99% z roztoczy, dymu nikotynowego itp. Nie ma filtrów papierowych, materiałowych itp. tylko woda dzięki czemu jest on praktycznie bezobsługowy. Urzadzenie jest w stanie kilkunastu minut przefiltrowac powietrze w średniej wielkości pokoju, ponadto do pojemnika z woda w trakcie tego zabiegu dodając sól otrzymujemy efekt klimatu morskiego. Latem mozemy dodac kostki lodu do pojemnika z woda i mamy klimatyzator. Chcesz mieć przyjemny zapach w mieszkaniu dodajesz do wody np. naturalny sok owocowy i gotowe, bez chemii jak Briese lub inne specyfiki. Z tego co wiem aktualnie w zestawie jest też samojezdny mini odkurzacz który zamiata mieszkanie a w razie słabnięcia akumulatorka samodzielnie dokuje się do bazy. Orientowałem się jak to wygląda u konkurencji, samojezdny odkurzacz Karchera kosztuje tylko.....3500zł a odkurzacz dla alergików z filtrem wodnym (nie mylić z separatorem z Pawermedu i Raibowa) i materiałowymi filtrami Hepa kosztuje ok.1500zł. A gdzie wymienione wyzej funkcje..... BRAK!!! Z tego co wiem to firma powermed po 2 letnim okresie gwarancji stosuje 18-sto letni okres asistans na silnik.

Jarek.P
10-12-2009, 14:52
Latem mozemy dodac kostki lodu do pojemnika z woda i mamy klimatyzator

Ale głupi ci producenci klasycznych klimatyzatorów. Robią krowy pochłaniające po kilka kW żeby średniej wielkości pokój schłodzić, a tu proszę: kilka kostek lodu i ten sam efekt :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

J.

michal.bdg
10-12-2009, 15:23
Wracam ponownie do tematu odkurzaczy. Zdecydowana większość urządzeń ogólnie dostepnych powinna byc okreslona mianem ZAKURZACZY ich sprawność to optymistycznie patrząc ok.40% w nowym urzadzeniu co oznacza ze 60% tego co zbieramy jest natychmiast wyrzucane na zewnatrz. Wychodzi na to ze na parkietach zdecydowanie lepszy jest....mop. Kupując odkurzacz mozemy go przetestować w sklepie, odkurzając mała powierzchnie jednoczesnie przytrzymując na kratkach wyrzucajacych powietrze wilgotne białe chusteczki. Po chwili zobaczycie jak brudne będą nasze chusteczki. W jakiej temp. najlepiej najlepiej rozwijają się roztocza i inne drobnoustroje? Oczywiście w podwyższonej a więc worek w naszym odkurzaczu i ciepło silnika to idealne miejsce. Po 2,3 dniach ponownie odkurzamy i....wszystko wylatuje na zewnątrz. Skąd się biora alergie i inne schorzenia górnych dróg oddechowych??

michal.bdg
10-12-2009, 15:31
Oczywiscie przesadziłem z okresleniem klimatyzator. Otrzymujemy jednorazowe ochłodzenie pomieszczenia o kilka stopni, ale w gorący letni wieczór w sypialni jak znalazł...... :lol:

Jarek.P
10-12-2009, 15:37
Wracam ponownie do tematu odkurzaczy. Zdecydowana większość urządzeń ogólnie dostepnych powinna byc okreslona mianem ZAKURZACZY ich sprawność to optymistycznie patrząc ok.40% w nowym urzadzeniu co oznacza ze 60% tego co zbieramy jest natychmiast wyrzucane na zewnatrz.

A jakieś źródło tych danych? Bo krótko mówiąc: nie wierzę w nie.

J.

Jarek.P
10-12-2009, 15:43
Oczywiscie przesadziłem z okresleniem klimatyzator. Otrzymujemy jednorazowe ochłodzenie pomieszczenia o kilka stopni, ale w gorący letni wieczór w sypialni jak znalazł...... :lol:

Otrzymamy jednorazowe ochłodzenie powietrza o może gdzieś z 0,1stopnia - wartość podaję czysto na oko, trochę nie chce mi się liczyć, ile ciepła nam pochłonie z iluś metrów szcześciennych powietrza topniejąca szklanka lodu, ale że to będą najwyżej ułamki stopnia jestem gotów się o dobrą flaszkę założyć.

