PDA

Zobacz pełną wersję : Włoczniki schodowe dotykowe pomocy



piotrm169
01-01-2016, 21:34
Witam .Jeśli mozna mam pytanie odnosnie problemu z włacznikami schodowymi dotykowymi.Chciałem wymienic właqczniki klawiszowe na dotykowe i mam problem..Po zdjeciu starych właczników w puszkach były po trzy przewody .W 1 puszce przewód fazowy i 2 przewody komunikacyjne z 2 puszką i w 2 puszcze ten trzeci przewód do żarówki.Podłączyłem zgodnie z schematem tzn.przewody z pierwszej puszki podłaczyłem w ten sposób fazowy połaczyłem z jednym z komunikacyjnych aby miec w drugiej puszce tez faze i podłaczyłem pod zacisk L /IN w 1 i w 2 właczniku .Następnie drugi komunikacyjny podłączyłem do zacisku Com w jednym i drugim włączniku .Następnie przewód w drugiej puszcze co idzie do żarówki podłączyłem do zacisku L1/Load.Następnie chciałem je skomunikować tzn.ten włącznik z przewodem na żarówkę przytrzymałem przycisk przez 5sek.oczywiście zapaliła się żarówka i włącznik zrobił "bip",następnie chciałem to samo powtórzyć na drugim właczniku ,tutaj po 5sek.nie było "bip" tylko mrugał przycisk..Okazuje się ,że ten pierwszy co zrobił"bip" włącza i wyłącza światło a ten 2 tylko zmienia kolor jak dotykam .Co jest nie tak ?czy któryś uszkodzony ?po zamianie włączników puszkami taka sama sytuacja. jesli można proszę o niezwłoczną odpowiedz.pozdrawiam.może coś mam jeszcze wyjasnić?

tomekgawronn
02-01-2016, 23:51
Witaj.
Ciężko odpowiedzieć na Twoje pytanie nie znając ani producenta ani typu Twoich wyłączników!?

beton44
03-01-2016, 07:06
Może napisz jeszcze raz o co ci chodzi - tym razem po polsku ???

elpapiotr
03-01-2016, 09:24
Elektroda nie wystarczy, trzeba dalej szukać potwierdzenia ?