PDA

Zobacz pełną wersję : Paroizolacja na poddaszu



ggrafiki
30-12-2015, 03:05
Witam

Przystosowuję poddasze do użytku mieszkalnego. Poprzednio był to nieocieplony strych.
Dom ma drewniany strop ocieplony wełną. Strop był więc traktowany jako przegroda zewnętrzna.
Na parterze pomiędzy płytami GK, a termoizolacją znajduje się folia paroizolacyjna.
Szukałem w internecie ale znalazłem tylko taki artykuł: http://www.e-dach.pl/a/scianka-kolankowa-2374.html
Nie opisuje on jednak mojego przypadku. Zamieszczam więc rysunek.

Mam pytanie czy na zamieszczonym rysunku prawidłowo zaplanowałem położenie folii paroizolacyjnej?
Mam wątpliwości co do ścianki kolankowej. Czy proponowane przeze mnie rozwiązanie nie spodowuje zawilgocenia termoizolacji w ściance kolankowej?
Z góry dziękuję za pomoc.

341692

nk
30-12-2015, 09:02
Nie potrafię pomóc w szczegółach paroizolacji, bo jak dla mnie ogólnie jest ok. Ale skoro poddasze jest odizolowane termicznie (jaka grubość izolacji?) od parteru, to potrzeba tam jakiegoś źródła ciepła i wentylacji. Myślałeś o tym?

ggrafiki
30-12-2015, 10:12
Dzięki.

Izolacja poddasza:

- Izolacja na skosach:15 cm lambda 0,039 + 10 cm lambda 0,035
- Izolacja na ściance kolankowej: wypełnienie skosów lambda 0,039 + 10 cm lambda 0,035 (od strony regipsu)
- Izolacja w szczcie: wypełnienie szczytu lambda 0,039 + 10 cm lambda 0,035 (od strony sufitu)

Ściankę kolankową oraz szczyt wypełniam nie pozostawiając pustek. Ponieważ w przekroju jest to trójkąt to w najwyższym punkcie w szczycie jest 80 cm wełny. Podobnie w ściance kolankowej.

Izolacja stropu wygląda następująco: 32 cm lambda 0,039 + 5 cm lambda 0,035 od strony stropu na parterze (nad regipsem).

Jeśli chodzi o wentylację to rozporwadziłem rekuperację.
Ogrzewanie mam poprowadzone (grzejniki + miedź).

nk
30-12-2015, 10:17
Izolacja stropu wygląda następująco: 32 cm lambda 0,039 + 5 cm lambda 0,035 od strony stropu na parterze (nad regipsem).

O to mi chodziło. Sporo tej izolacji, więc praktycznie at kondygnacji jest odcięta od ogrzewania "z dołu". Dlatego, ogrzewanie, które doprowadziłeś jest konieczne.
Zobaczymy co inni napiszą o paroizolacji.

mariober
30-12-2015, 10:37
jeżeli zrobisz tak jak na rysunku to jest ok .