PDA

Zobacz pełną wersję : Instalacja na CWU + CO /grzejniki i podłogówka - prośba o uwagi



KK198
03-01-2016, 12:31
Cześć mam taką oto instalację. Piec na pellet, na dole w domu podłogówka, na górze kaloryfery + podłogówka w łazience i garderobie. Coś mi Pan, który robi nie potrafi wyjaśnić pewnych rzeczy, a ja jestem kompletnym laikiem. Z tego co wiem to na piecu musi być jak najwyższa temperatura, na podłogówce po kilku godzinach grzania miałem podłogę ponad 40 stopni, a powinna być maks 29. No ale nic dziwnego jak temperatura szła 50-70 stopni. Na początku Pan mówił, że będzie coś co zróżnicuje temperaturę na podłogówkę i kaloryfery, ale jak go zapytałem przy odpalenie, to powiedział, że piec sam reguluje. Dodatkowo, Pan na rozdzielni poprzykręcał ilość wody wpływającej do podłogówki, ale efekt jest taki, że na początku instalacji mamy temperaturępodłogi wysoką a na końcu lodowatą. Z tego co wyczytałem brakuje na pewno zaworu 4d albo 3d, czy możecie mi podpowiedzieć co mój mistrz od instalacji powinien z tym zrobić? Jak trzeba jeszcze jakieś zdjęcia dodać, dajcie znać. Z góry dziękuję :)

341913341914341915

teres
03-01-2016, 14:39
Dołożyć zawór termostatyczny np. z Esbe VTA372 z zakresem 35-60 st. C + pompa obiegowa do podłogówki.