PDA

Zobacz pełną wersję : Vitodens 111W - sterowanie podłogówką



papiez4
05-01-2016, 11:27
Witam.
Posiadam mieszkanie 75M^2 w całości ogrzewane podłogówką. Pierwszy problem jest taki, że woda pompowana jest tylko przez pompę z kotła i nie posiadam żadnego zabezpieczenia przed wpuszczeniem zbyt ciepłej wody do podłogówki. I teraz kilka pytań:

1. Czy jest jakaś możliwość ograniczenia maksymalnej temperatury na kotle tak żeby to jakoś zabezpieczyć, czy muszę robić aferę deweloperowi i dokładać mieszacz, żeby woda do podłogówki miała stałą temperaturę ?

2. Czy pompa w kotle wystarczy, żeby te 75 m^2 podłogówki działało poprawnie ?

3. Mam regulator pokojowy na razie, ale zastanawiam się nad zainstalowaniem pogodówki. Teoretycznie mieszkanie się nagrzewa dobrze, zużycie gazu na poziomie 4-5 m^3 na dobę razem z c.w.u. Czy można w tym kotle połączyć jakoś funkcje pogodówki i regulatora pokojowego i czy jest sens stosowania pogodówki?

4. Gdybym zainstalował pogodówke to jak będzie działać pompa w kotle ? Nie wiem do końca jak to jest bo przeważnie do pompowania wody jest przeważnie osobna pompka która działa cały czas a kocioł ma za zadanie utrzymać temperaturę. Jak będzie u mnie ? Nie będzie tak, że kocioł nagrzeje i wyłączy się po osiągnięciu zadanej temp. i woda stanie i zacznie się wychładzać ? Czy będę musiał zainstalować dodatkową pompę ?

5. Czy posiada ktoś instrukcję serwisową do tego kotła, tak abym mógł sprawdzić nastawy i dowiedzieć się jak zmienić ustawienia pompki?

Z góry dziękuje za odpowiedzi.

piotrek0m
05-01-2016, 11:50
Witam.

5. Czy posiada ktoś instrukcję serwisową do tego kotła, tak abym mógł sprawdzić nastawy i dowiedzieć się jak zmienić ustawienia pompki?

.

Wygooglować najprościej

viessmann - link oficjany (http://www.viessmann.com/web/poland/pdf-90.nsf/public)

questa
24-01-2016, 18:56
Poprosze o odpowiedz!

Ja również pytam po jestem przed isntalacją kotła kondesacyjnego, instalator chce założyć mieszacz i osobną pompke (132 m2 podłogowki), ludzie na forum radzą puścić z kotła bez akcesoriów i "dusić" piec. Instalator mówi, że lepiej pozwolić kotłowi pracować na trochę wyższej temperaturze (70C) i schladzać wodą z powrotu niz dusić piec...to samo mowili inni instalatorzy. W schemacie - albo podłogówka za piecem albo sprzęgło + podłogówka (o mieszaczu nie nie ma). Jak to jest?

Konsultant Viessmann
24-03-2016, 11:53
Poprosze o odpowiedz!

Ja również pytam po jestem przed isntalacją kotła kondesacyjnego, instalator chce założyć mieszacz i osobną pompke (132 m2 podłogowki), ludzie na forum radzą puścić z kotła bez akcesoriów i "dusić" piec. Instalator mówi, że lepiej pozwolić kotłowi pracować na trochę wyższej temperaturze (70C) i schladzać wodą z powrotu niz dusić piec...to samo mowili inni instalatorzy. W schemacie - albo podłogówka za piecem albo sprzęgło + podłogówka (o mieszaczu nie nie ma). Jak to jest?

Witam, w tym temacie radzę zapytać profesjonalnych projektantów i wykonawców takich instalacji. Jeśli tak jak przedmówca masz w zamiarze instalację kotła Viessmann - polecam zadać pytanie do profesjonalistów, którzy dobiorą i wycenią dla ciebie instalację. To nic nie kosztuje i do niczego nie zobowiązuje!
Każdą wycenę przygotowujemy indywidualnie gdyż każdy ma inne wymagania.
W dni robocze kontaktujemy się z Państwem w ciągu 72h.
ZADAJ PYTANIE TUTAJ (http://www.viessmann.pl/pl/uslugi/zapytanie-ofertowe.html)

A jeśli masz pytanie do mnie - służę pomocą!