PDA

Zobacz pełną wersję : Ocieplenie niedostępnych miejsc.



marcinbbb
03-01-2016, 18:18
Panowie mrozy nas dopadły i wyszły wszelkie ubytki w izolacji.
Remont wykonywał jeden pracownik podczas naszej nieobecności z większości prac byłem zadowolony ale... no właśnie zamiast w skosy wpakować wełnę mineralną w ilości 25 cm wolał włożyć powietrze i tym sposobem w salonie na wysokości 3,5m w szczycie mam cegłę, 25 cm pustki powietrznej i przykryte aby nie było widać karton gipsem.
Ściana w tym miejscu przy -13oC na dworze od środka ma aż 12oC tym samym stojąc pod ścianą wieje po plecach.
Pytanie czym najlepiej to ocieplić aby nie rozwalać 4m x 0,8m wnęki?

Myślałem o wdmuchiwaniu kulek styropianowych ale może się okazać że polecą pod dach, teraz myślę aby porobić kilkanaście dziurek w KG i przez nie wstrzykiwać piankę montażową/termoizolacyjną?
Wiem że najlepiej i najłatwiej było by wyciąć KG i ocieplić 25 cm wełną mineralną ale chciałbym to zrobić po taniości bo już raz za to ocieplenie zapłaciłem, chopka roztropka który to robił nie mam zamiaru brać bo wylądował na odwyku.
Poradźcie coś!

marcinbbb
05-01-2016, 10:00
Dla potomnych - kupiłem 24 szt. pianki termoizolacyjnej wysokoprężnej. Wywierci się kilka otworów wiertłem 10 i po koleii będzie się wstrzykiwało piankę z dłuższymi odstępami czasu aby zdążyła napęcznieć.

Jastrząb
05-01-2016, 10:24
Dla potomnych - kupiłem 24 szt. pianki termoizolacyjnej wysokoprężnej. Wywierci się kilka otworów wiertłem 10 i po koleii będzie się wstrzykiwało piankę z dłuższymi odstępami czasu aby zdążyła napęcznieć.Wez pod uwage, ze taka pianka potrzebuje wilgoci. Inaczej nie urosnie tak jak trzeba. Nie zrobisz z takiej pianki jednej grubej25cm warstwy. W srodka ta warstwa nie urosnie.
ZRob probe. Walniej cala pianke na raz do pustego kartonu o takie wysokosci, Na raz, w wjednej warstwie. Potem to rozkroj i zobacz co masz w srodku......

turalyon
05-01-2016, 12:45
Pomysł z pianka bez sensu. Nie widze problemu żeby taki nieduzy kawałek sciany zdemontować. Co to jest 0,8x4m

jnow1
05-01-2016, 14:41
Pomysł z pianka bez sensu. Nie widze problemu żeby taki nieduzy kawałek sciany zdemontować. Co to jest 0,8x4m
też tak uważam

marcinbbb
08-01-2016, 16:48
Panowie z całym szacunkiem w chałupie jest wilgotność około 43% na dworze jest temperatura dodatnia w tym momencie google twierdzi że wilgotność w moim mieście wynosi 79%. Więc nie ten teges że pianka nie urośnie skoro widzę że urosła odpowiednio. Z jednego opakowania 880 ml. śmiem twierdzić że około 35-50l.
Może faktycznie dla Was wycięcie 2 odcinków po 4x0,8m to niewiele. Więc wystarczy przeliczyć że to około 7,5m2, który sam w pojedynkę mam układać na wysokości 3,5m. Pomysł rewelacyjny więc wezmę 2 fachowcó który to zrobią za mnie ile to wyniesie 800 robocizna + 500 materiał a ja wydałem do tej pory 300 PLN. A pirometrem widzę że izolacja dała bardzo dużo skoro ściana miała 9-12oC a ma teraz 20oC.