PDA

Zobacz pełną wersję : Sterownik K1P v2 PID ustawienia



pawelk86
04-01-2016, 19:57
Witam.
Jestem posiadaczem pieca Defro Eko Duo 15 kw zamontowany Zaword 3D Womix. Piec jest ustawiony na palenie dwustanowe (manual). I tylko takie mnie ustawienie interesuje. Pale eko groszkiem Ekoret >26 MJ/kg. Temperatura na piecu ustawiona na 51 stopni zaword 3d na dom dawal okolo 38 stopni. Palenie bylo ok czyli popiol nie bede ukrywal ze tez trafil sie spiek czyli czarny nie dopalony groszek. Po uzyskaniu temperatury zadanem piec wchodzil w podtrzymanie temperatura wzrastala do 62 stopni wiec bylo spoko. Ustawienia sterownika jakie sa napisze za chwile nizej. Jak widac teraz temperatura jest minusowa to rodzice ustawili na zaworze 3d na okolo 42-43 stopnie na grzejniki i max temperatura w podtrzymaniu wzrosnie do 55-56 ale widac w popielniczce spieki czarne niedopalki groszku. Rozmawiajac z hydraulikiem mowil ze ustawil piec tak aby bylo wszystkie dobrze ze podniesienie temp zadanej czy zwiekszenie przeplywu na zaworze 3d nie spowoduja tego aby zmieniac ustawienia sterownika. Czy ktos ma jakies rady co mozna by bylo zmienic w ustawieniach aby wyeliminować spieki czarny niedopalony groszek. Przed duzymi mrozami jak na piecu rodzice mieli ustawione na zaworze 3d na grzejniki 38 stopni to podczas przejsca pieca w podtrzymanie potrafil uspic sie na okolo nawet 50 min no teraz w takie mrozy juz tak nie jest:) pobiera wiecej :)i częściej przechodzi w tryb praca ale to nic dziwnego :) mrozy :)

Oto moje ustawienia
Temperatura Zadana 51
Czas podawania 8s
Przerwa podawania 50s
Sila nadmuchu- 28 bieg
Praca podtrzymania-8s
Przerwa podtrzymania-39 min
Wentylator w podtrzymaniu:
-Czas pracy 15a
-Czas przerwy 15 min


Prosze o jakies dobre rady :)


Pozdrawiam
Paweł