PDA

Zobacz pełną wersję : Zlew podwieszany a blat



Juniorka
30-12-2015, 22:17
Jeśli macie zlew podwieszany, to napiszcie jaki macie blat. Jestem zdecydowana na blat podwieszany ale nie wiem, który blat będzie najlepszy. Na pewno odpada corian. Jak możecie przy okazji napisać ile zapłaciliście za całość (w tym ile metrów blatu), to będę wdzięczna. Może być na priv.

dzabij
31-12-2015, 10:31
Dlaczego nie corian ? Odrzucasz tylko tą markę czy wszystkie tzw. solidsurface ?

Na logikę, na pewno nie nadają się do tego celu blaty drewnopochodne, bo ciężko będzie uzyskać szczelność w wycięciu na zlew i blat po prostu spuchnie od wilgoci.
Lite / klejone drewno nadaje się trochę bardziej ale na dłuższa metę też może pojawić się problem z wypaczaniem.

Moim zdaniem najlepsze do tego celu są blaty kamienne (w tym różne spieki kwarcowe) i kompozytowe (solid surface). Niestety ze względu na nie łatwą obróbkę przegrywają cenowo z wyżej wymienionym; w zamian są w zasadzie niezniszczalne.

Juniorka
31-12-2015, 10:55
Coriana odrzucam bo zbyt łatwo się rysuje. Moje dwie koleżanki mają (oryginalnego, nie podróbkę) i z perspektywy czasu żałują wyboru. Cena nie adekwatna do jakości i ja się zraziłam. Drewna nie chcę, bo ciągle będę się bała, że go czymś uszkodzę, jak nie ja, to mąż, czy dzieci. Chcę blat tzw. bezproblemowy, więc co mi zostaje - granit i kwarc?
Orientujesz się, który jest lepszy? Który tańszy? ;)

Elfir
31-12-2015, 20:09
ja mam zlew podwieszany pod blatem z granitu.

surgi22
01-01-2016, 07:53
Brawo Ty. Mam i ja , brawo ja ?:rolleyes:

Juniorka
03-01-2016, 17:05
Dzięki za odpowiedzi.

Dostałam namiar do firmy, która robi różne blaty kamienne i nie tylko. Rozmawiałam z panem, który rozumie czego klient potrzebuje ;) i do tego co ja chcę mieć (blat podwieszany i bezproblemowe utrzymanie), to najlepszy będzie blat granitowy albo ze spieków kwarcowych. Decyzję co wybrać, to podejmę jak pojadę na żywo zobaczyć te materiały i kolory. W każdym razie problem chyba już rozwiązany :)