PDA

Zobacz pełną wersję : Przesuwana brama wjazdowa ze sztachetami



Jasiu
07-09-2004, 07:39
Hi :)

Musze zrobić przesuwaną bramę wjazdową o długości 5m, oblicowaną drewnianymi sztachetami.

I szukam jakiś rysunków, schematów, dokładniejszych zdjęć. Jednym słowem czegokolwiek co pozwoli podejrzeć konstrukcje takiej bramy.

Przeszukałem sieć ale nigdzie nic konkretnego nie znalazłem - macie jakieś linki ?

chemik
07-09-2004, 07:47
Witam!

Ja zrobiłem właśnie taką bramę. Zrobię parę zdjęć i prześlę ci na priva wraz z opisem. Moja brama ma 4.5 m. długości, sztachetki mają 10 cm. szerokości. Ogólnie wygląda lepiej niż sobie wyobrażałem. Wkrótce zamierzam wykonać do niej napęd we własnym zakresie ( szacunkowy koszt 300 zł.) Brama kosztowała mnie (bez sztachetek) 600 zł.

Pozdrawiam!

Jasiu
07-09-2004, 08:05
Świetnie :)

Muszę trochę wyjasnić.

Generalnie wiem jak chciałbym wykonac taką bramę - ramiak z zespawanych kwadratowych profili stalowych 4cm o wymiarach 500x120cm z trzema rozprzami w środku. Do tego dospawane od spodu wózki, a u góry szyna do rolki trzymającej pion. Do tego dokręcę stzachetki 150x9x3 (już je mam).

Ale teść (który mi w tym pomaga) wymyśla jakieś cudaczne konstrukcje. Jego zdaniem "moja" brama jest za ciężka, i źle wyważona. IMHO chce ją zrobić taniej i szybciej co mi się z kolei nie podoba.

Dlatego potrzebuję jakiś argumentów pt.: "jak to robią inni" :)

Marbo
07-09-2004, 08:37
U mnie w nibyalbumie jest zdjęcie takiej bramy(4m) ale niestety z daleka.

Zbigniew Rudnicki
07-09-2004, 10:07
Nie znalazłem w internecie rysunków konstrukcyjnych bram przesuwnych, które pozwalały by na zapoznanie się ze szczegółami.
Są tylko rysunki poglądowe, gabarytowe, ułatwiające zamówienie.
Żeby wyrobić sobie pogląd trzeba obejrzeć kilka zainstalowanych bram.
Spód części ruchomej bramy to specjalny kształtownik bramowy o szerokości 70 lub 80mm. (Prostokąt ze szparą u dołu)
Do tych kształtowników pasują typowe zespoły rolkowe, 3-rolkowy do "70", 5-rolkowy do "80.
Dla bram 4-metrowych wystarczy "70".
Zespoły rolkowe posadawia się w fundamencie, a raczej w belce, która jest fundamentowana.
Mocowanie przynajmniej jednego zespołu rolkowego powinno być śrubowe, aby była możliwość regulacji w przyszłości.
Liczba szczegółów, które można sknocić przy własnoręcznym wykonaniu bramy jest duża.
Do mocowania drewnianych sztachet powinny służyć odrębne przyspawane stalowe listwy (z dostępem z tyłu), a nie rama konstrukcyjna.
Dla ograniczenia gnicia sztachet na powierzchni styku z listwami stosuje się podłożenie tam ocynkowanego drutu o średnicy 3mm (lub przewód elektryczny izolowany PCW) wygięty sinusoidalnie w rytmie rozmieszczenia sztachet.
Dół sinusoidy znajduje się między sztachetami. Góra po środku każdej sztachety.
Woda spływa po drucie i kapie dalej między sztachetami.

BK
07-09-2004, 11:23
W zeszłym roku był Murator z gotowymi projektami takich ogrodzeń, może napisz albo zadzwoń do redakcji żeby przysłali ci numer archiwalny.

legar
11-09-2004, 19:55
Hi :)

Musze zrobić przesuwaną bramę wjazdową o długości 5m, oblicowaną drewnianymi sztachetami.

I szukam jakiś rysunków, schematów, dokładniejszych zdjęć. Jednym słowem czegokolwiek co pozwoli podejrzeć konstrukcje takiej bramy.

Przeszukałem sieć ale nigdzie nic konkretnego nie znalazłem - macie jakieś linki ?

może ten link pomoże...pzdr

http://www.rolstal.pl/ogrodzenia.htm

sylvo
10-03-2006, 08:34
Odświeżam wątek.
Przybieram się do zrobienia takiej bramy i mam dylemat czy profil 70 mm wystarczy do udźwignięcia bramy ze sztachetami (brama 4m).
Czy płot ze stalowych sztachet jest lżejszy od drewnianych po deszczu?

