PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z popiołem



krzemi
29-12-2015, 08:53
Mam stary kocioł na eko z rusztem wodnym. W tym roku padł mi sterownik Titanic i zmieniłem go na nowszą wersję - jakis [XXX].
Od tego czasu mam problemy z popiołem.
Poprzednio przy spalaniu robiły mi się takie jakby zapieczone kawałki popiołu. Wyciągałem te kawały z popielnika, jak ostygło to do kosza i zakład komunalny odbierał taki popiół razem z innymi śmieciami w pojemniku.
Teraz 90% popiołu to szary bardzo sypki pył. Jak dmuchnę to kurzu jakby śnieg spadł. Ciezko to wynieść do pojemnika na popiół bo jak wiatr powieje...
Widziałem też jak ładowali do śmieciarki dziś ten popiół. Myślałem, że mnie śmieciarz przeklnie tak sie nakurzyło przy wysypywaniu.
Pozostałe 10% popiołu to są takie wypalone kamyki jakby.

Da sie coś z tym zrobić?

Mario1969/1
29-12-2015, 09:43
Tak da się zrobić. Trzeba popiół pakować do worków na śmieci np po 10l. Powinieneś się cieszyć że masz taki popiół - dobre, ekonomiczne spalanie. Na koniec - trochę zalatuje reklamą sterownika.

krzemi
29-12-2015, 15:36
Już nazwę sterownika wykasowałem, żeby nie było posądzeń o spamowanie. Sądziłem, ze jak po prostu podam nazwę to będzie łatwiej się rozeznać w problemie.
Cóż, jeśli tak musi być to ok. Po prostu trozhę się zdziwiłem, bo zawsze miałem takie duże kawały popiołu i myślałem, że tak ma być. Cały czas palę tym samym opałem - na lokalnym składzie kupuję najtańszego dostępnego "ruska" luzem.