A w "gorący letni wieczór", zwłaszcza w naszym klimacie, dodatkowe zwiększanie wilgotności powietrza przez rozpylanie w nim wody, to delikatnie mówiąc nie jest najmądrzejsza rzecz, jaką można zrobić. Owszem, jak wetkniesz w tą mgiełkę twarz, to zapewne zakrzykniesz "o jak faaajnie", ale za chwilę znów zaczniesz się zastanawiać, czemu u licha jest taki zaduch straszliwy i tak gorąco, pocisz się jak wieprzek i nic...
Nasz organizm znakomicie sobie radzi z upałem odparowując ze skóry wilgoć. A im wyższa wilgotność powietrza, tym o to parowanie (i jego zbawienne dla nas skutki) będzie trudniej. Po prostu.

J.

mariankossy
10-12-2009, 16:16
Osobiście znam urzadzenie firmy Powermed polskiego producenta. Z tego co wiem to firma powermed po 2 letnim okresie gwarancji stosuje 18-sto letni okres asistans na silnik.

Można o bliższe dane techniczne urządzenia i który to producent podzespołów??

ania klepka
03-06-2010, 15:04
witam,
używa ktoś z Was powermeda?
Ja właśnie zakupiłam i teraz mam doła psychicznego, że chyba źle zrobiłam.

kangaxx
05-10-2010, 18:34
ja jestem tym frajerem ktory dał się nabić w butelkę i wyskoczył z kasy na takie cudo, kosztuje bardzo duzo, nie ma w nim niczego co uzasadniałoby taką cene, nie ma też za bardzo niczego co mogłoby konkurować jeśli chodzi o czystośc przefiltrowanego powietrza, całe gadanie o nawilżaniu, klimie i aromatyzowaniu mozna spokojnie o dupe rozbić, czyste powietrze jednak zostaje,

reasumując: klnąc, rwąc włosy z głowy i dysząc chęcią mordu na gnoju który wymyślił ten sposób sprzedaży i cenę, kupiłbym następny jeśli musiałbym..

Filionka
09-12-2010, 18:33
A to jest mój nowiusieńki odkurzacz (http://www.agito.pl/odkurzacze/philips-fc-8144-easy-life-zielony.0.404538.html) – Philips Easy Life. Testowałam go tylko raz, dlatego nie za dużo mogę o nim póki co powiedzieć, ale jego moc silnika to 1400 W, moc ssania 300 W, pojemność pojemnika na kurz 1.7 l. Dodatkowo ma filtr HEPA i jest wyposażony w elektroniczną regulacją mocy. Jak na razie jestem zadowolona, zobaczymy co będzie dalej ;).

jaskul
11-04-2011, 22:09
W sprawie Rainbow - cena kosmiczna odkurzacz naprawde dobrze działa, a konstrukcja dość prosta to czemu inne firmy nie robią czegoś takiego?? Nie wierze że w Chinach nie rozpracowali tej konstrukcji

dendrytus
06-09-2011, 18:12
Rainbow czy też Roboclean mają patent na głupotę kupujących. Dlatego też zatrudniają do pokazów przede wszystkim socjologów, bo potrafią kit wcisnąć przeciętnemu śmiertelnikowi podatnemu na sztuczki socjotechniczne. To, że odkurzacze tego typu mają zalety, to fakt, ale bez przesady, jest wiele innych spełniających te same funkcje za cenę 10 krotnie niższą.

To świadczy tylko, że nigdy nie używałeś Rainbowa. 10 razy mniej to około 400-600 zł.


Po wtóre czy nowoczesne technologie nie udostępnia się innym producentom? Udostępnia, bo jest na tym dobry interes dla wszystkich. Dlatego też nowoczesna technika grzewcza, przemysł samochodowy, produkty gospodarstwa domowego korzystają w całej okazałości z tych nowoczesnych patentów zaraz jak coś nowego się wymyśli.

