PDA

Zobacz pełną wersję : Docieplenie poddasza przy pełnym deskowaniu



FAFAL
03-01-2016, 15:10
Witam. Problem już kiedyś poruszałem na forum ale nie dostałem konkretnych podpowiedzi tylko wskazówki które mało znaczyły Wiec zwracam się jeszcze raz do fachowców od docieplenia dachów.
Dach ma pełne deskowanie krokwie mają 10x10 szczelina przy ścianie kolankowej miedzy krokwiami szczelnie jest zamurowana. Ściany szczytowe są przyklejone do budynków obok. Grubośc ścianki kolankowej 45cm. Dach jest dwuspadowy lecz te spady są bardzo niewielkie. Na poddaszu planuję w przyszłości zrobić pokój.
Pozdrawiam i proszę o rady które pomogą zrealizować mój projekt pokoju na poddaszu.

zeusrulez
03-01-2016, 22:02
Wiesz, na Twoim miejscu zadalbym to pytanie w dziale dachy.
Tam prawdopodobnie podpowiedza Ci jak poprawnie wentylowac taki dach.
Chyba niskie to, co ?
Jaka masz tam wysokosc do dolu belki/krokwi ?

Pozdrawiam

FAFAL
04-01-2016, 22:01
od stropu do krokwi w szczycie mam 2,30 a w najniższym punkcie (ściana kolankowa ) 1,40

zeusrulez
06-01-2016, 12:20
Pomyślałbym o izolacji nakrokwiowej.

Pozdrawiam

FAFAL
06-01-2016, 22:35
Masz na myśli coś na dach np. styropapa lub cos podobnego?? Dach od zewnątrz też bede robił pape termozgrzewalną juz mam zostały tylko obróbki blacharskie i remont kominów.

Wojtek_Wisznia Mała
06-01-2016, 23:27
Masz bardzo niskie pomieszczenie. Jak jeszcze je obniżysz ociepleniem to nie będzie się to nadawało do użytkowania jako pokój (w mojej opinii już jest za mało żeby to miało sens).

Nie oczekuj również na forum, że ktoś zrobi Ci za darmo projekt adaptacji poddasza. Przeczytaj swój post. Ty w nim nawet nie zadałeś pytania! Określiłeś tylko zamierzenie inwestycyjne. Tak to możesz sprawę przedstawić wynajętemu architektowi. I szczerze mówiąc jest to dla Ciebie najlepsze rozwiązanie.

zeusrulez
07-01-2016, 17:47
Bardziej w plyty poliuretanowe.
Tez zgadzam sie z przedmowca, ze masz tam za nisko aby kombinowac z welna. Dlatego zaproponowalem to co powyzej.

Pozdrawiam