PDA

Zobacz pełną wersję : Czy ta wentylacja jest prawidłowa?



life
30-12-2015, 11:03
Mam problem z wilgocią w domu. PIerwsze podejrzenie padło na zbyt szczelne okna. Wezwałem dziś firmę od motażu nawiewników i stwierdzili, że mam pomieszaną wentylację. Rysunek podglądowy:

http://i.imgur.com/HRnWMk1.png


W piwnicy kocioł na groszek z nadmuchem, piwnica to dwa pomieszczenia 6x4 każde z kratką 14x14 oraz korytarz. W kuchni mam jedną kratkę i od dołu 14x14 a od góry wlot z okapu. Wszystko to podłączone do jednego przewodu kominowego 40x20. Przewód wentylacyjny zaczyna się co prawda od kotłowni ale nie ma w niej dziury. Magicy od okien proponowali zatkanie szmatami przewodu wentylacyjnego na wysokości kuchni "by Panu nie zassało powietrza z kotłowni". Pomyślałem że zadzwonie do kominiarza zanim cokolwiek zamontują ale kominiarz będzie dopiero po nowym roku ale on robił mi odbiór więc chyba powinno być ok. Kominiarz przez telefon powiedział, że skoro w kotłowni nie ma kratki to nie zassa nic i jedyne co można poprawić to wlot z okapu by był wyprofilowany w górę by nie pchało powietrza w dół. Co o tym myślicie?

klaudiusz_x
30-12-2015, 17:55
Ile masz w sumie kanałów wentylacyjnych?
Jeśli nie wiesz, daj fotkę komina.

life
30-12-2015, 20:18
jeden.

klaudiusz_x
31-12-2015, 12:48
No to nie masz zbyt ciekawie.
W łazienkach nie masz kratek wentylacyjnych?

life
31-12-2015, 14:58
Dziura na zewnatrz tzw. zetka i wentylator 100 wyciągowy na stałe ze światłem. Łazienka 5x1,5x2,5.

klaudiusz_x
31-12-2015, 15:32
Jeśli masz już zamontowane nawiewniki, to zmień wentylator w łazienkach na taki z higrostatem.
Powinno pomóc.
Dziwie się, że masz odbiór kotłowni na paliwo stałe bez kratki wentylacyjnej.
Co do kuchni, to nie mam pojęcia jak to rozwiązać.
Powinieneś pociągnąć dodatkowy kanał nad dach do kuchni i wykuć kratkę w kotłowni.