Proponuję poczytać o pozwach za naruszenie patentów. Od Apple, HTC zaczynając a na firmach samochodowych kończąc.
I radzę dowiedzieć się jak wygląda sprawa licencji na korzystanie z patentów.
Obecnie Microsoft na licencjach za patenty użyte w androidzie zarabia więcej niż na własnym WP7


Tu jednak te dwie firmy trzymają coś tylko dla siebie, aby jak najwięcej się nachapać na naiwnych ludziach.
witamy w 2011 roku. PRL i komuna skończyły się mniej więcej 22 lata temu

dendrytus
08-09-2011, 15:34
W sprawie Rainbow - cena kosmiczna odkurzacz naprawde dobrze działa, a konstrukcja dość prosta to czemu inne firmy nie robią czegoś takiego?? Nie wierze że w Chinach nie rozpracowali tej konstrukcji
Zawsze możesz być pierwszy, w końcu to prosta konstrukcja.
Zanim zaczniesz produkcję przeczytaj to
http://www.dobreprogramy.pl/HTC-otwiera-nowy-front-na-wojnie-patentowej,Aktualnosc,27657.html.

PS.
Wiem, wiem. Post pod postem

Cienki84
13-03-2012, 22:00
Tak siedzę i czytam co wy za głupoty piszecie na temat odkurzacza że drogi nie mam tyle kasy że prezentacja za długa. Ja mam ROBOCLEAN 5 lata jestem bardzo z niego zadowolony, nie żałuję że wydałem 5500zł chociaż mam w domu czysto i bez roztoczy co najważniejsze. Sam często odkurzam w domu i wiem że to nie jest takie leki i dlatego wyręczam zonę. Nigdy nie lubiłem trzepać dywanów na trzepaku dlatego kupiłem ROBOCLEAN podłączam turbo szczotkę i dywan wytrzepany moment polecam. Do wszystkich Pań dajcie tego swojego zakórzacza w ręce facetowi niech zobaczy jaka to przyjemna praca w kurzu. :wave:

Trociu
14-03-2012, 22:06
A wystarczy kupić Roombę za mniej i nie mieć konieczności osobistego odkurzania - można żonę wziąć pod rękę i iść na spacer, gdy samo się odkurza :)

Fanka_prezentacji
14-08-2012, 12:27
Ależ oczywiście, że możesz sobie kupić Roombę, Zelmera czy jakiekolwiek inne cudo. Do wyboru do koloru. Półki w sklepach się aż uginają. Leć szybko, bo promocja jutro się kończy. Przecież nikt nikogo do niczego nie zmusza. Jeszcze ci do domu przywiozą, abyś tylko wziął. I też dadzą ci zestaw prezentów i się będziesz cieszył, że tak okazyjnie kupiłeś i jeszcze tyle gratisów dostałeś, a tak naprawdę już za to zapłaciłeś. Obejrzysz reklamę w TV, zmanipulują Cię, i co? Lecisz do klepu i się cieszysz, bo kupiłeś w sklepie a nie w sprzedaży bezpośredniej, gdzie stosują socjotechniki, manipulują, oszukują. Wydaje ci się, że jesteś GOŚĆ, bo do sklepu idziesz kiedy chcesz i to sam o wszystkim decydujesz. Żyj dalej w błogiej nieświadomości. Ech.... Jak się poczyta wasze wypowiedzi to rzeczywiście, takiego patentu na głupotę desperatów dawno nie widziałam. Boki zrywać. Ci których na to stać nie piszą zapytań w Internecie, żeby się dowiedzieć czy warto to kupić czy nie tylko kupują i sami ocenią czy warto było czy nie. A w razie, gdyby coś było nie tak to kupią sobie drugi i nie dzielą włosa na czworo.
A ja sobie kupiłam Roboclean i się z tego bardzo cieszę. Sama mam do czynienia ze sprzedażą i nikt mnie niczym nie omamił przy prezentacji tego urządzenia. Po prostu sprzęt mi się spodobał to sobie kupiłam. Odkurzałam takim odkurzaczem przez 10 lat u rodziców, którzy go kupili i wiem, że sprzęt jest dobry i bezawaryjny. W mojej rodzinie sporo osób go kupiło i nie ma nikogo, kto byłby niezadowolony. Kupują nawet teraz nowsze i droższe modele do swoich firm, bo są one po prostu dobre i niezawodne. Co do ceny to jest to drogie, ale tylko dla tych których po prostu na to nie stać. Po to masz głowę na karku, żeby ocenić po pierwsze czy jest Ci taki sprzęt potrzebny i po drugie czy cię na to stać. Współczuję tym, którzy kupili i potem darli sobie włosy z głowy przez 2 czy 3 lata jak trzeba było ratę spłacać. Są głupcami, ale tylko dlatego, że nie potrafią w danej chwili racjonalnie ocenić swoich możliwości. Czy wy naprawdę myślicie, że jak kupicie odkurzacz (czy cokolwiek innego) w sklepie za 500zł, to w sklepie go kupili za 490zł i z całą swoją dobrocią sprzedali wam tylko 10zł drożej i jeszcze prezenty dodali? Po drodze opłaciliście wszystkich pośredników i chodzicie z bananem w zębach ciesząc się, że zapłaciliście 500zł a nie 5500zł. Pozdrowienia dla wszystkich nieświadomych jak działa handel:p Opowiadajcie dalej jacy to wyzyskiwacze z tej sprzedaży bezpośredniej, a jacy wy jesteście mądrzy, bo się nie daliście. Ciężko przychodzi przez gardło przyznanie się, że po prostu nie masz kasy na odkurzacz czy kołdry, czy garnki - zawsze łatwiej powiedzieć, że był taki "domokrążca", próbował Ci coś wcisnąć, a TY rozpracowałeś jego niecne zamiary i oto jaki jesteś dumny z siebie! Tak trzymać!

