PDA

Zobacz pełną wersję : Woda z wentylacji?



mareczek87
03-01-2016, 22:37
Witam
Mam pytanko. Zauważyłem, że na kratkach wentylacyjnych podczas tych mrozów (we Wrocławiu koło -15) pojawia mi się woda. Normalne to jest?
342011
342012
342013

e_gregor
04-01-2016, 07:27
Raczej nie jest to normalne aczkolwiek rzadko wentylacja grawitacyjna działa jak trzeba. Obstawiam, że to kratka wywiewna która jednak nawiewa zimne powietrze z zewnątrz. Kratka jest zimna więc skrapla się na niej wilgoć z powietrza w domu/mieszkaniu. Być może rozszczelnienie okien poprawiłoby sytuację - oknami zacznie napływać świeże powietrze a kratką zacznie wylatywać zużyte. Aczkolwiek przy wyziębionym kominie wentylacyjnym może nie chcieć to zadziałać.

mareczek87
04-01-2016, 09:08
No tak z kratki leci na maksa zimne powietrze, ale od zawsze tak jest. Dlatego kupiłem kratki z możliwością zatkania.

mistalova
04-01-2016, 11:09
Masz kocioł z otwartą komorą spalania? jeśli tak, to NIE WOLNO zasłaniać kratek wentylacyjnych!!!.
A leci z nich zimne powietrze z dworu, bo zapewne brak nawiewu świeżego powietrza.
Nawiewników w oknach pewnie nie masz? Jeśli nie, to pozostaje wyciąć górne uszczelki w oknach.
Niestety, ale w domach /mieszkaniach bez wentylacji mechanicznej MA PIZGAC ZIMNEM - albo z nawiewników, albo z wyciętych uszczelek w oknach, albo z kratek wentylacyjnych.

mareczek87
04-01-2016, 15:36
Piec mam z zamkniętą komorą spalania i wywietrzniki mam. Ale zamknąłem je na zimę :)

mistalova
04-01-2016, 18:49
No to dopóki nie otworzysz nawiewnikow, doputy będziesz miał wodę na kratkach. Niestety, ale zimą przy wentylacji grawitacyjnej musi skądś pizgac zimnem :/

Ps o jakich wywietrznikach piszesz? To cos w oknach to nawiewnik, nie wywietrznik.