PDA

Zobacz pełną wersję : rozeslij gdzie mozesz; szukana krew A Rh minus



Enya
06-09-2004, 20:02
Drodzy forumowicze! Dzisiaj otrzymałam mailem taki oto apel od znajomego:rozeslij gdzie mozesz; szukana krew A Rh minus, na bialaczke dziecko gasnie, nr tel; 0602669076
Niestety nie wiem, od kogo pochodzi ten dramatyczny apel, ale sama jako matka dwojga dzieci, jestem bardzo wrażliwa na takie sprawy. Pomyślałam sobie, że na forum, gdzie codziennie zagląda tyle osób, może znajdzie się ktoś, kto odpowie na ten apel.
Pozdrawiam

Sonika
07-09-2004, 20:27
Wydaje mi się, że to może być jakieś "naciąganie". Było coś o takich sms-ach w telewizji.
Nie przesyłaj dalej tej wiadomości. Uważam, że to jest przekręt.
Krew grupy A Rh- nie jest aż tak "niepopularna".

Enya
08-09-2004, 07:09
Ja też zawsze zastanawiam się czy taki apel jest wiarygodny czy też jest to kolejny niesmaczny żart jakiegoś niezrównoważonego człowieka. Z tą krwią, to nie jest znowu tak optymistycznie, bo nie każdy człowiek, nawet z tą samą grupą może być idealnym dawcą szpiku. Stąd poszukiwania są często bardzo żmudne i długie, a wiadomo że w takiej sytuacji liczy się czas. Mnie osobiście zawsze porusza taka prośba zrozpaczonych rodziców, któzy chwytają się każdej możliwości, by ratować własne dziecko.
Podany został numer telefonu, może ktoś jednak uzna, że warto to sprawdzić, to przecież chyba nie aż tak wiele.

slaw
08-09-2004, 21:24
Jeżeli ktoś faktycznie potrzebuje krwi to zawsze podaje gdzie i w jakich godzinach można się zgłosić oraz nazwisko osoby dla której ma być krew. Nie ma potrzeby, żeby dzwonić do kogokolwiek - bo niby o czym trzeba tu rozmawiać ?

Ogłoszenia z numerem telefonu komórkowego to oszustwa. Były bardzo popularne pół roku temu, potem ucichły. Widocznie komórki doładowane wtedy znów się wyczerpały :)

Tu można poczytać więcej: http://tinyurl.com/6jfee oraz http://tinyurl.com/544my

misza24
08-09-2004, 22:35
hmm ciezka sprawa jedyne co mi do glowy przychodzi to wyslanie sms-a nas to niewiele bedzie kosztowac, nikt nas nie naciągnie a bedzie mozliwosc łatwego kontaktu z ewentualnym dawcą.

Sonika
09-09-2004, 07:05
Dokładnie tak jak pisze slaw. To jest kolejne nabijanie ludzi w butelkę!!!

Enya
10-09-2004, 17:47
Słuchajcie, właśnie oglądam wiadomosci na Polsacie. rozmawiają na ten temat. Faktycznie to oszustwo!!! Wierzyć mi się nie chce, że ktoś mógł być tak podły. Podobno te sms i maile chodziły w całej Polsce, tysiące ludzi przejęło się tą sprawą, teraz zajmie się tym prokuratura. I mam nadzieję, że znajdzie tego żałosnego człowieka, któremu przychodzą do głowy takie niesmaczne żarty.