marynata
03-09-2012, 13:21
Fanko prezentacji,naprawdę Ci się chciało rejestrować żeby to wszystko napisać :eek:

Fanka_prezentacji
08-10-2012, 15:06
Marynato, a Tobie się chciało sprawdzać kiedy się zarejestrowałam? Jestem pod wrażeniem, ale na detektywa się nie nadajesz. :no: A pisać mi się chciało. Miałam akurat przypływ weny twórczej i nie mogłam się powstrzymać. Każdy może wyrazić swoją opinię, prawda?

oxa
10-10-2012, 10:47
Mam Rainbowa od 16 lat. Fakt kosztował wtedy sporo, ale NIGDY nie żałowałam, że go kupiłam :) Parę lat temu przeprowadziliśmy się do domu. Mam centralny odkurzacz i tu głównie on jest w użyciu, brak dywanów no i nie wznieca kurzu. Ale przy każdej zmianie pościeli używam rainbowa do trzepania materacy. Nie będę Wam opisywać jak wygląda wtedy woda. Wiem, że dzieciaki położą się potem do CZYSTEGO łóżka.

marynata
10-10-2012, 15:06
Marynato, a Tobie się chciało sprawdzać kiedy się zarejestrowałam? Jestem pod wrażeniem, ale na detektywa się nie nadajesz. :no: A pisać mi się chciało. Miałam akurat przypływ weny twórczej i nie mogłam się powstrzymać. Każdy może wyrazić swoją opinię, prawda?

Nie widzę w moim poście ani jednej informacji,która wskazywałaby że sprawdzałam kiedy się rejestrowałaś,ani nic wspólnego z datą Twojej rejestracji na forum :???:

RRK
25-10-2012, 19:27
ahahaaaahahaa poprostu nasza Fanka nie zauwarzyła w tych emocjach.... tzn. w napływie weny twórczej, że pod nickiem wyświetla się data rejestracji i ilość postów :-D
Fanko nie przeceniaj się :-D .... komu by się chciało sprawdzać :-D :-D :-D
i przstań atakować, jak napisałaś każdy ma prawo...

Fanka_prezentacji
01-12-2012, 21:25
ahahaaaahahaa poprostu nasza Fanka nie zauwarzyła w tych emocjach.... tzn. w napływie weny twórczej, że pod nickiem wyświetla się data rejestracji i ilość postów :-D
Fanko nie przeceniaj się :-D .... komu by się chciało sprawdzać :-D :-D :-D
i przstań atakować, jak napisałaś każdy ma prawo...


No patrz RRK, Taka wpadka z mojej strony. Ale masz rację, że to wszystko przez ten NAPŁYW....:bash: Dobrze, że mam na co złożyć, bo bym się chyba załamała. W końcu z tymi emocjami to nigdy nie wiadomo....

