PDA

Zobacz pełną wersję : bufor ciepła i jego konfiguracja



asterixx
04-01-2016, 20:07
Witam,

Niestety nie mam gazu w pobliżu i muszę wybrać inny system grzania domu.
Planuje, choć plany mogą się jeszcze zmienić:

- duży bufor (750-1000l)

- źródła ciepła:
-- grzałki elektryczne w buforze
-- piec na pelet lub pompa ciepła powietrzna
-- panele solarne

- odbiory:
-- woda pitna
-- CO

I nie za bardzo wiem jak to pożenić.

Z informacji jakie znalazłem najczęściej woda w zbiorniku to jest woda pitna. Piec na pelet czy PC na wężownicy. Panele na drugiej wezownicy. A jak pobrac ciepło do CO ?? Nie jest to raczej układ połączony z woda pitną. Bufory zazwyczaj wiecej wężownic nie maja.

Bufor duży aby nagrzać wodę w nocnej taryfie prądem i potem w ciągu dnia z tego ciepła ogrzewać dom. Może wówczas zrezygnuję z pieca czy PC.

Pello
05-01-2016, 10:37
Witaj
Przejrzyj folder: http://www.ekosystem-ab.pl/CAPITO%20Zinerg%20folder%20v5.pdf
Jest tam wszystko czego potrzebujesz "w jednym" - (bufor, kocioł pelletowy, produkcja CWU, wężownica solarna, grzałka....

Pzdr.

strusp
11-01-2016, 08:35
Ponieważ pellet nie potrzebuje bufora, zaś pompcie ciepła wystarczy nieduży ( 200l) , to nie pakuj się w coś, co niekoniecznie jest ci potrzebne(bardzo duży bufor).
Jak dobierzesz bufor z wężownicą tylko na CWU ok 300-500l, to będzie to. Grzałkami będziesz dogrzewał wedle woli i potrzeby. Bo PC i tak dogrzewałaby wodę do wysokiej temperatury grzałkami.
Takiego bufora z wężownicą nie trzeba przegrzewać na legionellę. Ma on znacznie większą trwałość od tradycyjnych bojlerów.
Jak planujesz PC powietrzną, to o solarach zapomnij. Niepotrzebne koszty, a systemy się częsciowo dublują!!!