PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z ogrzaniem domu



mif
04-01-2016, 18:25
Witam
Czytam forum od dłuższego czasu i szukam cennych porad jednak sytuacja mnie już powoli przerasta więc postanowiłem stworzyć własny temat w którym będe was prosił o pomoc.
Otóż jesienią wprowadziłem się do niewykończonego domu (brak ocieplenia i parapetów ) o powierzchni ok.180 m2 .Dom nieużytkowany nigdy nieużytkowany i nieogrzewany . Zródłem ogrzewania jest kocioł z podajnikiem ślimakowym Zywiec KDO ECONOMIC 25 kw z sterownikiem GECO G-403-P02 i pompą montowaną na powrocie ..
Poki na zewnątrz panowały temperatury dodatnie to z trudem bo z trudem ale udawało się jakoś dom nagrzać ,teraz gdy nadciągły siarczyste mrozy ...tragedia...
Próbowałem już róznych kombinacji na sterowniku i wentylatorze jednak nie potrafię wyjść z temperaturą powyżej 50 stopni co jest stanowczo za mało ( w miarę ciepło robi się gdy na piecu jest ok. 60 )
Dodam ze przyczyną słabego ogrzewania nie jest sam piec gdyż ten przy "sterowanu" ręcznym potrafię rozpędzić nawet do 80 stopni , gdy natomiast pozostawię go na automatycznym to sytuacja wyglada jak opisałem powyżej
Dodam jeszcze ze obecnie opalam ekogroszkiem Wesoła a ustawienia najbardziej optymalne przy których z biedą mam te 50 stopni to 12 na podawaniu ,przerwa 45, wentylator na pół przesłonięty i prwaie w całości zamknięty czopuch komina

Liczę na wasze podpowiedzi i sugestie
Pozdrawiam

FTP
05-01-2016, 00:22
O ile wentylator ok tak czopuch nie powinien byś zasłaniany w kołach podajnikowych (chyba go tam umieścili że względu na możliwość palenia awaryjnego drewnem, o ile ma ruszt).
Otwórz go.

Zmniejszaj przerwę w podawaniu tak by żar nie sypał się do popielnika. Taka obserwacja może zająć kilka dni.
Jak zacznie niedopalony groszek wyrzucać do popielnika to zredukuj czas podawania.

Ale zacznij od zostawienia otwartego czopucha.

mif
05-01-2016, 17:49
Działam już cały dzień na otwartym przerwe powoli zmniejszam (teraz mam 42 ) ale nie narazie nie widać znaczącej różnicy ...na jakim biegu proponujesz puścić pompę ? W sumie instalacja ma 18 grzejników ...może to za dużo ?

FTP
06-01-2016, 21:44
Cześć, i jak idzie z regulacją?

O ile każdy z kaloryferów dostaje wodę to jest ok. Jak mimo puszczenia gorącej wody na kaloryfery, w pomieszczeniach jest zimno a kaloryfery letnie to pompa na wyższy bieg.

michalck81
10-01-2016, 09:37
Panaceum jest jedno - OCIEPLIĆ domek :yes:

morus666
11-01-2016, 21:23
Cały listopad głowiłem się, kombinowałem z pompą ciepła, kręciłem rotametrami, bawiłem się pompami. Nie mogłem nagrzać do 20 stopni. Dom był ocieplony, podłoga 15 cm, ściany 15 0,33. Nie miałem ocieplonego stropu i poddasza. Na początku grudnia dałem 10 cm wełny między krokwie oraz ułożyłem 15 cm styropianu na strop bez wylewania posadzki. Jak ręką odjął. Śmiało mogę nagrzać do 23 stopni nawet jak były ostatnio mrozy po -20 stopni. Także te ciepło gdzieś ucieka

noc
11-01-2016, 22:56
Raczej trudno ogrzać dom , w którym dach jest tylko formalnie, bez izolacji.

LasekD
12-01-2016, 04:50
Przecież napisał że na ręcznym może dogrzać
więc po co ta mowa o ociepleniu
Nie każdego od razu na nie stać

FTP
13-01-2016, 15:13
Temat nie dotyczy ocieplenia czy temperatury w pomieszczeniach tylko braku możliwości rozpędzenia kotła do zadanej temperatury w trybie automatycznym.