PDA

Zobacz pełną wersję : Żużel czy Koks? - zdjęcia i prośba



krzystek
31-12-2015, 19:19
Hej,

Nie mogę dokładnie rozszyfrować co u mnie się pojawia, czy żuzel czy koks. Forma niespalonego węgla ma postać kruchych czarnych węgli (zdjęcie poniżej.
1. Co to dokładnie jest?
2. Czy powinienem zwiększyć czy zmniejszyć ilość powietrza?
3. Sterować ilością powietrza lepiej jest poprzez sterownik czy klapę wentylatora?

Będę wdzięczny za info
341777 341778 341779

kaszpir007
31-12-2015, 22:06
To wygląda na koks albo nie spalony węgiel ...

Spróbuj zwiększyć siłę nadmuchu i to sporo ...

Jak dalej takie coś będzie to będzie to koks , a z koksem jest kicha , bo tego typu spieków nie da się zlikwidować , bo takie właściwości ma opał (wysoka wartość Rogi) , wtedy można kombinować z krótkimi czasami podawania i długimi przerwami (np. 2s i 22przerwa albo jeszcze dłuższymi , ale cudów tak nie ma co oczekiwać ..)

Ale najpierw zwiększ i to mocno nadmuch i sprawdź ...

boluslolusj23
01-01-2016, 11:32
Hej,

Nie mogę dokładnie rozszyfrować co u mnie się pojawia, czy żuzel czy koks. Forma niespalonego węgla ma postać kruchych czarnych węgli (zdjęcie poniżej.
1. Co to dokładnie jest?
2. Czy powinienem zwiększyć czy zmniejszyć ilość powietrza?
3. Sterować ilością powietrza lepiej jest poprzez sterownik czy klapę wentylatora?

Będę wdzięczny za info
341777 341778 341779

Witaj w Nowym Roku

Fotka 1. Ewidentnie niespalony kawałek węgla bitumicznego.
Fotka 2 i 3 wskazuje, że to, co nazywasz węglem (do zasypania) w znacznej części zawiera łupki (skala płona lekko przerośnięta węglem), czyli mieszanina węgli z łupkami ilastymi (są czarne, to trudno odróżnić w paliwie).

Spróbuj tego, co ci Kaszpir radził. Przynajmniej trochę powinno pomóc, ale może zajść taka sytuacja, że przy silnym nadmuchu natopisz również tych żużlowych - z tego, co teraz udaje cząstki węgla w paliwie.

p.s. zdalna analiza na podstawie fotek. wyłącznie. Pewnie wielkich przekłamań barwnych nie ma.

krzystek
03-01-2016, 20:11
na większym nadmuchu jest trochę lepiej; w sensie teraz przesłona wentylatora ustawiona jest na 50% a wentylator w sterowniku na 35% i tych "koksów" jest jakby mniej... jeśli zwiększę jeszcze nadmuch czy ciepło nie ucieknie mi zbytnio kominem?

timon120777
03-01-2016, 23:22
jak spaliny nie mają 200stC to raczej nie ma obaw o stratę dużą
zawsze możesz zamiast podnosić nadmuchu wydłużać przerwe podawania aby wyeliminować niedopał