Życzę Wam tylko takich problemów i duuuuuuuuuuuużo czasu na takie dyskusje:bye:

channel8
02-12-2012, 06:48
Ja mam odkurzacz RAINBOW. Już drugi. Pierwszy kupiłam 15 lat temu - działa do dnia dzisiejszego - oddałam go synowi jak pojechał na studia coby czyściutko w pokoju miał. Sami na nowe mieszkanie zakupiliśmy kolejnego RAINBOWA - nie wyobrażałam sobie po tylu latach przejść na zwykłe odkurzanie. Mam 2 psy - sierści co niemiara - mój sprzęt spisuje się pierwsza klasa - przy alergii córki na kurz i roztocze - uniknęliśmy astmy. Każdy kupuje co chce. Ale już ktoś wyżej napisał że nie ważne gdzie i co się kupuje - zawsze podlega się psychologicznym manipulacjom. Wystarczy wejść do zwykłej sieciówki kiedy na szybach jest napis "sale 30%,50%,70%" ;-)

Elfir
16-12-2012, 16:58
Fanka prezentacji - masz aboslutną rację!
Ja sobie kupilam Ferrari, ale samochód nie spełnił moich oczekiwań. Za bardzo wieszał się na polskich drogach. Ale co się bedę pytać idiotów w necie, czy warto Ferrari kupować? Stać mnie, więc kupię. Wychodzę z założenia, że po prostu wymienię sobie na coś innego. Kupiłam sobie więc Hammera. Tylko trochę dużo pali. W sumie nie spodziewałam się, ale co się bedę idiotów w ncie pytać, jakie mają doświadczenia? Oni są otumanieni reklamami samochodów i nachalnymi sprzedawcami, nie?

Cienki84
13-05-2013, 21:14
jedni kupuja odkurzacze za 5000 zl a inni koldry z sumer welny za 3000 albo w promocji tylko dzisiaj za 2600 a ludzie ktorzy zyja z takich sprzetow maja calkiem spore dochody ale ja tez bym nei kupil takiego odkurzacza na szczescie moja zona daje sie szybko przekonac ze taka kase mozna wydac na cos bardziej potrzebnego 8)

A moim zdaniem to ty jesteś jakiś, jakiś nie napisze jaki . Ja zarabiam średnio przeciętnie i odkurzacz za 5500 zł. mam od 6 lat dom 120 m2. i nie wyobrażam sobie życia bez niego. często sam nim sprzątam wyręczam swoją Żonę bo wiem jakie sprzątanie jest czaso i praco chłonne żeby nie było syfu w domu. ty pewno masz na chacie jakiś zakurz-acz którym częściowo sprzątnie twoja żona po łebkach bo ty i tak nie zauważysz rusznicy bo pewno bardziej pilnujesz PIWA nisz porządku w domu. A żona niech dalej zakurza chate bo są inne wydatki np. fajki za 400zł miesięcznie i pare browarków i połowe wypłaty niema a można by było czyściej żyć............................................. .................................................. .................!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!

grazpo
11-11-2013, 12:43
To co jest tu naprawdę oburzające, to osoby wypowiadajace się o rzeczach, o których nie maja zielonego pojecia. Skoro ktoś uważa, że go nie stać na Rainbowa czy Robocleana, to niech nie mówi, ze 10 razy tańszy "odpowiednik" ze sklepu spełni podobne zadania. Zacznijmy od tego, że w sklepach nikt nie kupi odpowiednika Rainbowa czy Robocleana, bo ich poprostu tam nie ma !!! Jest to zupełnie inna technologia i sposób działania niż odkurzaczy dostępnych w sklepach. Bez wzgledu na to czy czy mamy starego dwudziestoletniego 'jamnika', czy najnowszego Zelmera, sposob działania jest zawsze taki sam i co najważniejsze wydajnośc tych urządzeń wynosi około 10% - znaczy to że na zapełnione 10 worków w smietniku ląduje 1 a 9 zostaje nadal w powietrzu w naszych mieszkaniach. Ale oczywiście, dla wiekszości to czego nie widać gołym okiem nie istnieje. Ja się cieszę, że zamówiłam presentację Robocleana. Oczywiście wcześniej wysprzątałam mieszkanie jak na święta. Jednak mimo to w czasie prezentacji okazało się, ze mój cały trud był daremny, ponieważ mój Zelmer nie sprząta tak jak ja to sobie wyobrażałam. Po 15 minutach myslałam, że sie spalę ze wstydu, bo moje czyściutkie dywany okazały sie pełne niewyobrażalnego syfu, którego obecności nigdy bym nie podejrzewała. Kiedy pomyślę, że to wszystko wdychałam, za każdym razem przy odkurzaniu to mnie zbiera na wymioty. Co gorsze, moje dzieci też tym samym oddychały. Zarabiam w sumie niewiele, bo 1400 zł, ale gotowa jestem płacić 130 zł miesięcznie, za to żeby moja rodzina miała w domu świeże powietrze. Poza tym mogłam wytrzepać dokładnie materace łóżek, odświeżam regularnie co kilka dni pościel, abysmy nie tarzali sie każdej nocy w tonach roztoczy. Lepiej nam się wszystkim śpi. Roboclean nie stoi na granitowym piedestale, ale jest regularnie wykorzystywany przez całą rodzine do poprawy naszego zycia. Kiedy dzieci są chore, inhalacje juz nie są poroblemem, ponieważ lekarstwo jest rozpylone w całym domu. Ale najważniejsza jest dla mnie świadomość, że juz nie zatruwam siebie i swoich bliskich i że mój dom jest naprawdę czysty. I wszystkich malkontentów i niedowiarków zachecam do zamówienia prezentacji w domu, to nic nie kosztuje.

