PDA

Zobacz pełną wersję : Potrzebuję pilnie pomocy... C.O weglowe



paulina886
31-12-2015, 08:46
Witam wszystkich... jestem tu poniewaz mam problemy z ogrzewaniem mieszkania. Dostałam mieszkanie o wielkosci 40 m kw, w piwnicy mam piec weglowy 9kw. Jest problem.. nie bylo na tym mieszkaniu grzejnikow, zakupilismy wedlug Leroy Merlin kaloryfery z tzw zapasem o 1-2 metry wieksze wedlug przeliczenia na wielkosc pomieszczen.. Kaloryfery grzeja mi do polowy... Poprzez administracje wezwalismy kominiarza zeby przeczyscil nam kominy, kominiarz stwierdzil ze ustawiona temp na piecu 65/70 st jest za duza ze mamy przestawic temp na 60 stopni. od tamtego czasu zaczol mi sie kociol smolic w miejscu gdzie wrzucam wegiel. chcialabym sie dowiedziec co jest przyczyna grzania kaloryfera do polowy oraz tej smoly na kotle.. ( wspominajac z poprzedniego mieszkania, mielismy podobna syt z piecem osmolonym, inny kominiarz stwierdzil ze 55/60 st to za niska temp.) powiecie mi o co chodzi bo z mezem zglupielismy.

ps chce dodac ze palimy tylko weglem orzech II, nie zadnym drzewem czy tez smieciorami.

przemo1
31-12-2015, 09:18
Nie znamy Waszej instalacji w szczegółach (otwarta/zamknięta; z obiegiem wymuszonym/grawitacyjna; izolacja rur, zawór trójdrożny jest/brak; rodzaj kotła itp itd) ale temperaturę na kotle ustawcie sobie tak, żeby mieć pożądany komfort cieplny w mieszkaniu - nie pytajcie o to kominiarza. Dla żywotności kotła istotna jest temperatura powrotu (nie za niska), smolenie w palenisku wynika raczej z jakości opału (węgiel orzech to tylko wielkość brył - w zależności od pochodzenia może mieć różne parametry (kaloryczność, zawartość popiołów itd). Spróbujcie spalić trochę węgla z innego źródła. To, że grzejniki grzeją do połowy to też nie wynika z ustawienia temperatury - potrzebujecie po prostu hydraulika albo bardziej doświadczonego palacza (odpowietrzenie instalacji, uzupełnienie wody zmiana obrotów pompy obiegowej -jeśli jest, i ogólna kontrola stanu instalacji.

paulina886
31-12-2015, 09:24
indstalacja jest miedziana,jest grawitacja nie ma pompy. wlasnie jak ustawic ta powrotna temperature i gdzie sie to ustawia. niestety nie mamy doswiadczenia w paleniu. czy jest tu jakas mozliwosc wstawienia zdjec to pokarze wam jak wyglada kociol i ewentualnie instalacja ktora jest ciagnieta z niego. to jest instalacja tylko na naszym mieszkaniu. wiec z ost kaloryfera wraca spowrotem.

paulina886
31-12-2015, 09:50
przegladalam w necie jak ten zawor wyglada to tak ze zaworu nie ma, to jest ten kociol. Zasilany jest woda z weza.
http://www.ceneo.pl/2225177?se=9jCyx9WaaYl_ncGFw3-Fzh7H0C1TBDZh&gclid=CL6X15PphcoCFWIMcwodJPQBxA

paulina886
31-12-2015, 09:52
http://www.sanitermo.pl/kociol-weglowy-pereko-ksw-9-kw-id-507.html

przemo1
31-12-2015, 10:40
Jeśli nie ma zaworu 3-drożnego, to temp powrotu nie ustawisz - jest zależna od temp zasilania oraz odbioru temp przez instalację (zapotrzebowanie budynku na ciepło). W wolnej chwili poczytajcie o ekonomicznym paleniu (np wątek kolegi LastRico). Natomiast teraz skupcie się na uruchomieniu grzejników - trzeba sprawdzić poziom wody w instalacji oraz w razie potrzeby odpowietrzyć.
Jeśli nie macie, to pomyślcie o dołożeniu do tego kotła miarkownika ciągu (taka prosta ale skuteczna "automatyzacja").

marcus312
31-12-2015, 11:15
Kaloryfery grzeja mi do polowy...
Jak do połowy w poziomie czy pionie ? jezeli w poziomie to normalne ze góra jest goracy dołem zimniejszy bo przeciez oddaje ciepło ,jak w pionie to moze byc zapowietrzony .

kominiarz stwierdzil ze ustawiona temp na piecu 65/70 st jest za duza ze mamy przestawic temp na 60 stopni. od tamtego czasu zaczol mi sie kociol smolic w miejscu gdzie wrzucam wegiel.
To jezeli było przy 65* , 75* dobrze to wrócic do tych ustawien
Kocioł jest typowo gornego spalania tak nawet pisze w instrukcji z linku czyli rozpalamy go od góry .Wegiel to pewnie typ 34,2 koksujaco gazujacy biorac pod uwage lokalizajce zamieszkania ma duzo energii i smoły z tony około 4 wiadra smoły stad jej obecnosc w kotle :rolleyes: