PDA

Zobacz pełną wersję : Prośba o sprawdzenie poprawności rozmieszczenia anemostatów



manix76
30-12-2015, 23:11
Witam
Instalator planuje umieścić anemostaty od rekuperacji w miejscach zaznaczonych na czerwono i niebiesko ,gdzie czerwone to wywiew a niebieskie nawiew. Czy zgodnie ze sztuką jest umieszczanie w jednym pomieszczeniu wywiewu jak i nawiewu....?

kerado28
03-01-2016, 18:48
Witam
Instalator planuje umieścić anemostaty od rekuperacji w miejscach zaznaczonych na czerwono i niebiesko ,gdzie czerwone to wywiew a niebieskie nawiew. Czy zgodnie ze sztuką jest umieszczanie w jednym pomieszczeniu wywiewu jak i nawiewu....?

źle, a nawet bardzo źle.

slawek8112
03-01-2016, 20:44
a to czemu źle jeśli można wiedzie, bo mam ten sam projekt domu i też planuje WM?

kerado28
03-01-2016, 21:06
a to czemu źle jeśli można wiedzie, bo mam ten sam projekt domu i też planuje WM?

Generalnie chodzi o to, aby strumienie powietrza się równoważyły.
W takim układzie szans na to nie ma !!

Biorąc pod uwagę jak zaprojektował Tobie "fachowiec" instalację wentylacji mechanicznej - nie zna się na tym !!

slawek8112
03-01-2016, 22:14
i to projektował Pan z wieloletnim doświadczeniem w branży:bash::.To jak mam rozmieścić te kanały bo otwory w stropie już mam .A jaki reku wybrać do powierzchni mojego domu ?czy tesla green 300 bedzie odpowiedni?jakie kanały są dobre dodam że mam dziecko alergika między innymi na kurz!?

kerado28
04-01-2016, 06:55
i to projektował Pan z wieloletnim doświadczeniem w branży:bash::.To jak mam rozmieścić te kanały bo otwory w stropie już mam .A jaki reku wybrać do powierzchni mojego domu ?czy tesla green 300 bedzie odpowiedni?jakie kanały są dobre dodam że mam dziecko alergika między innymi na kurz!?

Rekuperator jest ok.
Umieść pod oknami TYLKO nawiewy (pomieszczenia czyste).
W salonie TYLKO nawiewy.
Holl i przedpokój wywal.
Powietrze przecież migruje i tam także dotrze !

slawek8112
04-01-2016, 12:48
ok dzięki za podpowiedz
Pozdawiam