Zbigniew Rudnicki
10-03-2006, 09:12
Czy płot ze stalowych sztachet jest lżejszy od drewnianych po deszczu?
Sztachety drewniane (najlepiej olchowe) dobrze zaimpregnowane praktyczne nie wchłaniają wody w czasie deszczu.
Jeżeli chcemy aby brama ograniczała widoczność w głąb posesji to stosujemy sztachety drewniane ze szparami 1,5-2 cm.
Jeżeli może być przeźroczysta, to lepsze są pionowe stalowe profile prostokątne 25x20mm, spawane do ramy bramy, w rozstawie 10-12cm.
Ciężar w obu przypadkach zbliżony.

Tomik_B
10-03-2006, 09:24
Też planuję samodzielnie wykonać bramę przesuwną. :)
Zobaczymy, co z tych planów wyjdzie. :roll:
Znalazłem stronę z akcesoriami do bram (wózki, rolki).
Tu (http://www.zabi.pl/kola17.php), jest odnośnik do instrukcji konstrukcji i montażu bramy przesuwnej.
Może, komuś się przyda?

sylvo
10-03-2006, 11:50
Dzięki Tomik_B bardzo mi pomogłeś, dobra www
Dołożę co ja znalazłem http://www.rollingcenter.com.pl

Tomik_B
10-03-2006, 12:27
Nie ma sprawy. :)
Sobie też pomogłem. :wink:

kolekcjonerka
18-09-2007, 12:24
Witam:)
Czy ktoś się orientuje jaka byłaby cena bramy wjazdowej przesuwanej4m ze sztachetkami drewnianymi oraz wykonanie dwoch bakonów 5m z barierkami drewnianymi.Prosze dajcie jakies namiary na niedrogich wykonawnow.Pozdrawiam

zbigmor
18-09-2007, 13:10
Witam:)
Czy ktoś się orientuje jaka byłaby cena bramy wjazdowej przesuwanej4m ze sztachetkami drewnianymi oraz wykonanie dwoch bakonów 5m z barierkami drewnianymi.Prosze dajcie jakies namiary na niedrogich wykonawnow.Pozdrawiam

Wysłałem na priva.

zbigmor
18-09-2007, 13:16
Hi :)

Musze zrobić przesuwaną bramę wjazdową o długości 5m, oblicowaną drewnianymi sztachetami.

I szukam jakiś rysunków, schematów, dokładniejszych zdjęć. Jednym słowem czegokolwiek co pozwoli podejrzeć konstrukcje takiej bramy.

Przeszukałem sieć ale nigdzie nic konkretnego nie znalazłem - macie jakieś linki ?

Wykonanie takiej bramy to nie jest to co zbudowanie promu kosmicznego niemniej jednak kilka rzeczy należy wykonać bardzo dokładnie, co nie zawsze jest możliwe w warunkach domowych. Szczególnie jeśli ma być z napędem.
Ogólnie to profil "omega" 80*80*5 (lub dla mniejszych bram 70*70*4), rama z profila zamkniętego np. 60*40*2 i poprzeczki do mocowania sztachet. Słupek końcowy (lub istniejący od ogrodzenia), słupek prowadzący.
W razie pytań odpowiem.

bbrbutch
03-12-2013, 21:04
Nie ma strachu z taką bramą jeżeli już ktoś coś kiedyś spawał i bawił się złomem-sama przyjemność.
Oto moje koszta bramy 420cm:
15m profil 2/4 gr18,profil 80/80 300cm,profil bramowy 80 420cm,rolki 5 kółek z regulacją,40 sztachet,0,5kubika betonu B-20,trochę elektrod i śrubek:
Całość ok750zł.a radość bezcenna.

atsyrut
04-12-2013, 08:28
Nie ma strachu z taką bramą jeżeli już ktoś coś kiedyś spawał i bawił się złomem-sama przyjemność.
Oto moje koszta bramy 420cm:
15m profil 2/4 gr18,profil 80/80 300cm,profil bramowy 80 420cm,rolki 5 kółek z regulacją,40 sztachet,0,5kubika betonu B-20,trochę elektrod i śrubek:
Całość ok750zł.a radość bezcenna.

i ja mam takż ebramę 5 metrową ze sztachetami.... na prawde ładnie to wygląda

kori
04-12-2013, 09:27
a mozecie wrzucić zdjęcia swoich bram ze sztachetkami??

gabba
07-12-2013, 11:51
A jaka jest optymalna szerokość takiej bramy?