PDA

Zobacz pełną wersję : Klimatyzacja do domu 4 lata po zakończeniu budowy



yarck
02-01-2016, 18:40
Święta, Nowy Rok to czas spotkań i zabawy ale też doskonała okazja żeby wykorzystać wolny czas i zastanowić się nad tym jak poradzić sobie w czasie upałów. Tym bardziej, że lepiej już chyba nie będzie i upały w lecie to nie wybryk natury, ale raczej norma.
W obecnej chwili można napotkać na liczne obniżki cen klimatyzatorów i upustów przy ich montażu. Montażyści mają wolne terminy i nie marudzą, gdy mówię, że montaż jest skomplikowany ponieważ dom mam już wybudowany i użytkowany od 4 lat, a żadnych remontów żona nie przewiduje ;)

Co zatem wybrać?
Ma być tanio, ale dobrze. Z czystym montażem, ale funkcjonalnym rozkładem klimatyzatorów.

Wydaje mi się, że powinny mi wystarczyć 2 klimatyzatory w dwóch sypialniach na poddaszu w systemie multisplit. Nie wiem czy nie trzeba jednak schłodzić powietrza z klatki schodowej i parteru. Wtedy doszedłby trzeci klimatyzator. Parter właściwie mógłbym pominąć, bo tam temperatura nigdy nie przekracza 27 stopni, ale może akurat tam trzeba wsadzić klimatyzator zamiast w korytarzu?

Na poddaszu mógłbym instalację przeprowadzić przez strych, a jednostkę zewnętrzną ustawić na balkonie, zaś na parterze musiałbym dać klimatyzator z drugą jednostką zewnętrzną. Co zrobić, nie wiem. Ma ktoś doświadczenie z użytkowaniem klimatyzacji multisplit tylko w sypialniach? Może to wystarczy?

Druga sprawa to producenci. Montażyści, do których dzwoniłem raczej polecają mi Samsungi w opcji Premium, że niby najlepszy stosunek jakości do ceny. Energooszczędne, nowoczesne rozwiązania i przede wszystkim ciche w trybie nocnym mają od 16 do 19dB.
Chciałbym się zamknąć w 10tys. dla 2 końcówek i 12tys. dla 3 końcówek, a do tego montaż przeprowadzić w miarę czysto.

Po edycji ...
Brak odpowiedzi, może podałem zbyt mało danych ...
Parter oraz klatka schodowa są otwarte. Powierzchnia otwartej przestrzeni parteru ma około 40m2, wysokość pomieszczeń na dole 2,75m, u góry 2,55m..
Na poddaszu znajdują się 3 pokoje i łazienka, w tym 1 sypialnia 11m2, a 2-ga 22m2. Rozkład pomieszczeń na szkicach w załącznikach.

Michał St
04-02-2016, 12:08
Witam
Zaczne od tego aby wystrzegać się klimatyzatorów Samsung. Oczywiście jeśli planuje Pan utzrzymywać znajomość z instalatorem w celach towarzyskich kilka razy w roku to Samsung może być :) Awaryjność tych klimatyzatorów w ostatnim czasie spowodowała , że producent zaczął zwracać koszty dojazdu do klienta instalatorom w przypadku awarii . Są różne marki na rynku w zależności od zasobności portfela.
Co do wyboru systemu Multisplit wystarczy Panu do dwóch sypialni jednostka o łącznej mocy 4 kW , natomiast jeśli chodzi o parter powinno się zainstalować jednostkę o mocy 4 kW lecz najczęstrzą zbiżoną mocą są klimatyzatory 3,5 kW. Myślę , że cena urządzeń z monatażem nie powinna przekroczyć 10 tysięcy netto.
Polecam klimatyzatory Mitsubishi Electric ( Górna półka cenowa i jakościowa) oraz Hisense ( Dolna półka cenowa ale jakość znacznie wyższa od ceny)

Pozdrawiam

yarck
06-02-2016, 08:30
Cóż ... Rada nieco spóźniona ;)

Zdecydowałem się na klimę Samsunga, umowa już podpisana.

zofia35
09-03-2016, 15:40
Również polecam klimatyzatory Mitsubishi Electric - są najlepsze! Mam w domu zamontowany multi split od 3 lat i jestem bardzo zadowolona. O samsungach słyszałam wiele złego, podobno szybko się psują. Montowała u mnie http://www.klima-premium.pl/ szybko, sprawnie i przede wszystkim czysto.