Jarek.P
11-11-2013, 14:55
:rotfl::rotfl::rotfl:
:rotfl::rotfl::rotfl:
:rotfl::rotfl::rotfl:
:rotfl::rotfl::rotfl:
:rotfl::rotfl::rotfl:

J.

PS: Pani/panie "specjalisto od sprzedaży bezpośredniej", w temacie "spontaniczna wypowiedź zadowolonego klienta" jeszcze musisz się mocno podszkolić, żeby choć pozorów wiarygodności nabrać.

WlkMarek
29-12-2015, 07:45
Słyszałem wiele dobrego o Robocleanie i jestem już przekonany do niego ale chciałbym poznać jeszcze opinie z pierwszej reki, jak u was się on sprawuje?

Elfir
29-12-2015, 14:04
Pamiętaj o jednym - to nie jest odkurzacz, tylko zmiotka/miotła.

Nie ma siły ciągu odkurzacza, ma mały pojemnik i słabo sprawdza się w miejscach, gdzie są włosy (np. zwierzęta, długowłosi mieszkańcy domu) - włosy się wkręcają we wałki i trzeba je ręcznie czyścić.

dydx
01-01-2016, 14:47
Mam dwóch znajomych, jeden sobie akurat bardzo chwali, za to drugi... przeważnie narzeka, że niedokładne, że (jak wyżej) trzeba co chwilę czyścić itd.
Także może się sprawdzić, ale cudów nie należy się spodziewać.

Diedra
02-01-2016, 15:57
Moment. Czy rozmowa jest na temat tego wodnego odkurzacza w stylu Rainbow? Czy mówimy o czymś innym? Bo trochę mnie zmyliły komentarze Elfir o małym zbiorniku i wałkach oraz braku siły ssącej, a to nie ma nic wspólnego z Robocleanem, którego kiedyś widziałam :confused:
Którego Robocleana autor ma na myśli?

jan89
04-01-2016, 08:31
Pamiętaj o jednym - to nie jest odkurzacz

To się zgadza. Jest to urządzenie wielofunkcyjne, które m.in. odkurza.


Nie ma siły ciągu odkurzacza, ma mały pojemnik i słabo sprawdza się w miejscach, gdzie są włosy (np. zwierzęta, długowłosi mieszkańcy domu) - włosy się wkręcają we wałki i trzeba je ręcznie czyścić.

Elfir, piszesz chyba o innym urządzeniu, jak słusznie zauważyła Diedra. Masz Robocleana, używasz go? Ja go mam od roku czasu. Nie ma w ogóle zbiornika w tradycyjnym rozumieniu tego słowa, ponieważ kurz i brud przechwytuje woda. Nie ma też wałka. Co do skuteczności sprzątania, w tym z włosów, jest o wiele lepszy od wszystkich odkurzaczy, które miałem wcześniej.

Sylwia9
04-01-2016, 18:36
bardzo bardzo dobry odkurzacz. Namówiła mnie sąsiadka. nie musze kupować żadnych worków i filtrów a zawsze miałam problem, żeby dopasować odpowiedni rodzaj do mojego odkurzacza. Teraz go wyrzuciłam. Jest mi nie potrzebny. Roboklin jest o wiele wiele lepszy. Jest rewelacyjny !!

