PDA

Zobacz pełną wersję : Układanie parkietu - pilne !!!



luuu
06-09-2004, 22:52
Witam,

potrzebuję pilnej porady w następującej sprawie. Po cyklinowaniu parkietu pojawiły sie swego rodzaju fale wzdłuż klepek (czyli wzdłuż kierunku cyklinowania) widoczne pod światło. Średnio jakieś 10 falek na klepkę o długości 30 cm. Parkieciarz tłumaczy się że niby podłoże jest zbyt uginające się (podłoga pływająca na styropianie) i cykliniarka wpada w wibracje czego efektem są opisane falki. Podobno wyjściem jest jedynie ręczne ścieranie parkietu papierem ściernym. Co powinienem na ten temat myśleć.

pozdrawiam,
loukk

GAZOBETON
06-09-2004, 23:17
Moim zdaniem cyklinarka jest zdezelowana, a parkietarz-partacz ściemnia.
Do zadań parkieciarza należy ocena podłoża pod parkiet i w momencie kładzenia parkietu powinna być tak przygotowana, by nie było żadnych problemów. Jeśli nie stwierdził wad wylewki, to niech teraz naprawia na własny koszt...

Pozdrawiam
Gazobeton

07-09-2004, 06:23
co myślec ?
ze cykliniarz jest nie tylko gapa - bo stojąc w miescu wytarł te dołki
ale poza tym oszukuje - bo cyklinuje sie w obu kierunkach

tom soyer
14-09-2004, 06:51
co myślec ?
ze cykliniarz jest nie tylko gapa - bo stojąc w miescu wytarł te dołki
ale poza tym oszukuje - bo cyklinuje sie w obu kierunkach

to ze cyklinuje sie w dwoch kierunkach nie uznacza ze musza byc widoczne fale w obu kierunkach. poza tym nie wiadomo na jakim styropianie jest zrobiona wylewka i jakiej grubosci. fale sa tez bardziej widoczne na miekkim drewnie.

invx
14-09-2004, 09:45
mysle jak poprzdnicy, ze to wina parkieiarza (jego niewiedzy) i sprzetu, jakim dysponuje.

mar35
16-09-2004, 08:59
Witam!
To niestety zdezelowana cykliniarka, sam taka miałem w rękach i kicha totalna.
Jak wziąłem drugą w pełni sprawną to było po problemie i nawet mi , nieznającemu się na cyklinowaniu udało się nią cyklinować bez problemu.
Nie daj się wyrolować partaczowi.

Maciej Jutrzenka
19-09-2004, 20:21
wszystkie odpowiedzi prawidłowe :)

mj