PDA

Zobacz pełną wersję : Użycie starej wełny



Hubuś
30-12-2015, 21:10
Witam. Przez wyszukiwarkę nie znalazłem odpowiedzi - jeśli takowa była to proszę o przepięcie.
Jestem w trakcie remontu starego domu - m.in. podniesienie poddasza. Chcę ponownie wykorzystać wełnę mineralną, którą było ono dotychczas ocieplone (ok. 12 lat temu - nie wiem jakie parametry). Nie wystarczy jej na całość połaci więc planuję dokupienie czegoś o wysokich parametrach.
Pytanie brzmi czy starą wełnę ułożyć między nowymi krokwiami (18 cm) docieplając połać dachową nad nieogrzewanym strychem, czy może lepiej w ruszcie g-k nad podwieszanym sufitem, a wówczas nową wełnę między krokwie "strychowe".
Wydaje mi się, że 2 rozwiązanie jest lepsze ponieważ przy lepszych parametrach nowej wełny osiągnie się większy zysk(mniejsze przenikanie ciepła) na pierwszej - zewnętrznej przegrodzie.
Będę wdzięczny za wszelkie uwagi, podpowiedzi, porady, sugestie.

zeusrulez
31-12-2015, 07:21
Ta lepsza masz ulozyc pod jetki lub pod krokwie.

Pozdrawiam

Hubuś
05-01-2016, 08:52
Dziękuję za odpowiedź. A może jeszcze jakieś uzasadnienie?

zeusrulez
06-01-2016, 11:17
Krokwie to mostki cieplne, dlatego lepiej zainwestować w lepszą wełnę, która przykryje te mostki.

Pozdrawiam

Hubuś
12-01-2016, 07:17
Czyli np. stara wełna między krokwie, na to w poprzek warstwa nowej wełny i np. płyty g-k, a na strop pomieszczeń ogrzewanych tylko nowa wełna?