Mofinka1
19-01-2016, 10:01
Witam! Przypadkowo zauwazyłam ze jest temat o moim Robosiu :) Ja byłam od początku przekonana a mój mąż nie. Jednak namówiłam go żeby go kupić. Jak zobaczył, jak posprzątałam mieszkanie, dywany, jak usuwa nieprzyjemne zapahy z powitrza, to teraz sam go używa i sprząta nim w samochodzie. Jesteśmy bardzo z niego zadowloeni!

mariza344
26-01-2016, 07:38
Ja tam w takie cuda niewierze:eek:

vivewka
27-01-2016, 15:05
Słyszałem wiele dobrego o Robocleanie i jestem już przekonany do niego ale chciałbym poznać jeszcze opinie z pierwszej reki, jak u was się on sprawuje?

Roboclin jest niesamowity! Nie żałuję ani jednej złotówki! Śmigam nim po całym mieszkaniu. Wreszcie sprzatanie stalo się dla mnie przyjemnością. Cieszę się, gdy widzę, ze mieszkanie dopiero teraz jest czyste!

vivewka
27-01-2016, 15:10
Ja tam w takie cuda niewierze:eek:

Gdy dowiedziałam się o Robocleanie pytałam znajomych i szukałam informacji w internecie. Opinie są dobre. Jednak najlepiej umówic się na pokaz. Na wlasne oczy zobaczyłam jak czysci dywan w moim mieszkaniu.Po pokazie od razu postanowiłam go kupić.

vivewka
27-01-2016, 15:14
Miałam dużo róznych odkurzaczy wodne też, ale dopiero z robocleana jestem zadowolona.:wiggle:

Jarek.P
27-01-2016, 15:18
Następny spec od marketingu bezpośredniego? Ech, ludzie, ludzie, czego was tam na tych szkoleniach uczą? Już tylko klaskania i śpiewania motywujących piosenek? :lol:

Jarek.P
27-01-2016, 15:20
A kupiłaś na spółkę z "zadowoloną klientką" Sylwia9, czy osobne? ;)

vivewka
27-01-2016, 16:06
Haha:D Dobry pomysł! gdybym znala Sylwie albo kogoś innego. Kaska zaoszczedzona bylaby.

Elfir
27-01-2016, 18:08
musi się fatalnie sprzedawać i być do niczego, skoro zatrudniają takich fatalnych klakierów :D

vivewka
28-01-2016, 08:30
musi się fatalnie sprzedawać i być do niczego, skoro zatrudniają takich fatalnych klakierów :D

??? jakich klakierow? jak nie dziala:confused: Napisali ci ktorym działa, bo kupili. ty masz ten odkurzacz??

jan89
28-01-2016, 09:05
Widzę, że nastąpiło dziwne przetasowanie - połączenie dwóch różnych wątków. Czy autor tego działania może napisać, z jakiej przyczyny to nastąpiło?

jan89
28-01-2016, 09:11
??? jakich klakierow? jak nie dziala:confused: Napisali ci ktorym działa, bo kupili. ty masz ten odkurzacz??

Dokładnie. Na każdym forum są ludzie mający przeciwstawne opinie na dany temat. To normalne, jest różnorodność. Jednak gdy zaczyna się dyskusja, pojawiają się emocje. Te negatywne związane są najczęściej z opiniami nie zawierającymi rzeczowych, konkretnych informacji. A to już nie jest dobre - nie konstruktywne i nie mające nic wspólnego z rzeczywistością.

Z tego powodu proszę Cię Elfir, jeśli jesteś rzeczowym i piszącym merytorycznie forumowiczem, podaj wiarygodne dane - jakiś link, skan świadczący o rzekomo niskim poziomie sprzedaży. Napisz też, co dokładnie Twoim zdaniem jest do niczego, bo na razie Twoja opinia jest bez pokrycia.

Jarek.P
28-01-2016, 09:22
Czy wystarczy ten drobiazg, że wszyscy troje, będący jak twierdzicie niezależnymi od siebie szczęśliwymi nabywcami tego wspaniałego odkurzacza, piszecie spod tego samego adresu IP?
Normalnie dostalibyście po prostu bana, a posty "szczęśliwych nabywców" zostałyby usunięte, jak to zwykle w takich sytuacjach, ale to, co robicie jest tak śmieszne, że aż mi szkoda było.

jan89
29-01-2016, 10:31
Hm... może faktycznie. Ale są tu też wcześniejsze wypowiedzi osób zadowolonych, które kupiły Robocleana.

Jaromi
10-06-2017, 16:06
Najlepiej samemu go przetestować.